در حال بارگذاری ...
 • زیر نظر سیدحسین فدایی حسین

  کارگاه بازیگری حوزه هنری قم آغاز به کار کرد

  کارگاه بازیگری کودک و نوجوان حوزه هنری قم زیر نظر سید حسین فدایی حسین کارگردان و نمایشنامه‌نویس و احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم آغاز بکار کرد.

  به گزارش ایران تئاتر کارگاه بازیگری کودک و نوجوان حوزه هنری قم زیر نظر سید حسین فدایی حسین کارگردان و نمایشنامه‌نویس و احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم آغاز بکار کرد. ظهر دوشنبه 27 خرداد ماه 1398 در جلسه توجیهی این کارگاه که با حضور هنرجویان و اولیاء آن‌ها در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد، احمد سلیمانی به معرفی دوره و مربیان آن پرداخت. مسئول واحد هنرهای نمایش حوزه هنری قم در ابتدای سخنانش یادآور شد: «این دوره در دو رده سنی 6 تا 10 سال و 10 تا 14 سال برگزار می‌شود و مربیان این دوره علی صدیق و مهدیه احمدی خواهند بود که دوره‌های مربیگری تئاتر کودک و نوجوان را در حوزه هنری قم گذرانده‌اند و زیر نظر مستقیم سید حسین فدایی حسین و احمد سلیمانی کار خواهند کرد.»
  وی در ادامه درباره کیفیت برگزاری این دوره نیز گفت: «ما در دوره بازیگری، مربی خواهیم داشت نه استاد. مسلماً کار مربی با کار یک استاد متفاوت‌ است. استاد به دانشجوهایش علم و اطلاعات خواهد داد درحالی‌که مربی هنرجوهایش را باتجربه‌هایی جدید آشنا می‌کند که از نظر من بسیار ماندگارتر است. ما هر جلسه مفاهیمی را همراه بچه‌ها تجربه می‌کنیم، مفاهیمی که در زندگی به کارشان خواهدآمد.»
  احمد سلیمانی بازیگر و کارگدان تئاتر همچنین با اشاره به اهداف برگزاری این دوره خاطر نشان کرد: «هدف ما توسعه بینش هنری بچه‌هاست نه آموزش اصول و قواعد تئاتر. کار ما یک حرکت تربیتی‌ست، نه آموزش صرف. تربیت از مسیر فعالیت و بازی به بچه‌ها منتقل می‌شود نه آموزش تئوری. ما قرار نیست به بچه‌ها فنون بازیگری را آموزش بدهیم بلکه تلاش ما پرورش و توسعه خلاقیت نمایشی آنهاست. خلاقیت باعث می‌شود فرد در آینده در هر جایگاهی خلاق باشد.»
  مطالب مرتبط

  مریم کاظمی اعلام کرد؛

بازی شش گروه از هنرجویان در نمایش «ساعت هشت در کشتی»
  مریم کاظمی اعلام کرد؛

  بازی شش گروه از هنرجویان در نمایش «ساعت هشت در کشتی»

  مریم کاظمی کارگردان نمایش «ساعت هشت در کشتی» که قرار است از هفته پایانی اسفندماه اجرای خود را در تالار هنر آغاز کند از حضور شش گروه مجزای هنرجویان کودک و نوجوان در این پروژه نمایشی خبر داد.

  |

  کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر کودک ونوجوان

«موش و گربه» نمایشی برای آشنایی نوجوانان با مفهوم عشق است
  کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر کودک ونوجوان

  «موش و گربه» نمایشی برای آشنایی نوجوانان با مفهوم عشق است

  «موش و گربه» نوشته سید حسین فدایی حسین و کاری از فرزاد لباسی، نوجوان جامعه امروز را برای بزرگسالی آماده می‌کند و مفهوم عشق‌ورزیدن به دیگران را آموزش می‌دهد.

  |

  گارگردان حاضر در بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان:

«خرگوشک و رودخانه» موجب پرورش تخیل خردسالان می‌شود
  گارگردان حاضر در بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان:

  «خرگوشک و رودخانه» موجب پرورش تخیل خردسالان می‌شود

  نمایش«خرگوشک و رودخانه» نوشته سیدحسین فدایی‌حسین به کارگردانی مشترک زهرا طباطبایی و مرضیه اشرفیان از اصفهان در بخش مسابقه (تئاتر خردسال) بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران