در حال بارگذاری ...
 • به قلم شهرام کرمی منتشر شد؛

  «مردی برای همیشه» روایتی از زندگی امام موسی صدر

  «مردی برای همیشه» نمایشنامه‌‌ای است که شهرام کرمی زندگی امام موسی صدر را به رشته تحریر درآورده است.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، «مردی برای همیشه» نمایشنامه‌‌ای است که شهرام کرمی زندگی امام موسی صدر از مرحله تولد تا ربوده شدن وی در هفت صحنه برای نوجوانان به رشته تحریر درآورده است.
  اذان برای موسی، یک شاخه گل برای پروین، روزگار صور، اولین شهید، گفت‌وگو با سنگ، آزادی را باور کن و مردی برای همیشه عناوین هفت صحنه این نمایشنامه هستند.
  شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، پیشتر در مراسم رونمایی از این اثر گفته بود: این کتاب جزو کارهای پر افتخار من است؛ چرا که برای نوشتن آن میل فراوانی داشتم. اگر قرار باشد از مجموعه آثارم یکی را انتخاب کنم و بگویم به کدام وابسته هستم، «مردی برای همیشه» جزو کارهایی است که واقعا با عشق آن را نوشتم و از آن همیشه به نیکی یاد خواهم کرد.
   وی ادامه داده بود: وابستگی من به امام موسی‌صدر از دوران کودکی آغاز شد. من با نام ایشان از همان دوران آشنا شدم، عکسی در منزل ما از ایشان وجود داشت که دست زیر چانه قرار دارد و من همیشه چهره نورانی این مرد مومن در خاطرم هست و همیشه فکر می‌کردم امام موسی‌صدر امام حاضر ماست. از همان روزها وابسته او شده بودم و یکی از ویژگی‌هایش جمال نورانی‌اش است.
    در بخشی از این نمایشنامه آمده است: «امروز جمعه چهارده خرداد سال هزار و چهارصد خورشیدی برابر با بیست‌وچهار رجب سال هزار و چهارصد و چهل‌وسه قمری من سید موسی صدر فرزند سید صدرالدین صدر از اهالی ایران و ساکن لبنان در این زندان با دیوارهای بلند برای شما نامه می‌نویسم. من امروز نودوسه ساله می‌شوم و تولد خود را در این ظلمت و تاریکی به امید دیدن آفتاب جشن می‌گیرم. می‌دانم هنوز کسانی چشم انتظار من هستند و من با صدای بلند فریاد می‌زنم که موسی صدر زنده است. با ایمان به وعده خدا یقین دارم به‌زودی آفتاب را خواهم دید. در این زندان بشارت خداوند بر ایوب پیامبر را به یاد می‌آورم و روزهای روشن را انتظار می‌کشم.»
  نظرات کاربران