در حال بارگذاری ...
 • داوود کیانیان در مراسم گرامیداشت روزملی وجهانی تئاتر در تالار هنر مطرح کرد:

  امروز آغاز دومین صده تئاتر کودک و نوجوان در ایران است

  گرامیداشت روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر با حضور بزرگان تئاتر کودک و نوجوان، هنرمندان و اهالی رسانه به همراه اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی» در تالار هنربرگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر تالار هنر چهارشنبه  در مراسم گرامیداشت روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر میزبان داوود کیانیان، منصور خلج،علی فروتن و حمید گلی و جمعی از پیشکسوتان تئاتر کودک و نوجوان، هنرمندان و خبرنگاران در مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر شد.
  در ابتدای این مراسم سعیده آجربندیان مدیر روابط عمومی تالار هنر که اجرای مراسم رانیز برعهده داشت به قرائت پیام سید عباس صالحی،وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر و شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی پرداخت.
  در ادامه این مراسم داوود کیانیان نویسنده و مدرس تئاتر کودک و نوجوان به جانباختگان حادثه سیل استان های گلستان ، مازندران و شیراز ادای احترام کرد.
  او با بیان این که برای سومین سال پیاپی ثبت روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی کشور را گرامی میداریم از تاثیر تئاتر بر آموزش و حفظ نشاط و سلامت جامعه گفت افزود: امروز در اولین روزهای بهار 1398 آغاز دومین صده تئاتر کودک و نوجوان در ایران است.
  منصور خلج نویسنده ، کارگردان و پژوهشگر تئاتر نیز در سخنانی به تاریخچه ثبت این روز در جهان اشاره و از پیشینه تئاتر کودک صحبت کرد . همچنین با اشاره به زاد روز تولد خسرو شکیبایی از این هنرمند فقید  یاد کرد. خلج در خاتمه درباره اهمیت هنر نمایش گفت: تئاتر راه تفاهم انسان ها است.
  ایرج محمدی مدرس تئاتر عروسکی نیز که در این مراسم حضور داشت این روز را گرامی داشته و از اهمیت تئاتر و تئاتر عروسکی برای نسل های آینده سخن گفت و افزود: امیدوارم تئاتر کودک بیش از پیش در مسیر رونق قرار بگیرد.
  علی فروتن بازیگر نمایش «ساعت هشت در کشتی» نیز با اشاره به حوادثی که موجب جان باختن مردم طی سال های گذشته شده اند گفت این رویدادها از همه ما انسان های قوی تری ساخته است و هنرمندان ضمن همدردی و همراهی با وقایع تلخ تمام تلاششان را برای بازگشت نشاط و شادابی به خانواده ها انجام می دهند.
  حمید گلی نیز که بازیگر دیگر این پروژه نمایشی است بر دو عنصر کتاب و تئاتر تاکید کرده و توجه خانواده ها به حضور این دو مهم در پرورش کودکان را درخواست کرد و با اشاره به کودکان حاضر در سالن گفت: تئاتر ببینید و کتاب بخوانید.
  اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی» به کارگردانی مریم کاظمی در میان استقبال پرشور تماشاگران پایان بخش این مراسم بود. در بین تماشاگران هنرمندانی همچون بهرام جلالی پور، فائزه فیض، مهدی قلعه، رضا معطریان، میترا کریمخانی و... همچنین عباس عبدالعلی زاده و احسان زیورعالم از منتقدان تئاتر حضور داشتند.
  نمایش ساعت هشت در کشتی همه روزه بجز شنبه ها ساعت 20 در تالار هنر واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده جنب ورزشگاه شیرودی به روی صحنه می رود. همچنین علاقه مندان می توانند از طریق سایت ایران
  کنسرت و از طریق تلفن برای خرید بلیط و رزرو بلیت اقدام کنند.
  مطالب مرتبط

  پس از دیدن «گرگ سیاه ...» و «بزک زنگوله پا» در تالار هنر عنوان شد

پیشنهاد عمو فتیله‌ای‌ها برای دیدن دو نمایش
  پس از دیدن «گرگ سیاه ...» و «بزک زنگوله پا» در تالار هنر عنوان شد

  پیشنهاد عمو فتیله‌ای‌ها برای دیدن دو نمایش

  حمید گلی و علی فروتن با حضور در تالار هنر و در میان استقبال تماشاگران به تماشای دو نمایش «گرگ سیاه و زشت که اصلاً نمیشه درباره‌اش نوشت» و «بزک زنگوله پا» نشستند و دیدن هردو نمایش را برای خانواده‌های مفید خواندند.

  |

  درنشست اعضاء بنیاد نمایش کودک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بررسی می شود

ضرورت اجرای طرح تاریخ شفاهی نمایش کودک در ایران
  درنشست اعضاء بنیاد نمایش کودک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بررسی می شود

  ضرورت اجرای طرح تاریخ شفاهی نمایش کودک در ایران

  نشست اعضاء بنیاد نمایش کودک با محوریت ضرورت اجرای طرح تاریخ شفاهی نمایش کودک و نوجوان در ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

  |

  داوود کیانیان داور بخش نوجوان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گفتگو با ایران تئاتر مطرح کرد

تفکیک بخش نوجوان اقدام موثری است
  داوود کیانیان داور بخش نوجوان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گفتگو با ایران تئاتر مطرح کرد

  تفکیک بخش نوجوان اقدام موثری است

  داوود کیانیان بیش از سه دهه است که حضوری اثر گذار و فعالی در حوزه ادبیات نمایشی کودکان و نوجوانان دارد و آثار با ارزشی تالیف کرده است.

  |

  نظرات کاربران