در حال بارگذاری ...
 • با نمایش «عموی عجیبِ بزرگِ کوچیکِ من»

  ناصر آویژه پس از 18 سال به تئاتر کانون باز می‌گردد

  ناصر آویژه بعد از ۱۸ سال نمایشی جدید را در تالار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌برد.

  به گزارش ایران تئاتر، ناصر آویژه کارگردان شناخته‌شده و باسابقه تئاتر کودک و نوجوان بعد از 18 سال نمایشی جدید را در تالار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌برد. این کارگردان تئاتر پیش از این و در سال 1380 نمایش «چهار صندوق شادی» را در همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه برده بود.

  نمایش جدید این کارگردان که «عموی عجیبِ بزرگِ کوچیکِ من» نام دارد، ماجرای کتابخانه ای را روایت می‌کند که توسط زنى اداره می‌شود که معتقد است قصه‌ها وکتاب‌ها می‌توانند تاثیری معجزه‌آسا وجادویی روی بچه‌ها داشته باشند. در ادامه داستان و با ورود دختر کوچکی به نام سارا که مدتی است به دلیل پیشآمدهایی در زندگیش غمگین وتنهاست، در این کتابخانه ماجراهای عجیبی شکل می‌گیرد.

  متن این نمایش با الهام از مجموعه قصه‌های شل سیلور استاین چاپ کانون پرورش فکرى کودکان ونوجوانان توسط گیتا داودی نگارش شده است.

  نمایش "عموی عجیبِ بزرگِ کوچیکِ من" تولید گروه نمایشى «بازیسازان» از 9 تیرماه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت 30/18 در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پارک لاله روی صحنه می‌رود.

  این نمایش با صداپیشگی سعید چنگیزیان، الهام کردا و علیرضا ناصحى همراه است. بازیگران این نمایش نیز به ترتیب ورود به صحنه مریم آشورى، ماهک فتاح پور، ناصر آویژه، مهرداد باقرى،شاهین گلکار، محمد اله دادى، سبا سلیمانى و رها آویژه هستند.

  اصغر فریدی ماسوله نیز طراحی حرکات این نمایش را بر عهده دارد.

  از دیگر عوامل این نمایش نیز می‌توان به آهنگساز:آرش سلگى، طراح صحنه:سینا ییلاق بیگى، طراح لباس:سهیلا جوادى،ساخت انیمیشن:رامین بهادرى، طراح نور:رضا خضرایى، دستیارکارگردان:الهام زارعى، مدیرصحنه:امید علیرضایی، منشى صحنه:سهیل سالکى، طراح پوستر وبروشور:یاسمن سلگى و عروسک گردان: مبینا افراسیابی می‌توان اشاره کرد.

  لازم به ذکر است، نمایش «عموی عجیبِ بزرگِ کوچیکِ من» همزمان در سانس های صبح ویژه مدارس و مهدهای کودک روی صحنه خواهد رفت. هماهنگی برای رزرو سانس های صبح این نمایش از طریق شماره تلفن 09199962916  امکان پذیر خواهد بود.

   
  مطالب مرتبط

  گفتگو با ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»

هدفمان تجلیل از نویسندگان کودک و نوجوان و ترویج کتابخوانی است
  گفتگو با ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»

  هدفمان تجلیل از نویسندگان کودک و نوجوان و ترویج کتابخوانی است

  ایران تئاتر:ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» می گوید: همزمان با اجراهای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» پویشی را دنبال می‌کنیم که طی آن هر شب از اجراهای این نمایش در همراهی با یک نویسنده، شاعر یا مترجم حوزه ادبیات کودک و نوجوان تماشای این اثر می‌نشینیم.

  |

  ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»  

در نمایش عموی عجیب با روایتی چندگانه روبه رو هستیم
  ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»  

  در نمایش عموی عجیب با روایتی چندگانه روبه رو هستیم

  ناصر آویژه کارگردان نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من»  گفت: در این نمایش با چند قصه مستقل روبه رو هستیم و اینکه روایت تو در توی این قصه ها را به نحوی جذاب طراحی کنیم دشواری هایی به همراه داشت.

  |

  نظرات کاربران