در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین افتتاح جشنواره رضوی:

بیان سبک زندگی رضوی با زبان هنر در جشنواره چهاردهم

صبح امروز با سخنرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، دبیر تخصصی جشنواره تئاتر رضوی و فرماندار تبریز، آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی در تبریز برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر و به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، در ابتدای مراسم مهدی لزیری، دبیر تخصصی جشنواره تئاتر رضوی به بیان توضیحاتی درباره جشنواره چهاردهم پرداخت.

وی گفت:از بین آثار ارسال شده به دبیرخانه، تنها 12 اثر توانستند به جشنواره راه پیدا کنند. مقدم همه را گرامی می‌داریم و از آنهایی هم که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره فرستادند، تشکر می‌کنیم. برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره چهاردهم خیلی‌ها به ما کمک کردند که از جمله آنها، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، حراست و کسبه بازار تبریز و مخصوصاً اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی بودند.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، سخنران دیگر این مراسم،  اظهار داشت: خداوند سبحان را شاکریم که در این سرای با عظمت، جریان هنر و علاقه به اهل بیت (ع) در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در یک بستر جریان پیدا می‌کنند. خداوند را شاکریم که مردم عزیز، مدیران و هنرمندان ما را به نام ثامن‌الحجج (ع) مفتخر کرد.

وی افزود: برگزاری افتتاحیه جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بازار تبریز یک اتفاق بزرگ به حساب می‌آید و ما خوشحالیم که میزبان این رویداد کشوری هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: هنر تئاتر امروزِ آذربایجان شرقی با همه داشته‌ها و جایگاهی که در تئاتر کشور دارد، می‌خواهد سبک زندگی رضوی را با قدرت و افتخار از زبان هنر بیان کند. چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی امروز پیامدار و منادی این پیام است که «اگر مردم در هر موقعیت و شرایطی قرار بگیرند، با توسل به آموزه‌های رضوی می‌توانند در برابر مشکلاتی که با آنها درگیر هستند، سرافراز بیرون بیایند»

محمدپور به بیان آمار آثار ارسال شده به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی پرداخت و یادآور شد: قدردان همه هنرمندان‌مان از سراسر کشور هستیم که آثار ارزشمند خود را به جشنواره تئاتر رضوی ارسال کردند. در حوزه نمایش‌نامه نویسی بیش از 90 اثر به جشنواره رسید و آثار ارزشمندی با مضامینی همچون سبک زندگی امام رضا (ع) آفریده شد. ما امروز شاهد اجرای منتخب این آثار در آذربایجان شرقی خواهیم بود.

وی ادامه داد: 83 اثر ارزشمند به واسطه جشنواره تئاتر رضوی آفریده شد که جزو ثروت‌ها و اندوخته‌های این کشور محسوب می‌شود. همه رویدادهای اینچنینی می‌خواهند به نسل‌های جدید بیاموزند که «قدرتمندانه و با کرامت زندگی کنند»

بهروز مهدوی فرماندار تبریز نیز ضمن تشکر از برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری در بازار تبریز، اظهار داشت: این مکان مقدس سال‌های سال است که در ماه محرم شاهد عزاداران عاشقان حسینی است. فکر می‌کنم آقای محمدپور انتخاب خوبی برای مکان افتتاحیه جشنواره ئتاتر رضوی داشتند.

وی افزود: آذربایجان شرقی 4 میلیون نفر جمعیت دارد و جمعیتی حدود 2 میلیون نفر در تبریز ساکن هستند. تبریز به عنوان «شهر اولین‌ها» معروف است. صدها «اولین» در تبریز اتفاق افتاده و اولین نمایش‌‎نامه و اولین تئاتر در تبریز برگزار شده است.

فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: در تبریز، عشق و علاقه به امام رضا (ع) موج می‌زند و قطعاً استقبال خوبی از جشنواره تئاتر رضوی انجام خواهد شد. قطعاً هنرمندان استانی هم در کنار میهمانان عزیز حضور خواهند یافت تا تبریز میزبانی شایسته‌ای از چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی داشته باشد.
نظرات کاربران