در حال بارگذاری ...
داور یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد

جشنواره مرصاد جایگاه خود را پیدا کرده است

محمودرضا رحیمی، داور بخش صحنه ای یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد در رابطه با امتیاز این نوع جشنواره ها گفت: این جشنواره ها روند گستردگی جغرافیایی قومیت و تبار زیستی اشخاص که در یک مجمع زندگی می‌کنند را تسریع می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه، محمود رضا رحیمی  داور بخش صحنه ای جشنواره ملی تئاتر مرصاد گفت: در این جشنواره ها همه دور هم جمع می‌شوند تا نوع تفکر در زندگی را تحت عنوان تئاتر که نزدیک ترین پدیده و پروسه هست و به خود زندگی شباهت دارد، به نمایش بگذارند.

او ادامه داد: تئاتر دغدغه ها و مسائل زندگی اشخاص مختلف در یک جغرافیای گستردهای مثل ایران که دارای قومیت های مختلفی هست را به نمایش میگذارد و مردم این سرزمین در کنار هم با دیدن این اجراها می توانند تفکری عمیق نسبت به سایر استان ها که چه اندیشه و فکر غالبی در زندگی خود دارند را ببینند.

داور بخش صحنهای یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد گفت: با توجه به اینکه بار دوم است داوری این جشنواره را بر عهده دارم شهادت می دهم که این جشنواره گسترده شده است و گروه های زیادی متقاضی شرکت در این جشنواره بودند. خود این اسم ها و نمایش ها نشان از استقبال سراسری کشور از این جشنواره هست. این نشان دهنده این است که جشنواره توانسته جایگاه خود را پیدا کند.

امیدواریم روز به روز این اتفاق برای میزبانی و شرایط اجرا روند روبه رشدی رو طی کند. وقتی یک جشنواره ملی می شود یعنی فراخور نیازهای گروههای سراسر کشور انجام شود و می خواهد بگوید که من هستم.

معمولا در شهرستان کوچک همچون اسلام آباد که دارای تاریخ بزرگی به لحاظ مردمی هست اتفاقات خوبی در آن رخ می دهد.

رحیمی افزود: امروز تمام سازمان ها و نهاد ها کنار هم هستند و دست هم را گرفته اند، به قول ایرانی ها آبروداری می کنند تا این برنامه به بهترین نحو اجرا شود و رسم مهمان نوازی را به جا آورند.

او ادامه داد: تنوع موضوع در همین در چهار نمایشی که دیده ام خیلی زیاد بود و نشان دهنده این است که زیاد مناسبتی به این جریان نگاه نشده چون تئاتر خیلی مهم است و برای روزهای بهتر تئاتر کشور این نوید را به همراه دارد.

رحیمی در پایان گفت: آرزوی موفقیت برای همه هنرمندان و تمامی کسانی که دربرگزاری یازدهمین دوره جشنواره مرصاد و از همه مهم تر با عنوان ملی تلاش کردند دارم و  این جشنواره ملی را بر مردم خوب این دیار، مردم کشور، تئاتری ها و مردم مهمانواز استان کرمانشاه تبریک میگویم.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه 
 تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه
تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان

اجراهای تئاتر خیابانی با گروه تئاتر "باران" به سرپرستی سعید ذبیحی و با شعار «من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در سطح شهر کرمانشاه  آغاز شد.

|

نظرات کاربران