در حال بارگذاری ...
 • از 3 تا 10 فروردین 1398

  اولین جشنواره آیین های نوروزی در کرمانشاه برگزار می‌شود

  با حضور گروه‌های نمایشی از سراسر ایران، اولین جشنواره آیین های نوروزی در کرمانشاه برگزار می‌شود

   به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه، طی فراخوانی که در بهمن‌ماه امشال منتشر شد گروه های نمایشی آیینی سنتی سراسر ایران برای شرکت در اولین جشنواره آیین های نوروزی دعوت شدند و در قالب این جشنواره ملی کرمانشاه میزبان ۱۵ گروه از گروه های آیینی ایران اسلامی از همه استان‌های کشور خواهد بود.

  تاکنون حضور 10 گروه خارج از استان در این جشنواره نهایی شده است، ضمن اینکه پنج گروه نیز از استان کرمانشاه در این جشنواره حضور خواهند داشت،  این گروه ها در بیستون، تاق بستان و ۱۲ نقطه دیگر در شهر کرمانشاه به اجرای برنامه می‌پردازند.

  همچنین یک واحد سیار نیز در شهرستان‌های مختلف استان به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

   آیین افتتاح  اولین جشنواره آیین های نوروزی کرمانشاه ساعت ۱۰ صبح روز سوم فروردین ماه در محوطه تاریخی تاق بستان برگزار خواهد شد،دراین مراسم پروفسور میرجلال الدین کزازی از اساتید برجسته زبان و ادبیات فارسی حضور خواهد داشت..

  بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه فرهنگی در قالب اولین جشنواره ملی آیین های نوروزی ایران از سوم تا دهم فروردین ماه در کرمانشاه برگزار می شود.  

  تاکنون هیچ استانی در کشور مدعی پایتخت نوروز نبوده‌است و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرستان کرمانشاه تلاش دارد به سمتی حرکت کند که سال آینده کرمانشاه را به عنوان پایتخت نوروزی ایران اسلامی در سطح بین المللی معرفی کند.

  آیین اختتامیه اولین جشنواره آیین های نوروزی روز 10 فروردین 1398  نیز با اعلام گروه‌های برگزیده در تاق بستان برگزار می‌شود. گروه اول 30 میلیون تومان، گروه دوم 20 میلیون تومان، گروه سوم 15 میلیون تومان تعلق میگیرد و یک گروه نیز از سوی تماشاگران برگزیده خواهد شد و 10 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می‌کند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران