در حال بارگذاری ...
مدیرکل هنرهای نمایشی همزمان با روز خبرنگار در دیدار با کارکنان ایران تئاتر عنوان کرد:

خبرنگار مفهومی است توام با حس احترام، شجاعت، وجدان و تیزهوشی

مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با کارکنان ایران تئاتر گفت: وقتی از خبرنگار صحبت می‌کنیم منظور مفهومی است توام با حس احترام، شجاعت، وجدان و تیزهوشی؛که هم برای کار و حرفه‌اش تلاش می کند، هم شرایط روز را بازتاب می دهد، هم نقد اجتماعی می کند و هم قرار است برای آگاهی بخشی به مردم و مخاطب کار می کند.

به گزارش ایران تئاتر، همزمان با فرارسیدن روز خبرنگار، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به همراه جواد مستخدمی عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن هنرهای نمایشی ایران، محمدرضا الوند مدیر امور استان‌ها ، محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی و میلاد نیک آبادی مدیر دفتر تئاتر دانشگاهی با حضور در سایت ایران تئاتر، ضمن تبریک این روز به خبرنگاران و کارکنان این رسانه،  از آنها تقدیر کرد.

در ابتدای مراسم علی اکبر عبدالعلی زاده ضمن خیر مقدم و تبریک روز خبرنگار شرحی بر تلاش های همکاران سایت و همکاران سایت های استانی سراسر کشور داد . 

سپس استند آپ کمدی سالار میرکریمی و مجید چیت ساز با نام " دنیای شیرین خبر" به عنوان هدیه  روز خبرنگار به همکاران سایت از سوی ،دفتر تحقیق، پژوهش و تولید استندآپ کمدی با مدیریت امیر کربلایی زاده اجرا شد .

در ادامه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در سخنانی با تبریک روز خبرنگار گفت: روزی که در تقویم ثبت می شود، با ارزش است و خدا را شاکریم که یکی از مهم ترین شغل های دنیا تحت عنوان خبرنگار در تقویم ثبت شده و این توفیق است که ما این روز را تبریک بگوییم.
وی افزود: با گسترش فضای ارتباطی زندگی بشر و دگرگون شدن آن، خبرنگار مفهوم وسیع و والایی دارد. وقتی از خبرنگار صحبت می‌کنیم منظور یک شخصیت شجاع، باوجدان و تیزهوش است که هم برای کار و حرفه‌اش تلاش می کند، هم شرایط روز را بازتاب می دهد، هم نقد اجتماعی می کند و هم قرار است برای آگاهی بخشی به مردم و مخاطب تلاش کند.
کرمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه عرصه هنرهای نمایشی مدیون تلاش خبرنگاران است، تصریح کرد: اگر تئاتر رونق گرفته و توسعه یافته، حاصل کار شما خبرنگاران است.
وی اضافه کرد: آنچه من همواره از خبرنگاران در خاطر دارم حس احترام و عزت است و می‌دانم که در مقابل تلاش‌ها و کارهای فراوانی که شما انجام می‌دهید دستمزدی که باید عایدتان بشود خیلی ناچیز است.
مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: فکر نمی‌کنم هیچ خبرنگاری در دنیا دستمزد واقعی‌اش را تا حالا گرفته باشد و با اینکه این شغل یک شغل پرهیجان و بعضا خطرناک است اما در هیچ گوشه دنیا هیچ خبرنگار پولداری را نمی‌توانید پیدا کنید و این نشان از شرافت و هویت کار شما دارد.
کرمی با اشاره به اهمیت جایگاه سایت ایران تئاتر در توسعه تئاتر کشور عنوان کرد: خوشبختانه یکی از بزرگترین سایت های هنری کشور را داریم که به شکلی بسیار متنوع اخبار فعالیت های تئاتر را انعکاس می دهد و این جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با اعلام اینکه من خبرنگاران ایران تئاتر را جزئی از خانواده اداره کل هنرهای نمایشی می دانم، افزود: به بودنتان افتخار می کنم و قدردان زحمات شما هستم.
در ادامه جواد مستخدمی عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن هنرهای نمایشی روز خبرنگار را به همکاران تبریک گفت . 

حمیدرضا الوند مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی نیز با تبریک روز خبرنگار و ذکر خاطراتی گفت: من کارم را در عرصه هنر در سال 1361 با خبرنگاری شروع کردم و ارزش تلاش شما را می دانم.
محسن حسن زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی نیز با تبریک روزخبرنگار گفت : تحول در سایت ایران تئاتر یک ضرورت است همیشگی است. 
وی با تاکید بر اینکه تا آنجا که بتوانم از شما حمایت خواهم کرد، گفت: امیدوارم تحول در سایت به گونه ای رقم بخورد که از لحاظ فرمی و محتوایی اتفاقات بهتری را هم شاهد .

در انتهای این نشست صمیمانه از خبرنگاران  سایت ایران تئاتر  تقدیر شد.
مطالب مرتبط

توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران انجام شد

تقدیر از تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار
توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران انجام شد

تقدیر از تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار

توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی ایران و به مناسبت روز خبرنگار از مدیر و خبرنگاران درگاه تئاتر خوزستان تقدیر شد.

|

بی کاری و دیگر مصائب خبرنگاری در گفت و گو با با فعالان رسانه ای حوزه تئاتر

کرونا و به خطر افتادن امنیت شغلی یک حرفه پرمخاطره
بی کاری و دیگر مصائب خبرنگاری در گفت و گو با با فعالان رسانه ای حوزه تئاتر

کرونا و به خطر افتادن امنیت شغلی یک حرفه پرمخاطره

ایران تئاتر : در آستانه 17 مرداد ماه ؛ روز خبرنگار و در این روزهای کرونایی با تنی چند از خبرنگاران تئاتر خبرگزاری های رسمی کشور درباره فعالیت حرفه‌ایشان در دوران کرونا و مشکلات و سختی‌های رایج در عرصه خبری هم صحبت شدیم.

|

دلنوشته ای طولانی برای دو سالروز مهم 

مشروطه خواهی یک خبرنگار گنگ خواب دیده 
دلنوشته ای طولانی برای دو سالروز مهم 

مشروطه خواهی یک خبرنگار گنگ خواب دیده 

ایران تئاتر - علی اکبر عبدالعلی زاده : ساعت از نفس افتاد تا در میان بلایای طبیعی و آتش افروزی های بشری و آفت دست ساز و پلید کوید 19، یک سال سپری شود و دوباره تقویم روی هفدهمین  پله از مردادماه برای خبرنگاران ، مکث بی معنایی کند !

|

در پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده است

تقدیر از اهالی رسانه به مناسبت روز خبرنگار
در پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده است

تقدیر از اهالی رسانه به مناسبت روز خبرنگار

حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، به مناسبت روز خبرنگار پیام تقدیری را به پیشگاه اصحاب رسانه تقدیم کرد.

|

نظرات کاربران