در حال بارگذاری ...
طی حکمی از سوی شهرام کرمی

دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منصوب شد

شهردار لاهیجان به‌عنوان دبیر دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.

به گزارش ایران تئاتر از گیلان، طی حکمی از سوی شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود کاظمی شهردار لاهیجان به‌عنوان دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برای برگزاری هرچه با شکوهتر این جشنواره ملی در لاهیجان منصوب شد.

در این حکم آمده است: فرهنگ و هنر، بی‌گمان زمینه و لازمه رشد و تعالی هر جامعه‌ای است و بستری مناسب و امن برای پایه گذاری بنیان‌های اجتماعی و رخدادهای اصیل مردمی به شمار می‌آید و هنر مردمی تئاتر در ذات خود واجد قابلیت‌های ارزنده‌ای است که امکان اثرگذاری، اصلاح و تغییر در رفتارهای فردی و اجتماعی به منظور نیل به فضای روشن‌تر و جامعه‌ای امن، پویا و شادتر را دارد.

در ادامه این حکم تصریح شده است: تئاتر و به ویژه تئاتر خیابانی همواره از سوی صاحبنظران علوم اجتماعی، برنامه ریزان و مدیران شهری به منظور ارتقا فرهنگ شهروندی مورد توجه جدی بوده است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به شهردار لاهیجان آورده است: ضمن سپاس از همت و توجه ویژه جنابعالی و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان به هنر تئاتر، با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، به موجب این حکم، به‌عنوان دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منصوب می‌شوید و امید که در سایه الطاف الهی، همراهی و یاری شهروندان شریف لاهیجان و به کارگیری تمام توان فرهنگی، هنری و حمایتی استان گیلان و شهرستان لاهیجان در برگزاری این رویداد هنری مردمی پیروز و سربلند باشید.

دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از ۲۶ تا ۲۹ مردادماه ۱۳۹۸ در نقاط مختلف این شهر برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

شهرام کرمی پس از اعلام کناره گیری از مسئولیت گفت :

به دلیل محدودیت در مدیریت تئاتر استعفا دادم
پی گیر تمام مطالبات تئاتری‌ها هستم
شهرام کرمی پس از اعلام کناره گیری از مسئولیت گفت :

به دلیل محدودیت در مدیریت تئاتر استعفا دادم
پی گیر تمام مطالبات تئاتری‌ها هستم

مدیرکل هنرهای نمایشی در اقدامی غیرقابل انتظار اعلام کرد که به دلیل محدودیت مالی و ساختاری برای مدیریت تئاتر، از سمت خود استعفا داد.

|

مدیرکل هنرهای نمایشی:

برپایی جشن های روز هنرهای نمایشی برنامه ریزی شده است
مدیرکل هنرهای نمایشی:

برپایی جشن های روز هنرهای نمایشی برنامه ریزی شده است

شهرام کرمی،مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد: برنامه ریزی ها برای جشن های روز هنرهای نمایشی (هفتم فروردین ماه) انجام شده که برپایی آنها بستگی به شرایط کرونا در کشور دارد، البته برخی از برنامه ها را به تناسب شرایط موجود خواهیم داشت.

|

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

برگزاری جشنواره «مبارک» با نام گلزار محمدی
در گفتگو با مهر مطرح شد؛

برگزاری جشنواره «مبارک» با نام گلزار محمدی

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه شورای سیاستگذاری جشنواره تهران-مبارک درباره دبیری جشنواره هجدهم تصمیم می‌گیرد، پیشنهاد کرد این رویداد با نام زنده‌یاد گلزار محمدی به‌عنوان دبیر برگزار شود.

|

نظرات کاربران