در حال بارگذاری ...
با حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر

آیین بزرگداشت چهلمین روز هجرت یوسف صحنه های نمایش اردبیل برگزار شد

هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر اردبیل در قطعه مفاخر اردبیل، یاد و خاطره زنده یاد یوسف جاوید را گرامی داشتند.

به گزارش ایران تئاتر اردبیل، در چهلمین روز هجرت ناباورانه هنرمند نام آشنای تئاتر، تلویزیون و سینمای اردبیل، زنده یاد یوسف جاوید؛ هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و نیز اقشار مختلف مردم اردبیل با  برگزاری مراسم یادبودی در قطعه مفاخر بهشت زهرای شهر اردبیل، یاد و خاطره این هنرمند فقید را گرامی داشتند. در این مراسم که خانواده زنده یاد یوسف جاوید و جمعی از مردم قدرشناس اردبیل هم حضور داشتند، استاد عسگر شاهی از شعرای نامی کشور با بیان اینکه هنرمند تعلق به خود ندارد و آسمانی است، نقش هنرمندان را در راهنمایی بشر برای رسیدن به سعادت مهم خواند .

شفیع خلیل زاده از پیشکسوتان تئاتر و شعر اردبیل هم در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد یوسف جاوید، هنرمندان را چراغ های جامعه عنوان کرد و با اشاره به نقش تئاتر در جامعه، قدردانی و قدرشناسی مردم اردبیل را در تکریم هنرمندان ارج نهاد. اصغر تقی زاده شکیبا از فعالان فرهنگی و مدیران کل پیشین اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان هم با اعلام اینکه هنرمندان دردهای جامعه را با زبان هنر به بهترین شیوه انتقال می دهند، تکریم وبزرگداشت هنرمندان را در قید حیات شان مورد تاکید قرار داد.

اصغر جاوید، پدر زنده یاد یوسف جاوید هم در این مراسم با قدردانی از ابراز همدردی های مردم و هنرمندان استان، گفت: من دراکثر کارهایی کمه در حوزه فیلم کرده ام، از پسرم یوسف جاوید الهام گرفته ام. وی افزود: غم مرگ فرزند سخت و دشوار است و اگر همدردی ها و محبت های هنرمندان و مردم شهرم نبود، تحمل مرگ یوسف برایم مرگ آور بود.در این مراسم پس از قرائت شعر توسط دو تن از شعرای استان، با مداحی و مرثیه خوانی حسن فتحی، شرکت کنندگان در مراسم در غم یوسف جاوید اشک ماتم ریختند.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران