در حال بارگذاری ...
 • یازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول برگزیدگان خود را شناخت

  «رادین» و «سرزمین درختهای سبز» بیشترین جوایز را به خانه بردند

  یازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر در شهرستان دزفول با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

  به گزارش ایران تئاتر از خوزستان، آیین پایانی یازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مسئولین شورای شهر دزفول، رضا فیاضی، فهیمه آصفری و مرتضی سخاوت هیئت داوران جشنواره، ناصر چنانی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، نادر سعادتی فرد دبیر جشنواره، حسین ذوالفقاری رئیس شورای راهبردی تئاتر خوزستان، محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان، معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، هنرمندان تئاتر گروه های شرکت کننده در جشنواره و مردم شهرستان دزفول، چهارشنبه 8 اسفندماه 97 ساعت 19 در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار شد.
  در این دوره بیش از 47 اثر از 11 استان کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که هیئت داوران پس از بازبینی آثار، ۷ اثر نمایشی را از استان های خوزستان، کرمانشاه، مرکزی، اصفهان و فارس برای ورود به مرحله پایانی این جشنواره انتخاب کردند.
  در این مراسم بخش های متنوعی شامل سخنان خیرمقدم و گزارش برگزاری جشنواره توسط نادر سعادتی فرد دبیر جشنواره، اجرای موسیقی سنتی، اجرای شعرخوانی ویژه تولد حضرت فاطمه (س)، سخنان محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حسین ذوالفقاری رئیس شورای راهبردی تئاتر استان خوزستان، رونمایی از فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان، سخنان رضا فیاضی نماینده هیئت داوران جشنواره و اعلام آرای برگزیدگان جشنواره انجام شد.

  آراء هیات داوران این دوره از جشنواره مرتضی سخاوت، رضا فیاضی و فهیمه آصفری به شرح زیر اعلام شد:

  طراحی صحنه:

  در بخش طراحی صحنه  لوح تقدیر و جایزه نقدی به مرتضی امینی پور طراح صحنه نمایش «سرزمین درختهای سبز» از امیدیه تعلق گرفت.

  طراح لباس:

  در بخش طراحی لباس لوح تقدیر و جایزه نقدی به سمیه مقدم طراح لباس نمایش «رادین» از دزفول تعلق گرفت.

  طراحی گریم:

  در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به سمیه شهبازی و پیمان بردیده طراحان گریم نمایش «رادین» از دزفول تعلق گرفت.

  موسیقی:

  هیئت داوران با تقدیر از کاظم قلی زاده آهنگساز نمایش «رادین» از دزفول، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش را به محمد طهاسبی آهنگساز نمایش «سرزمین درخت های سبز» از امیدیه اهداء نمود.

  نمایش خلاق و طراحی ساخت عروسک:

  در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به فرامرز غلامیان و خانم هیام احمدی کارگردانان نمایش «بیگ بنگ» از شاهین شهر اصفهان تعلق کرفت.

  بازیگری زن:

  رتبه سوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به نگین اکبری و نجمه رودبارانی بازیگران نمایش «مهد نی نی ها» از اراک تعلق گرفت.

  رتبه دوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهشید بساطی بازیگر نمایش «آدم برفی و مترسک» از کرمانشاه تعلق گرفت.

  رتبه اول بازیگری زن شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ساناز امامی بازیگر نمایش «سرزمین درخت های سبز» از امیدیه اهداء شد.

  بازیگری مرد:

  رتبه سوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به عدی مولیات بازیگر نمایش «سرزمین درخت های سبز» از امیدیه، حامد محمدی بازیگر نمایش «آدم برفی و مترسک» از کرمانشاه و احمد براتی بازیگر نمایش «کله کدو و تربچه» از مرودشت تعلق گرفت.

  رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به علی جوزاری بازیگر نمایش «خاله سوسکه عروس می شود» از بهبهان، مجید احمدی بازیگر نمایش «آدم برفی و مترسک» از کرمانشاه و شهریار تدین نژاد بازیگر نمایش «رادین» از دزفول تعلق گرفت.

  رتبه اول بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد مبارک بازیگر نمایش «رادین» از دزفول اهداء شد.

  بازیگری کودک:

  در این بخش هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به طور مشترک به علیرضا مبارک و ریحانه عندلیب بازیگران نمایش «رادین» از دزفول اهداء نمودند و همچنین از باران یونس فرد بازیگر کودک نمایش «مهد نی نی ها» از اراک توسط دکتر جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تقدیر شد.

  نمایشنامه نویسی:

  هیئت داوران در بخش نمایشنامه نویسی هیچ متنی را حائز رتبه اول و دوم ندانست و رتبه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را به مرتضی امینی پور نویسنده نمایشنامه «سرزمین درخت های سبز» از امیدیه اهداء نمود.

  کارگردانی:

  رتبه سوم کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مصطفی دهشت کارگردان نمایش «آدم برفی و مترسک» از کرمانشاه تعلق گرفت.

  رتبه دوم کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به ایمان ملکی پور کارگردان نمایش «مهد نی نی ها» از اراک تعلق گرفت.

  رتبه اول کارگردانی شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مرتضی امینی پور کارگردان نمایش «سرزمین درخت های سبز» از امیدیه تعلق گرفت.

  یازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول به دبیری نادر سعادتی فرد از 6 تا 8 اسفندماه 97 با حضور هفت اثر از استان های خوزستان، کرمانشاه، اراک، اصفهان و فارس در شهرستان دزفول برگزار شد.

   
  مطالب مرتبط

  توسط رضا فیاضی هنرمند تلویزیون، سینما و تئاتر کشور

یازدهمین جشنواره تئاتر منطقه ای کودک و نوجوان در دزفول افتتاح شد
  توسط رضا فیاضی هنرمند تلویزیون، سینما و تئاتر کشور

  یازدهمین جشنواره تئاتر منطقه ای کودک و نوجوان در دزفول افتتاح شد

  یازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان خوزستان با برگزاری آئینی با شکوه با حضور هیت داوران، گروه های نمایشی، هنرمندان تئاتر و اعضای ستاد برگزاری جشنواره در محل تالار ارشاد دزفول آغاز به کار کرد.

  |

  اکبر سلمانی زمانی پیشکسوت تئاتر در حاشیه دومین جشنواره‌نمایش‌های کوتاه تئاتر شهر آبادان:

در میان آتش و خمپاره این هنر تئاتر بود که به ما امید می‌داد
  اکبر سلمانی زمانی پیشکسوت تئاتر در حاشیه دومین جشنواره‌نمایش‌های کوتاه تئاتر شهر آبادان:

  در میان آتش و خمپاره این هنر تئاتر بود که به ما امید می‌داد

  دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان در حال برگزاری است و در این جشنواره از اکبر سلمانی زمانی پیشکسوت هنر آبادان تجلیل خواهد شد.

  |

  در پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان شد

تئاتر خوزستان، بزرگ‌مردی را از دست داد
  در پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان شد

  تئاتر خوزستان، بزرگ‌مردی را از دست داد

  مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عبدالرضا حیاتی، هنرمند پیشکوست خوزستانی را تسلیت گفت. در این پیام عنوان شد تئاتر ایران و به طور اخص تئاتر خوزستان، بزرگ‌مردی را از دست داد.

  |

  در آیین افتتاح سوگواره ملی تئاتر اربعین حسینی مطرح شد:

پیاده روی اربعین ظرفیت بزرگ
 ارائه آثار هنری در خوزستان است
  در آیین افتتاح سوگواره ملی تئاتر اربعین حسینی مطرح شد:

  پیاده روی اربعین ظرفیت بزرگ
  ارائه آثار هنری در خوزستان است

  در دیدار مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، توجه ویژه به آسیب های اجتماعی توسط هنرمندان تئاتر استان خوزستان در تولیدات نمایشی برای اجرا در مناطق مختلف استان خوزستان مطرح شد.

  |

  از سوی دبیرخانه جشنواره

فراخوان ارسال مقاله دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز منتشر شد
  از سوی دبیرخانه جشنواره

  فراخوان ارسال مقاله دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز منتشر شد

  از سوی دبیرخانه جشنواره و بخش پژوهش دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز در جهت افزودن غنای پژوهشی به مطالعات کلان حوزه فرهنگ و هنر و استفاده از دستاوردهای مطالعاتی سایر رشته های ذیربط در حوزه فرهنگ و همچنین برقراری ارتباط با بدنه دانشگاهی کشور در این دوره از جشنواره پذیرای ...

  |

  از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

فراخوان چهارمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین با عنوان «روایت راهیان» منتشر شد
  از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

  فراخوان چهارمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین با عنوان «روایت راهیان» منتشر شد

  مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب با انتشار فراخوانی اقدام به برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین«روایت راهیان» کرده است.

  |

  نظرات کاربران