در حال بارگذاری ...
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در پنجمین ماه سال

ایران تئاتر: در پنجمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای ابتدایی مرداد ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در پنجمین ماه سال 98 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «اشک‌ها و لبخندها»، «مثل هیچکس» و «لانچر5» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در روزهای ابتدایی مرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

7 نمایش در مجموعه تئاتر شهر

نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد ساعت 19:30 در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش میلاد رحیمی، رضا بهبودی، باران کوثری، میلاد شجره، سینا کرمی، سینا بالاهنگ، رزیتا علیزاده، فرنوش نیک‌اندیش، داوود پژمان فر، جاوید قائم مقامی، ستاره بذرافشان، سعیده فاضلی و ابوالفضل ابهر ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: با ظهور فاشیسم و به قدرت رسیدن نازیسم در اروپا، بنیامین نیز همچون بسیاری از روشنفکران آلمانی راه تبعیدی خود خواسته را در پیش می‌گیرد و ابتدا مدتی را در فرانسه ساکن می‌شود. با پیشروی فاشیسم در اروپا و تسخیر فرانسه، بنیامین از راه کوهستان خود را به اسپانیا می‌رساند تا شاید بتواند با کشتی از اروپا خارج شود اما به دست مرزبانان اسپانیا گرفتار می‌شود و سرانجام، به آخرین صفحه از زندگی خود می‌رسد. نمایش فرشته تاریخ، از این نقطه آغاز می‌شود. «فرشته تاریخ» با برخوردی آزاد، به روایتی از آخرین شب زندگی والتر بنیامین (فیلسوف و نظریه‌پرداز مشهور آلمانی) می‌پردازد. بهای بلیط این نمایش 180 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «اوستاد نوروز پینه‌دوز» به نویسندگی احمد کمال‌الوزاره محمودی و کارگردانی رحمت امینی ساعت 20:30 در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی، رضا دشتکی، رها آرشید، دلارام ترکی، سحر آقاسی، رامین خطیب، هیوا امینی و عرفان معصومی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: پینه‌دوزی هوسباز به فکر تجدید فراش است، اما... بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 40 هزار تومان می‌باشد.

نمایش «در میان آب‌ها» به نویسندگی و کارگردانی سامره رضایی ساعت 18 در کارگاه نمایش تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش سامره رضایی و مجتبی موسوی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: این نمایش روایتی مستند و الهام گرفته از زندگی سامره و مجتبی(دو تبعه افغان متولد ایران) در دوران مهاجرت در ایران و مواجهه آنها با مهاجرت قاچاق به اروپا در سال ۲۰۱۵ است. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 20 هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش «بانوی آوازخوان» نوشته وجدی معووض و کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی ساعت 18:30 در سالن قشقایی تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش سیما تیرانداز، فرناز رهنما، سام کبودوند و محمد صدیقی مهر ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: نمایشنامه‌ای در ارتباط با جنگ، برادرکشی، خشم و عشقی سرکش به انسان و انسانیت، در یک سفر اودیسه‌وار، برادر خواهر دو قلویی کشف می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «مگس» به نویسندگی اشتفان اُرکنی و کارگردانی توحید معصومی ساعت 18:30 در سالن سایه تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش ایوب آقاخانی، سامان دارابی، مرضیه صدرایی و الهه زحمتی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ماجرا در مجارستان همزمان با روزهای جنگ دوم جهانی روی می‌دهد، ژولا تنها پسر خانواده تت در جنگ است، فرمانده ژولا چند روزی مهمان خانواده تت می‌شود و باید پدر و مادر و نامزد ژولا میزبان شایسته‌ای برای فرمانده باشند تا اینکه... بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

نمایش «لانچر5» به نویسندگی و کارگردانی مسعود صرامی، پویا سعیدی ساعت 20:30 در سالن سایه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، فرشید روشنی، حامد محمودی، عماد درویشی، مجتبی یوسفی، پوریا عربگری، عرفان امین و هادی شیخ‌الاسلامی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ندر پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله ی زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره ی بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می شود. بهای بلیط این نمایش 115 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «آدم‌ها، قصه‌ها، آوازها» به کارگردانی کامران شهلایی ساعت 20در کافه تریای تالار اصلی تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش رسول نجفیان بازی می‌کند. کنسرت تئاتر «آدم‌ها، قصه ها، آوازها» مجموعه ای از اجرای خاطرات نوستالوژیک و ترانه های کمتر شنیده شده و یا شنیده نشده رسول نجفیان میباشد. این اجرا به دلیل تنوع المانها یک فهرست(منو) دارد که با انتخاب تماشاچیان هر شب اجرا متفاوت از شب قبل می باشد. در بخش آوازها این قطعات اجرا می شود: پاپ: وقتی که بارون می گیره، شبهای گلوبندک، امید، برف، رسم زمونه، توتو خانم قشنگم، محلی خوانی: دختران قالی باف، بیا تا قدر یکدیگر بدانیم،دو بیتی خوانی، آوازهای کودکانه: ترانه های مجموعه تلویزیونی کودکان ما آیینه ما، ترانه های الفبا، بهونه، آوازهای سنتی و نمایشی: مثنوی خوانی آوازی، شاهنامه خوانی و خیام خوانی (بوشهری). بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

 

قضات در وحدت

نمایش «اشک‌ها و لبخندها» به طراحی وکارگردانی هادی قضات ساعت 18 در تالار وحدت اجرا می‌شود. بهای بلیط این نمایش 120 دقیقه‌ای از 50 هزار تومان می‌باشد.

 

حسن بدری در حافظ

نمایش «حسن بدری برنده خوشبخت یک عدد مزدا ۳» به نویسندگی و کارگردانی هامون قاپچی ساعت 21 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش محسن خوینی ها، ماهان خورشیدی و آبتین یاری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: یک کارگاه تولیدی لباس در آستانه شب های سال نو حقوق کارگران خود را پرداخت نمی کند. کارگران این تولیدی بین واقعیت و رویاهاشان معلق هستند. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 35 هزار تومان می‌باشد.

 

ایرانشهر میزبان 4 نمایش

نمایش «دروغ» به نویسندگی فلوریان زلر و کارگردانی آریان رضایی ساعت 19:30 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش افشین هاشمی، لادن مستوفی، ارسطو خوش رزم و مژگان خالقی بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 85 دقیقه‌ای 40 و 50 هزار تومان می‌باشد.

نمایش «اژدهای طلایی» نوشته رولَند شیمِلْفِنیگ و کارگردانی علی پروشانی ساعت 19 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش حسین امیدی، مرضیه بدرقه، صبا پویشمن، ابراهیم عزیزی و محسن نوری ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: اژدهای طلایی مجموعه داستانهای به هم گره خورده ای است که حول رستورانی چینی، ویتنامی و تایلندی به همین نام اتفاق می‌افتد. 
دقیقا در آشپزخانه این رستوران، میان گرمای گاز ها و دیگه است که دندان جوان مهاجری را که هیچ اوراق هویتی ندارد مجبور می‌شوند  بکشند. از قضا دندان در کاسه سوپ یک مشتری دائم و همسایه فرو می‌افتد.  ناگهان کسی داستان جیرجیرک را تعریف میکند که به واسطه آمدن سرما قربانی منفعت طلبی مورچه ای میشود یا داستان مردی با لباس راه راه دو مهماندار . پدربزرگ و دختر و پسر جوان. تا درنهایت داستانها با هم ارتباط برقرار میکنند تا پرده ای از حقایق جهان اجتماعی مدرن بردارند. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30، 40 و 45 هزار تومان تعیین شده است.

نمایش «مرغ دریایی من» به نویسندگی و کارگردانی کیومرث مرادی و بر اساس نمایشنامه مرغ دریایی آنتوان چخوف ساعت 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش شبنم مقدمی، امیرحسین فتحی، زهرا بهروزمنش، رضا داودوندی، پانته آ قدیریان، وحید رزاقی، آرمیتا فروزنده، محمد مسگری، محیا صدرزاده، محمد حبیبی و بهزاد خلج ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 100 دقیقه‌ای 40 و 50 هزار تومان است.

نمایش «پستچی، پابلو نرودا» نوشته انتونیا اسکارمتا و کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی ساعت 21 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش رویا تیموریان، امیرکاوه آهنین‌جان، اشکان خطیبی و دنیا مدنی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: نمایش پستچی پابلونرودا بیانگر زندگی مردم شیلی و نحوه ارتباط تنگاتنگ انها با پابلونرودا و اشعار اوست. ما شاهد تاثیر عمیق اوبر زندگی مردم هستیم. او اموزگار عشق است، ماریوی پستچی در ارتباط با شاعربزرگ به رمز و راز عشق پی میبرد. عشقی که نه تنها ماریو بلکه مردمان سراسر جهان رابه مرز جنون میکشد. متنی درباره دوستی و عشق، درباره ی شعر و لذت! ازادی و سیاست. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 35، 50 و 60 هزار تومان تعیین شده است.

 

دو نمایش در خانه هنرمندان

نمایش «روز حشر، چهار متر و شصت سانت زیر زمین» به نویسندگی احسان بداخشان و حمیدرضا محمدی و کارگردانی حمیدرضا محمدی ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش پوریا بخت افروز، پوریا سلطان زاده، علیرضا قربانخانی، سیاوش گرجستانی، محمد هادی غضنفری و حمیدرضا محمدی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: شش برادر از عهد رضاشاه تا امروز در یک سرداب مشغول زندگی هستند. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

نمایش«پا» به نویسندگی و کارگردانی آرمین حمدی‌پور ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش پویان فریدونی، نگین تهمتن، فرزاد نام آوری، حانیه رضایی و رعنا شبانکاره ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

تالار مولوی و دو نمایش

نمایش «پپ» به کارگردانی اسماعیل کمالی‌دهقان ساعت 18:45 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش صدرالله آقاخانی، سعید آقاخانی و اسماعیل کمالی دهقان بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: یک پدر و پسر واقعی میخواهند باهم صحبت کنند. مدت زمان اجرای این نمایش ممکن است از ۱ تا ۶۰ دقیقه باشد. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «آئورا» به نویسندگی گروه اجراگران و کارگردان و کارگردانی محمدحسین مجدطاهری ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش امید اشرفی مقدم، شبنم دادخواه، نگار سلحشور، فاطمه سوهانی، علیرضا شریفی و ماکان محمودی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه این نمایش که تندیس بهترین طراحی موسیقی، بهترین بازیگری زن و بهترین عکس از بیست و دومین جشنواره ی تئاتر دانشگاهی است؛ آمده: این پروژه اقتباسی است آزاد بر سه گانه سوفوکل ادیپ، ادیپ در کلنوس و آنتیگون. هاله/تجلی نامرئی/انرژی است شکل گرفته از ارتباط اعضای خانواده ای محکوم به نابودی، جایی که خدایان و آئین نه تنها منجی حفظ این خانواده نخواهند بود بلکه عامل اند بر این فروپاشی؛ عامل اند بر انحطاط آئورا. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

 

دو نمایش در حوزه هنری

نمایش «مثل هیچکس» به نویسندگی چیترا نادری و علی کوچکی و کارگردانی مسعود رحیم پور ساعت 19 در تماشاخانه ماه حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش پرستو کرمی و مسعود رحیم پور بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زنی شانزده سال است که همسرش را ندیده و در این مدت منتظر بازگشت مرد است،در رویای خود با او زندگی می کند و وقتی شوهرش را می بیند بین رویا و واقعیت سردرگم می شود. بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «شبی که گوزن ها در آتش سوختند» به نویسندگی محمدرضا آریان فر و کارگردانی فرید یوسف پور ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش تورج فرامرزیان، پویان یحیی پور، شادی صیادی نیا، فرید گلریز و بهار کریم‌زاده بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: برملا شدن راز یکی از سوختگان فاجعه سینما رکس آبادان بعداز سی و اندی سال. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

چشم به راه میرغضب در سنگلج

نمایش «چشم به راه میرغضب» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی ساعت 20:30 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. در این نمایش علی سلیمانی، سیروس همتی، مجید رحمتی، وحید نفر و سهیل ملکی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ذبیح و رضی یکی مستبد و دیگری مشروطه خواه در دوره استبداد صغیر محمدعلی شاه به اعدام محکوم میشوند. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «مضحکه بادسوار» به نویسندگی و کارگردانی هما جدیکار ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. در این نمایش امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، مریم ایرانمنش و حامی علیزاده بازی‌دهندگان عروسک هستند. در خلاصه نمایش آمده: حاجی مختلس که از زندان فرار کرده برای برداشتن اموال خود به خانه می آید اما دستگیر می شود. حاجی برای فرارکردن چاره‌ای می اندیشد. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

 

شبی در محراب

نمایش «شبی در طهران» به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی مهشید حسینیان ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش امیر اسدی، مهشید حسینیان، نیما اعتصام، محمدرضا حسن زاده، محمودرضا معینی، محمد حسن حسینیان، مبینا احرار، فراز نسیبی، فاطمه توکلی، آرش چگینی، زهرا احمدی، کیمیا شمس الدین و رضا خسروفر بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: شبی سرنوشت ساز در سال ۱۳۲۰ که دراکولا و سیندرلا وارد میشوند. بهای بلیط این نمایش 120 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
مطالب مرتبط

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

17 نمایش پس از جشنواره تئاتر فجر
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

17 نمایش پس از جشنواره تئاتر فجر

ایران تئاتر: در یازدهمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر بهمن ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در روزهای میانی دی
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در روزهای میانی دی

ایران تئاتر: در دهمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواسط دی ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی
هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی

ایران تئاتر: از اول اسفند ۹۸، تمام سالن های نمایش ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. حال بعد از گذشت چهار ماه، قرار است از هفته اول تیرماه سالن های نمایشی با هفت اثر فعالیت های هنری خود را مجدد از سر بگیرند.

|

بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش
بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش

ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در پنجمین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های تماشاخانه سنگلج می پردازیم.

|

ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟
ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟

ایران تئاتر: ۸ نمایش بعد از ۴ ماه تعطیلی سالن های نمایشی در این روزها اجرای خود را آغاز کرده اند. آیا استقبال مخاطبان با توجه به اینکه هنوز شرایط ایمنی در جامعه حاکم نیست؛ می تواند قابل قبول باشد؟

|

با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد 
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند
با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تازه‌ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: براساس مصوبه هیات وزیران در جلسه سوم اردیبهشت کلیه دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های سراسر کشور مجازند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل ...

|

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

32 نمایش در هفته اول بهمن
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

32 نمایش در هفته اول بهمن

ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های خصوصی با ۴۰ اجرا از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. می خواهیم نمایش هایی که در نیمه دوم دی و شروع بهمن ماه میهمان این سالن ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

42 نمایش در روزهای میانی زمستان
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

42 نمایش در روزهای میانی زمستان

ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های خصوصی با ۴۰ اجرا از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. می خواهیم نمایش هایی که در نیمه دوم دی ماه میهمان این سالن ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

نظرات کاربران