در حال بارگذاری ...
 • دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران خبرداد:

  نخستین تیم تخصصی هنردرمانی در خوزستان مستقر شد

  نخستین تیم تخصصی توانبخشی و بازتوانی هنردرمانی( Art Therapy ) به همت انجمن دراماتراپی ایران در خوزستان مستقر شد.

  به گزارش ایران تئاتر دکتر مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران DTCI با اعلام این خبر افزود : با همکاری استانداری خوزستان و مرکز نمایش درمانی ایران (DramaTherapy center of iran ) نمایندگی اتحادیه جهانی دراماتراپی(WADT ) ، تیمی 12 نفره از روانشناسان و دراماتراپیست های عضو مرکز، خدمات تخصصی خود را برای گروه سنی کودکان و نوجوانان سیل زده و والدین انها در کمپ های استقرار سیلزدگان آغاز کردند.
  به گفته امرایی در این جلسات به همت درمانگران خدمات " مشاوره " ، "گفتار درمانی"،" تخلیه روانی" و همچنین " آموزش "و" پیشگیری " و "مواجهه با موقعیت های خطر آفرین و بحران زا" به مراجعان ارائه می شود .
  امرایی افزود : این برای نخستین بار است که خدمات تخصصی هنر درمانی به مراجعان آسیب دیده اتفاقات طبیعی در ایران ارائه می شود و در نوع خود منحصر به فرد و ویژه خواهد بود .
  وی با قدردانی از معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان افزود : خدمات بازتوانی و توانبخشی تا یک ماه آینده با رویکرد اورژانسی ادامه خواهد داشت و پس از آن با همکاری کار گروه تخصصی "خدمات کلینیکی" هنر درمانی و" پاراکلینیکی " با هدف " تسهیلگری و توجه به جنبه های مثبت تاب آوری" مراجعان در موقعیت های غیر مترقبه ارائه خواهد شد .
  امرایی تصریح کرد : مسائلی چون " ترس "، "اضطراب "، " کابوس شبانه " ،" شب ادراری "، " پرخاشگری" ، "انزواطلبی" و " گوشه گیری "از جمله مواردی است که در تشخیص اولیه مراجعان کودک و والدین آنها مشخص شده است .
  وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری جدی استانداری خوزستان به زودی با هدف پیشگیری از مسائل روانی کارگاه های تخصصی دراما تراپی برای رفع اختلالات برگزار شود .
  مطالب مرتبط

  گزارش ایسنا از وضعیت سیستان و بلوچستان به روایت هنرمندان تئاتری

برای کمک به سیل زدگان، هنرمندان مردم را فرابخوانند
  گزارش ایسنا از وضعیت سیستان و بلوچستان به روایت هنرمندان تئاتری

  برای کمک به سیل زدگان، هنرمندان مردم را فرابخوانند

  امین میری یکی از هنرمندان تئاتر که اصالتش به سیستان و بلوچستان برمی‌گردد از همکارانش خواست حتی با انتشار یک عکس یا پست در صفحات شخصی‌شان، توجه دیگر هموطنان را به مردم سیستان جلب کنند و همچنین دیگر هنرمند فعال در زمینه تئاتر عروسکی هم از مردم خواست تا کمک‌های خود را از طریق ...

  |

  نگاهی به تازه‌ترین نمایش اسماعیل خلج

«جمعه کشی» سمفونی آرزوهاست
  نگاهی به تازه‌ترین نمایش اسماعیل خلج

  «جمعه کشی» سمفونی آرزوهاست

  ایران تئاتر- مجید امرایی: نمایش جمعه کشی نوشته و کار استاد اسماعیل خلج را شب یکشنبه در تالار سنگلج دیدم. یکی از زیباترین نمایش‌هایی که در نوع خود یعنی نمایش‌های رئالیستی واقعیت‌گرا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

  |

  در ویژه برنامه هفته دراماتراپی مطرح شد

ایران از اعضای اصلی و موسس اتحادیه بین‌المللی دراماتراپی است
  در ویژه برنامه هفته دراماتراپی مطرح شد

  ایران از اعضای اصلی و موسس اتحادیه بین‌المللی دراماتراپی است

  ویژه برنامه هفته جهانی دراما تراپی شب گذشته جمعه 10 آبان با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران