در حال بارگذاری ...
 • سه انتصاب جدید در اداره کل هنرهای نمایشی

  مدیرکل هنرهای نمایشی طی احکامی جداگانه مدیر «کانون نمایش‌های آئینی و سنتی»، مدیر «اداره برنامه‌های تئاتر» و سرپرست «امور بین‌الملل» این اداره کل را منصوب کرد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، شهرام کرمی طی احکامی جداگانه علی‌اصغر راسخ‌راد را به‌عنوان مدیر «کانون نمایش‌های آئینی و سنتی»، محسن امیری را به مدیریت «اداره برنامه‌های تئاتر» و رقیه وکیلی‌آذر را به‌عنوان سرپرست «امور بین‌الملل» منصوب کرد.
  در بخشی از متن حکم علی‌اصغر راسخ‌ راد آمده است: «اداره کل هنرهای نمایشی در راستای اهداف کلان فرهنگی و هنری و برای نیل به هویت بومی و ملی و ضرورت توسعه تئاتر در برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، توجه جدی به نمایش ایرانی را یکی از ضرورت‌های مهم و اثرگذار دانسته و برای فعالیت مؤثر در این موضوع اهمیت ویژه قائل خواهد بود.» علی‌اصغر راسخ‌راد بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر است که در سابقه او علاوه بر فعالیت‌های مختلف هنری، عناوینی چون مشاور مدیرکل هنرهای نمایشی، کارشناس مسئول هماهنگی تئاتر استان‌ها و مدیر اداره برنامه‌های تئاتر وجود دارد. او جایگزین داوود فتحعلی‌بیگی در مدیریت کانون نمایش‌های آئینی و سنتی شده است. در تقدیرنامه ویژه مدیرکل هنرهای نمایشی از سال‌ها فعالیت مؤثر استاد فتحعلی‌بیگی برای بر عهده داشتن مسئولیت کانون نمایش‌های آئینی و سنتی تقدیر شده است.

  بخشی از حکم محسن امیری به این شرح است: «در دوره جدید فعالیت «اداره برنامه‌های تئاتر» ضرورت دارد ضمن توجه به ساخت و ساز ساختمان قدیمی تا افتتاح این مکان به‌عنوان یکی از مراکز مؤثر تئاتری، در حوزه کانون‌های تخصصی، تحقیق، پژوهش، آموزش و به‌خصوص نمایشنامه‌نویسی به‌عنوان یک بخش بنیادی و برگزاری رویدادهای نمایشی، نقش آن مجموعه بیش از گذشته تعریف و اجرا شود.» محسن امیری فارغ‌التحصیل هنرهای نمایشی و کارگردان تئاتر که در سابقه او مسئولیت شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی وجود دارد با حکم شهرام کرمی جایگزین علی‌اصغر راسخ‌راد در این مسئولیت شد.

  در بخشی از حکم شهرام کرمی برای انتصاب رقیه وکیلی‌آذر آمده است: «هنر نمایش در ایران اسلامی به مدد تلاش هنرمندان و حمایت و توجه متولیان فرهنگی و هنری، بسیار فراتر از مرزها را تجربه کرده و اینک نیاز است تا بستری برای معرفی قابلیت‌های ارزشمند آن ایجاد شود. اهمیت و حساسیت ارتباطات بین‌المللی به‌ویژه در حوزه هنر و در شکل خاص، تئاتر بر کسی پوشیده نیست. معرفی توان و قابلیت‌های ارزشمند نمایش ایران به جهانیان و برقراری ارتباط سازنده برای تبادل تجربیات و دستاوردهای هنری با سایر کشورها می‌بایست سرلوحه برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی باشد.» رقیه وکیلی‌آذر فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی است که در سابقه او بیش از دو دهه فعالیت در زمینه امور بین‌الملل هنرهای نمایشی وجود دارد. او به‌عنوان کارشناس مسئول امور بین‌الملل در بیشتر رویداهای بین‌الملل و جشنواره‌های تئاتر مشارکت داشته است. رقیه وکیلی‌آذر جانشین دکتر سعید اسدی و به‌عنوان سرپرست «امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی» منصوب شد.

  شهرام کرمی در تقدیرنامه‌ای از فعالیت و مدیریت دکتر سعید اسدی در طول بر عهده داشتن مسئولیت امور بین‌الملل تشکر کرده است.
  مطالب مرتبط

  در مراسم تودیع و معارفه مدیر «اداره برنامه‌های تئاتر» تشریح شد؛

ماموریت‌های جدید اداره تئاتر از زبان مدیرکل هنرهای نمایشی
  در مراسم تودیع و معارفه مدیر «اداره برنامه‌های تئاتر» تشریح شد؛

  ماموریت‌های جدید اداره تئاتر از زبان مدیرکل هنرهای نمایشی

  شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی در مراسم تودیع و معارفه مدیر «اداره برنامه‌های تئاتر» ضمن تاکید بر ضرورت انتقال این اداره به ساختمان جدید، جزئیات چگونگی این جابه‌جایی و ماموریت جدید این مجموعه را تشریح کرد.

  |

  مسئول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی تشریح کرد

اداره کل هنرهای نمایشی در فضای مجازی چه می‌کند؟
  مسئول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی تشریح کرد

  اداره کل هنرهای نمایشی در فضای مجازی چه می‌کند؟

  مسئول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی نحوه فعالیت و بستری که برای حضور اداره کل هنرهای نمایشی در فضای مجازی استفاده خواهد شد را تشریح کرد.

  |

  شهرام کرمی در نشست روسای انجمن های تئاتر استان ها:

طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش » سال آینده کلید می خورد
  شهرام کرمی در نشست روسای انجمن های تئاتر استان ها:

  طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش » سال آینده کلید می خورد

  شهرام کرمی طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش» را از مهمترین برنامه های سال آتی هنرهای نمایشی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف این پویش تاکید بر نمایش های ایرانی و بافت منطقه ای و بومی است و تلاش داریم با بهره گیری از اساتید مجرب یک کار موثر و زیرساختی در استان ها انجام ...

  |

  در خبرگزاری ایسنا بررسی شد

توضیح سرپرست شورای نظارت درباره توقف یک نمایش
  در خبرگزاری ایسنا بررسی شد

  توضیح سرپرست شورای نظارت درباره توقف یک نمایش

  12 آبان‌ماه گزارشی از توقف نمایش «فاند و لیز» به کارگردانی هوشمند هنرکار در تماشاخانه مهرگان منتشر شد که دلیل این توقف را مهدی علی‌نژاد استفاده بدون مجوز از کلاه‌گیس قرمز و توجه نکردن به نامه شورای نظارت و نیز پخش بدون مجوز تیزر اعلام کرد و البته این موارد از سوی کارگردان ...

  |

  نظرات کاربران