در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی

  «شرهانی» آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است

  سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی نوشت: «شرهانی» نقطه پیوند هنر و شهادت و آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در پیامی به این جشنواره نوشته است: برگزاری «جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی» در دیار حماسه‌ها، ایلام قهرمان و شهرستان مرزی دهلران که نامش در تاریخ هشت سال دفاع مقدس ماندگار شده است، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر از هنرمندان سرافراز سال‌های شور و حماسه یاد آوریم که با فرهنگ شهادت، زندگی را معنایی عمیق بخشیدند. از این رو شایسته است قدردان سلحشوری‌ها و جان‌فشانی‌های این عزیزان باشیم.
  حسینی در ادامه این پیام نوشته است: اکنون هنرمندان عرصه نمایش، گوشه‌هایی از آن حماسه‌ها را به میان مردم کوچه و خیابان آورده‌اند تا در «سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی» این بار در فضا و گستره‌ی ملّی، هنرنمایی خود را عرضه کنند. «شرهانی» نقطه پیوند هنر و شهادت و آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است که با اجتماع خویش، دریایی شده‌اند تا اندیشه‌های ناب در آن شناور باشند و قصه زیبای شهادت را با زبانی رساتر از همه زبان‌ها، به اقیانوس برسانند. با تقدیر از تمامی تلاشگران این رویداد ارزشمندکه پذیرای استعدادهای جوان و خلاقی هستند که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در عرصه نمایش خیابانی گام برمی‌دارند، از خداوند متعال بهروزی و توفیقات روزافزون هنرمندان دلسوز میهن عزیزمان را خواستارم.
  سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی از 12 اسفندماه جاری در دهلران آغاز شده است و پنجشنبه 16 اسفند با معرفی برگزیدگان پایان می یابد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر