در حال بارگذاری ...
در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

کتاب «تئاتر و وجود» رونمایی می شود

مراسم رونمایی و نقد کتاب «تئاتر و وجود» پنج شنبه ۲۰ تیرماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

به گزارش ایران تئاتر رونمایی، معرفی و نقد کتاب «تئاتر و وجود» با حضور دکتر مازیار مهیمنی (مترجم اثر) و دکتر احمد رمضانی (مدیریت نشر بوی کاغذ) با همکاری گروه زبان‌های خارجی و گروه هنر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی برگزار می شود.

ترجمۀ کتاب «تئاتر و وجود» نوشتۀ هانری گوییه، تازه‎ترین اثر دکتر مازیار مهیمنی توسط نشر بوی کاغذ (بوکا) به چاپ رسیده است. هانری گوییه (۱۹۹۴-۱۸۹۸) استاد دانشگاه سوربن، عضو آکادمی فرانسه و عضو آکادمی علوم اخلاقی و سیاسی بود. او علاوه بر آثاری بدیع در حوزه‌های تاریخ فلسفه و تاریخ عقاید، ده‌ها کتاب و مقاله را در نقد، نظریه و فلسفۀ تئاتر از خود به جا نهاده است.   
در این نشست، دکتر فارس باقری (نمایشنامه نویس، کارگردان و استاد دانشگاه)، دکتر ابوالفضل توکلی شاندیز (مترجم و پژوهشگر فلسفه اخلاق)، دکتر رضا مبین (پژوهشگر و مدرس دانشگاه سوره) و دکتر حسن زختاره (عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا) به ارائه سخن می پردازند.

این نشست در تاریخ پنج شنبه 20 تیر از ساعت 10 تا 12 در بزرگراه کردستان، خیابان دکتر صادق آیینه وند (64 غربی)، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، سالن اندیشه برپا می شود.

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.
نظرات کاربران