در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • اعضای هیئت انتخاب جشنوارۀ آرخه « انسانم آرزوست» معرفی شدند

  اعضای هیئت انتخاب بخش نمایش‌های صحنه‌ای نخستین جشنواره‌ سراسری تئاتر آرخه؛ انسانم آرزوست معرفی شدند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی جشنواره‌ تئاتر سراسری آرخه، نسیم ادبی، شهاب حسین پور، فرهاد تجویدی و حمیدرضا نعیمی، از فعالان برگزیده تئاتر ایران، نمایش‌های نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه را در بخش صحنه‌ای انتخاب می‌کنند.
  نخستین جشنواره سراسری تئاتر «آرخه»، با شعار «انسانم آرزوست» در بخش خصوصی با برنامه‌ریزی و سیاستگزاری های تئاترون آرخه، با همکاری موسسه فرهنگی _ هنری چند منظوره خوش نگار و با دبیری رضا آشفته منتقد، پژوهشگر، نمایشنامه نویس وکارگردان تئاتر از تاریخ ۲۰ الی ۳۰ مرداد ۹8 درتهران برگزار خواهد شد.
  جشنواره سراسری تئاتر آرخه در بخش نمایش‌های صحنه‌ای در سه گروه بخش بندی می شود و 30 نمایش توسط داوران برای حضور درجشنواره انتخاب می شود.
  گروه بندی نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره سراسری آرخه عبارتند از:
  الف: تک گویی نمایشی با موضوع تنهایی انسان
  در این بخش ۱۰ نمایش برگزیده در قالب های متنوع تک نفره به رقابت خواهند پرداخت و یک نمایش از این گونه نمایشی به عنوان برگزیده انتخاب خواهد شد. زمان مد نظر برای این بخش از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه هست.
  ب: دو نفره با موضوع خانواده:
  در این بخش، یک زوج داستان زندگی مشترک خود را از دوران آشنایی تا مسائل و مشکلات دوران زندگی و حتی مراحل رسیده به جدایی و حتی پس از آن با انگیزه بازگشت به زندگی مجدد را به چالش خواهند کشید. در این بخش زندگی یک زن و مرد به بازی در می آید و در آن حضور نفر سوم و بیشتر از آن مقدور نخواهد بود. در دنیای امروز اگر روابط خانوادگی دارد رنگ می بازد چه بهتر در تئاتر به دنبال بسامان شدن شرایط زندگی خانوادگی برآمد و تلاش هایی برای حفظ و نگهداری شرایط مطلوب تر زندگی زناشویی را فراهم کرد.
  در این بخش نیز ۱۰ نمایش به طور رقابتی حاضر خواهند بود. زمان مد نظر در این بخش بین 45 تا 60 دقیقه خواهد بود.
  ج: چند نفره با موضوع صلح:
  آدمها همواره نادانسته در مقابل هم صف آرایی کرده و به مقابله به مثل می پردازند و جنگ نتیجه و پیامد نیروی شری است که انسانها را خودخواهانه در مقابل هم قرار می دهد. چه بهتر که در این جشنواره در درام های چند نفره به دنبال توجه مخاطبان به مقوله بسیار مهم صلح باشیم و بدیهی است، در منطقه خاورمیانه همواره نیروهای شری هستند که با هدف جلب و چپاول سرمایه های بسیار بزرگ این منطقه به دنبال راه اندازی جنگ بوده اند و با فروش تسلیحات نظامی جیب های خود را پر کرده و مردم منطقه را با بیچارگی و فقر همراه ساخته اند و خود را این گونه ثروتمند و مترقی و با تمدن شناسانده اند.
  در این بخش نیز ۱۰ نمایش به طور رقابتی حاضر خواهند بود. زمان مد نظر در این بخش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه خواهد بود.
  مراحل ارائه و شرکت درجشنواره آرخه:
  ۱. ارائه فیلم آثار تا ۱ تیرماه ۹۸.
  ۲. بازبینی آثار و اعلام نتایج تا ۱ مرداد ۹۸.
  ۳. برگزاری جشنواره از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مرداد ۹۸.
  گفتنی است، راه های ارتباطی دبیرخانه: ۰۲۱۸۸۹۹۳۵۵۳ و ۰۲۱۸۸۹۹۳۵۵۲ و شماره تماس ۰۹۱۲۳۸۸۴۶۳۴ برای پاسخگویی به صورت آنلاین از طریق واتسپ و تماس بصورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شرکت کنندگان در جشنواره خواهد بود.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر