در حال بارگذاری ...
 • شهرام کرمی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر:

  ورود بخش خصوصی به تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها ضروریست

  شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در تهران بر حمایت از اجراهای عمومی تئاتر در تمام روزهای سال تاکید کرد و ورود بخش خصوصی به تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها را ضروری دانست.

  به گزارش ایران تئاتر از بوشهر، شهرام کرمی با اشاره به اینکه استان بوشهر به لحاظ ظرفیت و قابلیت فرهنگی و هنری از استان‌های مهم کشور در زمینه تئاتر محسوب می‌شود گفت: در سال‌های گذشته برای تخصیص اعتبار به تئاتر استان‌ها تفاهم‌نامه‌هایی منعقد می‎‌شد و بدون ارزیابی به 31 استان و دو منطقه آزاد اعتبار تخصیص داده می‌شد، اما در دو سال گذشته در مرکز هنرهای نمایشی ما این رویه را تغییر دادیم و به تناسب برنامه‌هایی که با مدیران کل به توافق می‌رسیم اعتبار را تخصیص می‌دهیم.

  وی با اشاره به ضرورت فعال نمودن بیش از پیش انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها با حمایت مدیران کل گفت: برگزاری جشنواره‌های استانی با حمایت مدیران کل و رفتن به سوی اجراهای عمومی در تمام طول سال از دیگر الویت‌ها و برنامه‌هایی است که در مرکز هنرهای نمایشی به آن توجه ویژه داریم.

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت فعال شدن بخش خصوصی در تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها گفت: بیش از 10 سال است که رویکرد دولت علاوه بر حمایت از تئاتر، تلاش برای فعال کردن بخش خصوصی در این زمینه است. ضروری است بستر فعالیت بخش خصوصی در تئاتر شهرستان‌ها فراهم شود.

  وی با اشاره به وسعت فعالیت هنرهای نمایشی در استان بوشهر و شرایط اقتصادی موجود اعتبار مورد نظر را در مقایسه با ظرفیت و شایستگی تئاتر بوشهر ناچیز دانست و گفت: باید تلاش کرد در کنار حمایت بخش دولتی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری بخصوص در زمینه تولید آثار تئاتری از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه بهره برد.

  شهرام کرمی با اشاره به برنامه‌های ویژه برای تئاتر شهرستان گفت: یکی از برنامه‌هایی که امسال بطور ویژه برای تئاتر شهرستان در نظر گرفته‌ایم آموزش است، که بصورت مشترک با استان‌ها این موضوع را پیش خواهیم برد.

  وی با اشاره به شرح مسئولیتی که قانونا برای اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن‌های هنری مبنی بر عدم امکان آموزش به‌صورت مستقیم تعریف شده، گفت: برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی که بتواند خروجی تولید اثر داشته باشد، در مرکز هنرهای نمایشی برنامه داریم.

  مدیر کل هنرهای نمایشی با اشاره به وجود  بنیه علمی خوب استان بوشهر در زمینه تئاتر با توجه به حضور دانش‌آموخته‌های تئاتری در بوشهر گفت: استان بوشهر یکی از استان‌های موثر ما در زمینه مبانی آکادمیک تئاتر محسوب می‌شود ولی برای برگزاری این کارگاه‌های آموزشی حمایت خود را بصورت کامل انجام خواهیم  داد.

  وی با اشاره به طرح تبادل اجرای گروه‌های نمایشی اظهار داشت: اگر به‌ صورت دوره‌ای زمینه اجرای نمایش‌های موفق تولید شده در تهران ویا سایر استان‌ها در استان بوشهر و بالعکس اتفاق بیافتد، خیلی به پویایی تئاتر کمک می‌کند.

  شهرام کرمی با اشاره به حمایت مالی از طرح تبادل گروه‌های نمایشی گفت: اداره کل هنرهای نمایشی نقش حمایتی خود برای اجرای گروه‌های حرفه‌ای در شهرستان‌ها را انجام خواهد داد.
  مطالب مرتبط

  شهرام کرمی:

نسل جوان نیاز به آثاری چون «خاتون» دارند
  شهرام کرمی:

  نسل جوان نیاز به آثاری چون «خاتون» دارند

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی پس از تماشای نمایش «خاتون» عنوان کرد: نسل جوان در انتقال مفاهیم و مضامین دینی نیاز به تولیدات مناسب هنری دارد و علاوه بر تئاتر در سایر عرصه‌ها نیز می‌بایست فعال باشیم.

  |

  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود

افتتاحیه نمایش «خاتون» همراه با گرامیداشت سالگرد شهید مدافع حرم
  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود

  افتتاحیه نمایش «خاتون» همراه با گرامیداشت سالگرد شهید مدافع حرم

  آیین افتتاحیه نمایش «خاتون» همراه با گرامیداشت سالگرد شهید محمد پورهنگ شهید مدافع حرم با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از مسئولان فرهنگی، روز پنج‌شنبه 28 شهریور ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

  |

  گفت‌وگو با شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صرفه‌جویی‌های ناشی از تجمیع مؤسسات چشمگیر است
  گفت‌وگو با شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  صرفه‌جویی‌های ناشی از تجمیع مؤسسات چشمگیر است

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است: این ادغام مؤسسات، محسنات و معایبی دارد. اگر بخواهیم محاسن آن را ذکر کنیم یکپارچه کردن این‌ها باعث صرفه‌جویی بسیار خوبی می‌شود. شما ببینید وقتی 6 مؤسسه جمع شود و تبدیل به یک مؤسسه شود تقریباً می‌شود گفت یک ...

  |

  نظرات کاربران