در حال بارگذاری ...
محمدرضا الوند در همایش روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی ایران در مشهد عنوان کرد

هنرمندان شهرستان‌ها می‌توانند خوراک جریان تئاتر مرکز را تهیه کنند

محمدرضا الوند مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی گفت: هنرمندان شهرستانی می‌توانند جریان‌ساز باشند و خوراک جریان تئاتر در مرکز را تهیه کنند.

به گزارش ایران تئاتر، محمدرضا الوند مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی در این همایش با بیان اینکه بزرگترین موفقیت هنرهای نمایشی را همراهی و تغییر ذائقه مخاطبان عنوان کرد و گفت: تئاتر خصوصی به این توانایی رسیده که بتواند جریان اقتصادی و فرهنگی هنر تئاتر را در کشور پیش ببرد.

مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی با بیان این مطلب افزود: بزرگترین موفقیت هنرهای نمایشی همراهی و تغییر ذائقه مخاطبین است و امروز تئاتر خصوصی است که جریان اقتصادی و فرهنگی تئاتر را پیش می‌برد.

الوند با تاکید بر اینکه هنرمندان شهرستانی می‌توانند جریان‌ساز باشند، اضافه کرد: هنرمندان استان‌ها می‌توانند خوراک جریان مرکز را تهیه کنند، لذا بازیابی نیروهای هنری باید در اولویت انجمن‌های نمایش شهرستان‌ها قرار بگیرد.

او با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه‌ها در تقویت تئاتر اظهار کرد: رسانه‌ها باید تقویت شوند و جریان‌های فرهنگی هنری شهرستان‌ها را پیگیری و مساعدت کنند.

مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی با اشاره به اهمیت انتخاب داوران در جشنواره‌ها گفت: انتخاب داور در جشنواره‌ها باید بر اساس توان و تجربه هنری فرد منتخب باشد نه تنها به سبب نام و نشان.

الوند همچنین با اشاره به اینکه داستان‌نویسان شهرستانی گوی سبقت را از مرکز کشور ربوده‌اند، تاکید کرد: باید دیدگاه جشنواره‌های استانی و بومی اصلاح شود و  دیدگاه فرعونیت باید از تئاتر مراکز حذف شود چراکه پذیرفتنی نیست هنرمندان مرکز پندار کنند که از هنرمندان شهرستان بیشتر می‌دانند.

گفتنی است، همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور، سعید اسدی مدیر تئاترشهر، حسین مسافر آستانه عضو هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی کشور، جواد مستخدمی عضو هیات مدیره و خزانه‌دار و علی‌اکبر عبدالعی‌زاده مدیر پورتال و سردبیر ایران تئاتر و روسای انجمن‌های نمایش سراسر کشور در شهر مشهد برگزار شد.
مطالب مرتبط

حسین مسافرآستانه:

اولویت نمایش‌های ایرانشهر با گروه‌های بلاتکلیف اسفند 98 است
حسین مسافرآستانه:

اولویت نمایش‌های ایرانشهر با گروه‌های بلاتکلیف اسفند 98 است

حسین مسافرآستانه مدیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر از بلاتکلیفی جدول اجراهای سال جدید در این تماشاخانه خبر داد و گفت: اولویت اجرا در ابتدای سال جدید با گروه‌های نمایشی لغو اجرا در اسفند 98 در صورت امکان اجرا برای آن‌ها است.

|

نظرات کاربران