در حال بارگذاری ...
 • در پیام کانون کارگردانان به دبیر جشنواره‌ تئاتر فجر عنوان شد

  فرصت هایی مناسب برای تبادل فرهنگی بین المللی

  در پیام کانون کارگردانان خانه تئاتر به دبیر جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر ضمن تبریک انتخاب مجدد نادر برهانی مرند عنوان شد انتظار داریم حضور گروه های خارجی تنها محدود به اجرای نمایش نباشد و فرصت هایی مناسب برای تبادل فرهنگی به وجود آید.

  به گزارش ایران تئاتر در متن این پیام آمده است:
  هنرمند عزیز، جناب آقای نادر برهانی مرند
  ضمن تبریک انتخاب مجدد و شایسته‌ی جناب‌عالی به‌عنوان دبیر جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، برخی انتظارات و پیشنهادات بخش‌هایی از جامعه‌ی تئاتر کشور را یادآوری می‌کنیم، باشد که در مدیریت بهتر این رویداد مهم، مفید افتد:
   نخست این‌که تداوم و ثبات در مدیریت‌های فرهنگی و هنری (در صورت وجود شایستگی‌های مبنایی) می‌تواند احتمال تکرار خطاها را به حداقل برساند.
  بنا بر همین اصل، انتخاب دوباره‌ی جناب‌عالی برای این مسئولیت، ضمن ایجاد خرسندی، انتظارات جامعه‌ی تئاتر را نسبت به دوره‌ی گذشته بالاتر برده و به جشنواره‌ای حرفه‌ای‌تر با کیفیت هنری به‌مراتب بالاتر و البته منظم‌تر، قاعده‌مندتر، شفاف‌تر و پاسخ‌گوتر امیدوار کرده است.

   کانون کارگردانان خانه تئاتر در رابطه با موارد زیر:
   بررسی وجود بخش‌های متعدد در جشنواره، حذف بخش های غیر ضروری، بررسی علل ضعف عمده و مکرر در بخش بین‌الملل جشنواره، که تقریباً در تمامی دوره‌های برگزاری (البته با فراز و فرودهایی) این ضعف وجود داشته، راههای ارتقاء سطح حرفه ای و کیفیت هنری آثار، ایجاد نظم بیشتر در اجراها، فراهم آوردن تسهیلات لازم برای دانشجویان و در رابطه با موارد متعدد دیگر، مایل است پیشنهادات و راهکارهای خود را در نشستی با جنابعالی مطرح نماید.
  همچنین انتظار داریم که حضور گروه های خارجی تنها محدود به اجرای نمایش نباشد و فرصت هایی مناسب برای تبادل فرهنگی، آشنایی با کار آنها، موقعیت تئاتر در کشورشان و گفت و گوها و تبادل نظرهای تئاتری به وجود آید. به همین نحو امیدواریم فرصت های مناسبی برای ایجاد ارتباط تئاتری بیشتر بین هنرمندان شهرستانی و تهرانی فراهم گردد.

  در ضمن یادآوری می شود که کانون کارگردانان برای نشست هایی با موضوع "جشنواره  بین المللی فجر" برنامه ریزی کرده است که حضور آن دبیر محترم در این نشست ها بسیار مغتنم خواهد بود.

  با تشکر از پذیرفتن دوباره‌ی این مسئولیت سنگین هنری
  و با امید به موفقیت و سربلندی جناب‌عالی در این راه، که کاملاً شایستگی و صداقت لازم برای آن‌را دارید.

  کانون کارگردانان خانه تئاتر
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران