در حال بارگذاری ...
دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران خبرداد:

نخستین تیم تخصصی هنردرمانی در خوزستان مستقر شد

نخستین تیم تخصصی توانبخشی و بازتوانی هنردرمانی( Art Therapy ) به همت انجمن دراماتراپی ایران در خوزستان مستقر شد.

به گزارش ایران تئاتر دکتر مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران DTCI با اعلام این خبر افزود : با همکاری استانداری خوزستان و مرکز نمایش درمانی ایران (DramaTherapy center of iran ) نمایندگی اتحادیه جهانی دراماتراپی(WADT ) ، تیمی 12 نفره از روانشناسان و دراماتراپیست های عضو مرکز، خدمات تخصصی خود را برای گروه سنی کودکان و نوجوانان سیل زده و والدین انها در کمپ های استقرار سیلزدگان آغاز کردند.
به گفته امرایی در این جلسات به همت درمانگران خدمات " مشاوره " ، "گفتار درمانی"،" تخلیه روانی" و همچنین " آموزش "و" پیشگیری " و "مواجهه با موقعیت های خطر آفرین و بحران زا" به مراجعان ارائه می شود .
امرایی افزود : این برای نخستین بار است که خدمات تخصصی هنر درمانی به مراجعان آسیب دیده اتفاقات طبیعی در ایران ارائه می شود و در نوع خود منحصر به فرد و ویژه خواهد بود .
وی با قدردانی از معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان افزود : خدمات بازتوانی و توانبخشی تا یک ماه آینده با رویکرد اورژانسی ادامه خواهد داشت و پس از آن با همکاری کار گروه تخصصی "خدمات کلینیکی" هنر درمانی و" پاراکلینیکی " با هدف " تسهیلگری و توجه به جنبه های مثبت تاب آوری" مراجعان در موقعیت های غیر مترقبه ارائه خواهد شد .
امرایی تصریح کرد : مسائلی چون " ترس "، "اضطراب "، " کابوس شبانه " ،" شب ادراری "، " پرخاشگری" ، "انزواطلبی" و " گوشه گیری "از جمله مواردی است که در تشخیص اولیه مراجعان کودک و والدین آنها مشخص شده است .
وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری جدی استانداری خوزستان به زودی با هدف پیشگیری از مسائل روانی کارگاه های تخصصی دراما تراپی برای رفع اختلالات برگزار شود .
مطالب مرتبط

نگاهی به گفتمان رسانه ای هنردرمانی دیجیتالی

نمایش درمانی ،کرونا و دنیای دیجیتال
نگاهی به گفتمان رسانه ای هنردرمانی دیجیتالی

نمایش درمانی ،کرونا و دنیای دیجیتال

ایران تئاتر- مجید امرایی : تا دهه گذشته، تعداد انگشت شماری از هنر درمانگران از فناوری دیجیتالی در روش های مواجهه خود با مراجعان درمانی استفاده می کردند، اما امروزه بسیاری از مراکز درمانی و توانبخشی، هنر درمانی دیجیتالی را به عنوان یکی از روش های مهم و موثر در بحث درمان و ...

|

درباره تئاتر خیابانی و تاثیر بی بدیل آن بر مسائل اجتماعی

نمایش خیابانی مهر تاییدی بر هنر مردمی
درباره تئاتر خیابانی و تاثیر بی بدیل آن بر مسائل اجتماعی

نمایش خیابانی مهر تاییدی بر هنر مردمی

ایران تئاتر- مجید امرایی*: نمایشگر خیابانی مسائل مردم را گوش می دهد و مسائل خود را به گوش مردم می رساند تا در پس این داد و ستد فرهنگی ، جامعه را به سمت تعالی هدایت کند. این نوع نمایش ها اصولا حاصل کنش و واکنش و مبارزه ی بین ظالم و مظلوم و محصول خیزش های مردمی و سرکوب طاغوت هاست پس ...

|

نگاهی به کارکردهای اجتماعی تئاتر خیابانی به بهانه اجرای طرح «من، تو، ما؛ تئاتر، زندگی، کرونا»

دمخور با عامه وفادار به ارزش ها در بحران
نگاهی به کارکردهای اجتماعی تئاتر خیابانی به بهانه اجرای طرح «من، تو، ما؛ تئاتر، زندگی، کرونا»

دمخور با عامه وفادار به ارزش ها در بحران

ایران تئاتر- مجید امرایی: درمیان شیوه‌های مختلف هنر نمایشی، این نمایش فضای باز یا به قولی نمایش خیابانی است که از گذشته تا کنون به دلیل بی واسطه بودن و مردمی بودن، دمخور با عامه اجتماع بوده و ابزاری کاربردی در دفاع از ارزش ها و آرمان های انسانی در سطوح مختلف محسوب شده است .

|

نظرات کاربران