در حال بارگذاری ...
 • در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

  جشن امضاء و رونمایی از نمایشنامه «آشویتس زنان» برگزار می‌شود

  مراسم جشن امضاء و رونمایی از نمایشنامه آشویتس زنان به نویسندگی علی صفری جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.

  به گزارش ایران تئاتر این نمایشنامه برای نخستین بار توسط انتشارات آماره راهی بازار چاپ و نشر شده و بهار امسال نخستین شانس خود برای جذب مخاطب تئاتر و عموم را در نمایشگاه کتاب می‌آزماید. علاقمندان می‌توانند ساعت ۱۷ با حضور در سالن شبستان راهرو شماره ۳۰ غرفه ۷۴ در این مراسم شرکت نمایند.
  نمایشنامه آشویتس زنان با مقدمه‌ای از حامد سلیمان زاده روایت زندگی زنان در جنگ و تاثیر ویرانگر آن بر زندگی آنان است. اتفاقی که با در نظر گرفتن برهه زمانی جتگ جهانی دوم در اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی روی می‌دهد.
  این نمایشنامه پیش از چاپ تاکنون سه بار در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه رفته است. رها حاجی زینل در سال 95 این اثر را برای نخستین بار در تماشاخانه بازیگاه روی صحنه برد. پس از آن امیر جادوسخن هنرمند شهر رشت این اثر را در شمال ایران کارگردانی کرد و آخرین بار خود نویسنده آن را در خانه نمایش دا روی صحنه برد.
  آشویتس زنان سابقه حضور موفق در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در کارنامه دارد. مربع، کرونوس، آخرین نبرد، فورمالیته از دیگر آثار نمایشی هستند که تاکنون صفری به نگارش در آورده است. گفتنی است امین mطراح و گرافیست برتر جشنواره تئاتر فجر طراحی جلد این نمایشنامه را بر عهده داشته است.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران