در حال بارگذاری ...
اردشیر صالح‌پورخبر داد

«همه ما زیر نورماه زندگی می کنیم» توسط نمایشگران عروسکی سراسر جهان تولید می شود

اردشیر صالح پوراعلام کرد با برگزاری یک کارگاه آموزشی در جشنواره تئاتر عروسکی ( ریازانسکی اسمو ترینی ) نمایش «همه ما زیر نورماه زندگی می کنیم» با حضور نمایشگران ایرانی و خارجی تولید و اجرا می شود

به گزارش ایران تئاتر بنابر اعلام اردشیر صالح‌پور رئیس اتحادیه بین المللی  نمایشگران عروسکی « یونیمای ایران» ، مرکز یونیمای جهانی برای دستیابی  به تبادلی خلاقانه و حرفه ای میان نمایشگران عروسکی سراسر دنیا و  برداشتن مرزهای جغرافیایی ، سیاسی  و زبانی و به منظور تبادل تجربه و اطلاعات بیشتر  ، همزمان با برگزاری جشنواره نمایش عروسکی ( ریازانسکی اسمو ترینی )  اقدام به برگزاری دوره ای آموزشی  خواهد نمود که در آن جوان ترین نمایشگران عروسکی سراسر جهان حضوری همدل و همراه خواهند داشت و پس از آموزش های لازم  یک اثری نمایشی را آماده ودر همان جشنواره اجرا خواهند نمود .  
عنوان این نمایش «همه زیر نور یک ماه زندگی می کنیم» خواهد بود که تجلی  و نماد همبستگی هنرمندان عروسکی جهانی است .
این دوره آموزشی ، هنری تحت نظر دو تن از اساتید عروسکی روسیه ( کونتسا تتیف و ویکتورآنتونف ) بوده واختصاص به نمایشگران جوان زیر 35 سال  دارد . زمان برگزاری این دوره آموزشی نیز  از 14 تا 18 سپتامیر برابر با 23 تا 27 شهریور ماه سال  1398 خواهد بود  .
این دوره آموزشی زمینه مناسبی جهت جوانگرایی در نمایش عروسکی و یونیمای جهانی است و برآن است تا زمینه حضور نمایشگران جوان عروسکی را برای آموزش و فراگیری هر چه بیشتر، فراهم نماید .
 خوشوقتانه  جشنواره " ریازان روسیه " با همکاری یونیمای جهانی جهت تسهیل شرکت نمایشگران عروسکی  امکانات مناسبی را فراهم  نموده است .
حضورو تلاش نمایشگران عروسکی و خانواده تئاتر عروسکی ایران در طی سالیان اخیر درصحنه های داخلی و جهانی فعالیت های درخشانی را از خود به نمایش گذاشته وعلاوه بردر اختیارداشتن چهار کرسی  در مرکز یونیمای جهانی یکی از  کشورهایی است که بیشترین اعضاء را داشته و در زمینه ی برگزاری جشنواره های بین المللی و سمینارهای پژوهشی همکاری و تعاملاتی را نیز داشته است .  
 یونیمای ایران ضمن ترجمه ی طرح مذکور آمادگی خود را جهت مشارکت هر چه بیشتر نمایشگران ایرانی دراین جشنواره اعلام داشته و بر حسب وظیفه و مسئولیت  حمایتی خود آماده هر گونه همکاری می باشد .
 لازم به ذکر است که دوره ی آموزشی مذکور از 6  تا 9 سپتامبر برابر با 15 تا 28  شهریور در کنار جشنواره برگزار خواهد شد . بدیهی است زبان مورد استفاده دراین دوره  انگلیسی  خواهد بود .
 علاقمندان و واجدین شرایط می بایست در ویدئویی کوتاه  به این پرسش که از این رزیدانسی چه اهداف و انتظاری دارند ؟ پاسخ داده و دلیل شرکت خود را به gouth@ unima.org  تا 30 آوریل برابر با 10 اردیبهشت ماه ارسال فرمایند. متقاضیان  هم چنین می بایست فرم تقاضای شرکت در این دوره  آموزشی را از سایت  https: googl/forms/pu4eGhbaiskfwi اخذ کرده و به میل بالا ارسال نمایند .
مطالب مرتبط

پیام ریس یونیمای ایران درسالگرد روز جهانی نمایش عروسکی

ویروس اهریمنی کرونا را شکست دهیم
پیام ریس یونیمای ایران درسالگرد روز جهانی نمایش عروسکی

ویروس اهریمنی کرونا را شکست دهیم

دکتر اردشیر صالح پور ریس یونیمای ایران درسالگرد روز جهانی نمایش عروسکی پیامی را منتشر و اظهار امیدواری کرد با عزمی ملی هرچه زودتر بااراده‌ای سترگ این ویروس خطرناک را شکست دهیم.

|

اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی برگزار می‌کند

دوره‌های آموزشی ساخت عروسک‌های غول پیکر
اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی برگزار می‌کند

دوره‌های آموزشی ساخت عروسک‌های غول پیکر

اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی «مبارک یونیمای ایران» در راستای اهداف حمایتی و توسعه نمایش عروسکی اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی ساخت عروسک‌های جدید «بزرگ مقیاس» و «غول پیکر» به مدت‌زمان دو هفته نموده است.

|

اردشیر صالح‌پور در آئین اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون خوزستان:

نمایش باید سرشار از تعلیم و تربیت و ارزش ها باشد
اردشیر صالح‌پور در آئین اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون خوزستان:

نمایش باید سرشار از تعلیم و تربیت و ارزش ها باشد

نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر و صاحب مدرک دکترای تخصصی پژوهش هنر از دانشگاه هنر معتقد است: نمایش باید سرشار از تعلیم و تربیت و ارزش ها باشد.

|

نظرات کاربران