در حال بارگذاری ...
از سوی انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی

فراخوان اولین جشنوارۀ ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «گام دوم» منتشر شد

فراخوان اولین جشنوارۀ ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «گام دوم» از سوی انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر  انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با مشارکت و حمایت انجمن هنرهای نمایشی ایران، اولین جشنوارۀ ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «گام دوم» را با اقتباس از ادبیات فاخر ایران و جهان برگزار می کند.
اهداف جشنواره، حمایت از تولید متون نمایشی ملی، اقتباس از کتب ادبیات ایران و جهان، بهره‌گیری از ابزار نمایش در راستای اشاعۀ فرهنگ اسلامی و ایرانی کشف استعدادهای متعهد و جوان در کنار حضور چهره های ملی و صاحب سبک است.

جشنواره نمایشنامه نویسی شامل بخش‌های نمایشنامه‌های صحنه ای، نمایشنامه های نوجوان، نمایشنامه‌های خیابانی است.
جشنواره در دو مرحله طرح دراماتیک و نمایشنامه کامل برگزار می‌شود.


مرحله اول : نویسنده باید طرح کامل نمایشنامه خود را برای بررسی در کمیته علمی ارسال نماید. پس از بررسی آثار، طرح های منتخب به مرحله دوم راه می یابد.

 

مرحله دوم : نویسنده باید بر اساس طرح تایید شده و در مهلت مقرر، متن نمایشنامه کامل را برای بررسی و داوری نهایی ارسال نماید.

آثار باید بر مبنای اقتباس از منابع معرفی شده در فراخوان نگارش شده باشد.آثار ارسالی باید برای اولین بار تولید شده و پیش از این، چاپ یا اجرا نشده باشد.جشنواره از پذیرش آثار غیرمتناسب با محورهای ذکر شده در فراخوان معذور است.

شرکت‌کنندگان مجاز به ارسال هر تعداد اثر در همۀ بخش‌های جشنواره بوده، محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.اخذ مجوز نویسندگان آثار معرفی شده توسط دبیرخانۀ جشنواره، انجام خواهد گرفت.

 

محورهای جشنواره

 

الف: ادبیات پایداری و مقاومت

 

ب: تاریخ نهضت اسلامی ایران

 

ج : خانواده و سبک زندگی ایرانی ، اسلامی و فرهنگ شهروندی

 

و: دستاوردهای انقلاب

 

ه: تاریخ اسلام

 

خ: کودک و نوجوان

 
نظرات کاربران