در حال بارگذاری ...
از سوی نشر افق

کتاب «عروسک هاى نمایشى» منتشر شد

کتاب «عروسک های نمایشی» نوشته لیندى رایت نمایشگر عروسکی و سازنده عروسک های نمایشی به تازه گی با ترجمه آیرین غریب پور در نشر افق به چاپ رسیده است .

 لیندى رایت و همسرش بنیان گذار  گروه تئاتر عروسکى و مرکز آموزشى" Little Angel Theatre" "لیتل انجل" در کشور انگلستان هستند که آثار مهم و تاثیر گذارى  براى کودکان و همچنین بزرگسالان اجرا کرده‌اند.
آیرین غریب پور دانش آموخته  رشته  گرافیک از دانشگاه هنر تهران که در زمینه طراحى گرافیک و تصویرگرى مشغول به فعالیت است ضمن بیان اهمیت این کتاب برای نمایشگران عروسکی در حوزه  کودک و نوجوان اعلام کرد: کتاب عروسک هاى نمایشى شامل آموزش هاى ساده و کاربردى براى ساخت انواع مختلف عروسک هاى نمایشى است. از ویژگى مهم این کتاب استفاده از مواد در دسترس است که باعث می شود ساخت و ساز عروسک بسیار راحت پیش برود و هر علاقه مندى به نمایش عروسکى بتواند از آن بهره ببرد.
این طراح و معلم هنری در خصوص فعالیت های خود در عرصه تئاتر کودک عنوان کرد : به واسطه پدرم بهروز غریب پور نویسنده و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکى وارد عرصه نمایش عروسکى شدم. حدود ٥ سال پیش که آموزش نمایش و نمایش عروسکى به کودکان را آغاز کردم متوجه کمبود منابع مناسب براى آموزش دادن این رشته جذاب به کودکان و نوجوانان شدم.پدرم سال ها قبل این کتاب را از جان رایت (همسر لیندى رایت) هدیه گرفته بود و به عنوان یک منبع مفید و کامل براى آموزش در اختیار من قرار داده بود. به کرات به این کتاب مراجعه کردم و در کلاس هایم از آن بهره بردم و تصمیم به ترجمه این کتاب ارزشمند گرفتم.
وی در آخر افزود : امیدوارم همانطور که این کتاب براى من راهنماى مفیدى بوده براى دیگر علاقه مندان به این رشته ی خلاقانه و شاد ، مفید و قابل استفاده باشد.
گفتنی است ، این کتاب در حال حاضر در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه نشر افق در دسترس علاقه مندان به حوزه ی تئاتر عروسکی و آموزش کودکان می باشد .
نظرات کاربران