در حال بارگذاری ...
 • ایرج راد در افتتاحیه شانزدهمین دوره «هفته بزرگ‌داشت تئاتر»:

  تئاتر ذهن، اندیشه و زندگی ما را اعتلا خواهد داد

  افتتاحیه شانزدهمین دوره «هفته بزرگ‌داشت تئاتر» عصر دیروز با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، هنرمندان و جمع کثیری از مردم در محوطه خانه هنرمندان برگزار شد. در این مراسم ایرج راد گفت: تئاتر جایگاه خلاقی است که ذهن، اندیشه و زندگی ما را اعتلا خواهد داد.

  به گزارش ایران تئاتر بعدازظهر شنبه هفتم اردیبهشت 1398 محوطه خانه هنرمندان پر بود از شور و هیجان اجراهای محیطی، حضور هنرمندان، مسئولین و استقبال مردمی.
  ابتدای این مراسم با دوچرخه سوارانی همراه بود که پرچم های «تئاتر ببینیم» را با خود حمل می کردند و با گروه کرال فیلارمونیک ایران آغاز شد، سپس ایرج راد پیام روز جهانی تئاتر را خواند و اصغر همت پیام روز ملی تئاتر را برای حاضران خواند، پس از آن شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و بهزاد فراهانی از اعضای هیات مدیره خانه تئاتر، تولد ایرج راد اعلام و گرامی داشتند.
  سپس  جواد انصافی از سیاه بازان ایرانی گفت : سیاه بازی یکی از کامل ترین نمایش های ایرانی است، شخصیت سیاه ما سمبل توده زجر کشیده و ستم دیده مردم است، سمبل آزادی و فریاد است، فریادی را که مردم نمی توانند بکشند سیاه می کشد و همه چیزش خاص است، لباسش خاص است، زبانش خاص است، اسم خاص دارد، مبارک، یاقوت، زمرد الماس را برای نام گذاری اش استفاده کرده اند چون که سیاه ما مثل یاقوت قیمتی است، مثل الماس درخشنده است، سیاه ما پیرو خط سیاوش است، چشم پاک است، راستگوست، به ناموس کسی نگاه نمی کند و حتی اگر مجبورش هم کنند دروغ نمی گوید، سیاه می گوید «وش» ام را (صورتم را) سیاه می کنم اما دروغ نمی گویم.
  در خلال این افتتاحیه ایرج راد گفت: ما هر سال هفته بزرگ‌داشت تئاتر را داشته‌ایم اما امسال با شور و حال دیگری در حال اجرای این برنامه داریم، در این مراسم دو نوع برنامه خواهیم داشت، برنامه هایی که در فضای باز برای عموم مردم خواهیم هستند،شادترند و برای ارتباط با آنها در نظر گرفته شده و برنامه های داخل فضای بسته از جمله نمایشگاه های عکس تئاتر، پوستر تئاتر و... که شکل تخصصی تری دارند و پانزده انجمن هرکدام به مناسبت هفته بزرگ‌داشت تئاتر برنامه ای خاصی را در دست اجرا خواهند داشت.
  وی از مردم دعوت کرد تا در این مراسم حضور داشته باشند و توضیح داد: از همه مردم دعوت شده تا در این برنامه حضور داشته باشند. طبیعتا ما هر آنچه انجام می دهیم برای مردم است، تئاتر بدون مردم معنا و مفهوم پیدا نمی کند، بزرگ‌داشت تئاتر نیز به همین صورت است هر چه قدر مردم استقبال کنند باعث می شود شور و شوق بیشتری به وجود آید تا کارهای ارزشمندی تولید شود.
  را در پایان گفت: باید تئاتر ببینیم، به‌خاطر اینکه تئاتر با زندگی، مسائل انسانی، بایدها و نبایدهای ما سر وکار دارد، تئاتر برگرفته از زندگی، انسانیت و مردم اتس و مردم باید با محتوای آنچه در زندگی‌شان در جریان است در ارتباط باشند، تئاتر تنها یک کلاس درس خشک نیست، تئاتر جایگاه خلاقی است که ذهن، اندیشه و زندگی ما را اعتلا خواهد داد.
  شانزدهمین دوره «هفته بزرگ‌داشت تئاتر»، به دبیری محمودرضا رحیمی و با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری در حال برگزاری است.
  مطالب مرتبط

  ایرج راد در گفت‌وگو با ایران تئاتر عنوان کرد

حذف معافیت مالیاتی ضربه‌ای به اصالت‌های هنری تئاتر است
  ایرج راد در گفت‌وگو با ایران تئاتر عنوان کرد

  حذف معافیت مالیاتی ضربه‌ای به اصالت‌های هنری تئاتر است

  ایرج راد رئیس هیات مدیره خانه تئاتر در واکنش به لغو معافیت مالیاتی کلیه فعالیت‌های فرهنگی-هنری از سوی سازمان امور مالیاتی به ایران تئاتر گفت: این اقدام ضربه ای به بدنه تئاتر کشور خواهد بود و کاسته شدن از اصالت های هنری و ارزش های کار فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

  |

  سومین نشست سه‌شنبه‌های پژوهشی به نسبت تئاتر دانشجویی و تئاتر تجربی پرداخت

صادقی :در هیچ جای جهان چنین مضحکه‌ای برپا نیست !
رحیمی: تناقضات بیش از حد است
  سومین نشست سه‌شنبه‌های پژوهشی به نسبت تئاتر دانشجویی و تئاتر تجربی پرداخت

  صادقی :در هیچ جای جهان چنین مضحکه‌ای برپا نیست !
  رحیمی: تناقضات بیش از حد است

  قطب‌الدین صادقی در سومین نشست سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر گفت: این بسیار بی اساس است که واژه تجربه را هم معنی با آموختن بدانیم بلکه این ها مفاهیمی مستقل از یکدیگر هستند.

  |

  ایرج راد در نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری:

امید است هیئت دولت هم این تفاهم‌نامه را تصویب کنند
  ایرج راد در نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری:

  امید است هیئت دولت هم این تفاهم‌نامه را تصویب کنند

  نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

  |

  در برنامه شب تئاتر مطرح شد:

ما نباید برای وضع قوانین منتظر دولت و وزارت ارشاد باشیم
  در برنامه شب تئاتر مطرح شد:

  ما نباید برای وضع قوانین منتظر دولت و وزارت ارشاد باشیم

  شب تئاتر در پنجمین برنامه از سری جدید خود، شنبه 26 مرداد، با اجرای منوچهر اکبرلو و موضوع بررسی مسائل حقوقی مربوط به هنرمندان، میزبان کاوه رضوانی راد، حقوقدان و پژوهشگر حقوق هنر و محمودرضا رحیمی، سخن گوی خانه تئاتر بود.

  |

  نظرات کاربران