در حال بارگذاری ...
 • نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران خبر داد

  فراخوان سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان مازندران منتشر شد

  سی‌ویکمین جشنواره تئاتر ‌مازندران آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

   به گزارش تئاتر مازندران، فاطمه مکاری نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با اعلام این خبر گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان مازندران با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باهدف ارتقاء سطح کیفی تئاتر، حمایت از تولیدات یک‌ساله تئاتر استان و گزینش نمایش‌های برتر برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران را برگزار می‌کند.

  وی بابیان اینکه در این جشنواره  هر کارگردان می‌تواند با ارائه یک اثر نمایشی به‌صورت مستقیم متقاضی حضور دریکی از بخش‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گردد اظهار داشت: از سوی دیگر شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق شرکت در جشنواره تئاتر استان مازندران و متعاقب آن حضور در همایش برگزیدگان جشنواره‌های استانی فرصت انتخاب برای دو بخش "مسابقه فجر" یا "فجر استانی" در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر را کسب نماید.

  وی افزود: در جشنواره تئاتر استانی صرفاً آثار صحنه‌ای موردپذیرش داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت و گروه‌های نمایش خیابانی برای حضور در جشنواره تئاتر فجر لازم است در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شرکت یا طبق فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عمل کنند.

  مکاری خاطرنشان کرد: بخش رقابتی جشنواره که برگزیدگان آن جهت ارزیابی و انتخاب در همایش برگزیدگان جشنواره‌های استانی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می‌شوند صرفاً اختصاص به آثار و نمایشنامه‌های ایرانی با اولویت متون نویسندگان و بومی خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: باهدف تشویق نمایشنامه نویسان استان متون نویسندگان بومی شرکت‌کننده در جشنواره اعم از پذیرفته‌شده یا نشده جهت ارزیابی در اختیار انجمن هنرهای نمایشی مازندران قرارگرفته و در صورت تائید توسط انجمن مذکور منتشر خواهد شد.

  نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با اشاره به این مطلب که جشنواره تئاتر مازندران صرفاً به آثار تولیدشده هنرمندان استان که اجرای عمومی آن‌ها به انجام رسیده باشد اختصاص خواهد داشت خاطرنشان کرد: گروه‌هایی که حدفاصل زمانی شهریورماه ۱۳۹۷ تا نیمه مهرماه ۱۳۹۸ آثار خود را تولید کرده و حداقل ۵ اجرای عمومی در سطح استان مازندران داشته‌اند می‌توانند متقاضی حضور در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران باشند.

  وی افزود: آثاری که موضوع نمایشنامه آن‌ها در راستای شعار سال "رونق تولید ملی"، سبک زندگی ایرانی - اسلامی، فرهنگ بومی و بسترهای تاریخی، سیاسی، ادبی و آیین‌های استان باشد و یا فرهنگ ایثار و شهادت را موردنظر قرار داده باشند به‌شرط برخورداری از کیفیت مطلوب فنی و تخصصی و جلب نظر هیئت انتخاب آثار مذکور در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

  مکاری، مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مهرماه سال جاری و زمان بازبینی و انتخاب آثار نیمه دوم مهرماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و گفت: جشنواره سی و یکم تئاتر مازندران آبان ماه برگزار می‌شود.

   

  pdf متن فراخوان جشنواره از ادامه همین مطلب قابل دریافت است.
  مطالب مرتبط

  رییس انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران خبر داد:

هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران معرفی شدند
  رییس انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران خبر داد:

  هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران معرفی شدند

  رییس انجمن هنرهای نمایشی دفتر مازندران از انتخاب هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران خبر داد وگفت: آقایان بهزاد صدیقی، اصغر خلیلی و خانم فاطمه مکاری به عنوان هیئت داوران بازبین سی و یکمین جشنواره تئاتر استان به قضاوت آثار منتخب در جشنواره خواهند پرداخت.

  |

  اصغر گروسی کارگردان نمایش«مستند نگاری ابری که باران شد» مطرح کرد:

جشنواره صاحبدلان بستر تازه‌ای برای ارتقا تئاتر دینی است
  اصغر گروسی کارگردان نمایش«مستند نگاری ابری که باران شد» مطرح کرد:

  جشنواره صاحبدلان بستر تازه‌ای برای ارتقا تئاتر دینی است

  ایران تئاتر:اصغر گروسی یکی از نویسندگان و کارگردانانی است که در طی سالیان اخیر دست به تجربه های متفاوتی در زمینه تئاتر دینی زده است. نمایش «مستند نگاری ابری که باران شد» به نویسندگی و کارگردانی اصغر گروسی از ۱۷تا۲۷مهر ۱۳۹۸در جشنواره تئاتر صاحبدلان به روی صحنه می‌رود.

  |

  در نشست مسئولین تئاتر با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بررسی شد

آغازی نوین برای حمایت از تولیدات گروه‌های تئاتر کردستان
  در نشست مسئولین تئاتر با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بررسی شد

  آغازی نوین برای حمایت از تولیدات گروه‌های تئاتر کردستان

  هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان در نشستی با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، راههای تعامل و همکاری دوجانبه را بررسی کردند.

  |

  از سوی دبیرخانه اعلام شد

برنامه های اولین روز سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی
  از سوی دبیرخانه اعلام شد

  برنامه های اولین روز سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

  در اولین روز برگزاری سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، پنج تئاتر میدانی و مجلس تعزیه در پایانه مرزی چذابه و یادمان شهدای گمنام اندیمشک اجرا می شوند.

  |

  نظرات کاربران