در حال بارگذاری ...
 • «اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی آلبی» منتشر شد

  «اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی»، عنوان کتابی است که اردیبهشت ۹۸ به قلم پوریا عبدی از انتشارات نسل روشن منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاتر در این کتاب، پیرامون یک فرایند پژوهشی، آثار نمایشی ادوارد آلبی نمایشنامه‌نویس معاصر آمریکایی، از منظر فلسفه و روان‌شناسی اگزیستانسیالیسم مورد بررسی و بازنگری قرارگرفته است. ازاین‌رو، هم برداشتی کوتاه نسبت به اگزیستانسیالیسم، متفکرین و آرای آن‌ها ارائه می‌گردد و هم زندگی‌نامه‌ی ادوارد آلبی و تحلیل‌هایی حول محور آثار وی، مورد بازخوانی قرار می‌گیرد. سپس به‌وسیله‌ی ادراک حاصل از مطالعه‌ی مسائل مطروحه، با نگاهی متفاوت، آثار نمایشی ادوارد آلبی از منظر اگزیستانسیالیسم، تحلیل و بررسی می‌شود.
  ازآنجایی‌که آلبی در سال 2016 چشم از جهان فروبست، کتب تحلیلی محدودی پیرامون آثار وی در ایران به چاپ رسیده و این کتاب می‌تواند در کنار آثار موجود در بازار کتاب کشور، منبع مفیدی برای پژوهشگران حوزه ادبیات و ادبیات نمایشی باشد.
  «اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی» به قلم پوریا عبدی در 219 صفحه به مبلغ 350.000 ریال توسط انتشارات نسل روشن در اختیار علاقمندان قرار گرفت.
  مطالب مرتبط

  پوریا عبدی بازیگر « سنگر دوست داشتنی»:

چالش اصلی مواجهه با کنش ها یکی پس از دیگری بود
  پوریا عبدی بازیگر « سنگر دوست داشتنی»:

  چالش اصلی مواجهه با کنش ها یکی پس از دیگری بود

  نمایش «سنگر دوست داشتنی» نوشتۀ جی.آر ویلار به کارگردانی مسلم آئینی از ۱۲ آذر ماه در تالار ناصرخسرو روی صحنه است. پوریا عبدی بازیگر این نمایش گفت: چالش اصلی مواجهه با کنش های پراکت در نمایش، یکی پس از دیگری بود.

  |

  کارنامه ادوارد آلبی در ایران

مردی گریزنده از رویای آمریکایی
  کارنامه ادوارد آلبی در ایران

  مردی گریزنده از رویای آمریکایی

  ایران تئاتر - رضا آشفته: شاید متفاوت بودن ادوارد آلبی  است که از او یک چهره جهانی ساخته است. او به دلیل آن که رویکردی ضد رویای آمریکایی دارد، توانسته در نقد و نقبی که بر فساد و مشکلات و تناقضات جامعه آمریکایی بیندازد، تبدیل به چهره ای در خور تامل شود .

  |

  نمایش «توقف کوتاه» افتتاح شد

  نمایش «توقف کوتاه» افتتاح شد

  نمایش «توقف کوتاه» اجرا شب افتتاحیه خود را همزمان با هم‌دلی مردم تهران با قربانیان حادثه تروریستی پاریس، به قربانیان این حادثه اختصاص داد.

  |

  نظرات کاربران