در حال بارگذاری ...
رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز خبر داد:

هنرمندان تئاتر ۱۱ استان کشور مهمان شیراز‌ می‌شوند

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز خبر داد: هنرمندان تئاتر ۱۱ استان با ۵۰ نمایش کشور مهمان شیراز‌ می‌شوند.

به گزارش ایران تئاتر از فارس، دکتر ابراهیم گشتاسبی راد با بیان اینکه 107 اثر از 29 استان کشور متقاضی حضور در نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز بوده است گفت: پس از بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه توسط چهره‌های شناخته شده هنرهای نمایشی کشور به سرداوری سامان خلیلیان رئیس کانون نمایش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،12اثر به بخش رقابتی(کودک) و 3اثر در بخش آزاد(غیررقابتی) در شیراز اجرا خواهد شد.

وی استقبال از این رویداد هنری را که به منظور توسعه فرهنگ شهروندی و عنوان شیراز شهر دوستدار کودک برگزار می‌شود، کم نظیر دانست و خاطر نشان کرد: هنرمندان تئاتر11 استان آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خوزستان، فارس، قم، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، هرمزگان و همدان به مدت 5روز مهمان شهروندان شیرازی خواهند بود.

رییس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: این جشنواره 22مرداد1398 با راهیابی هنرمندان و عروسک ها در همسایگی ارگ کریمخانی از ساعت 18 آغاز به کار می کند و از ساعت20:30 با برگزاری آئین رسمی جشنواره افتتاح می‌شود.

گشتاسبی راد ادامه داد حداقل 50 نمایش خیابانی راه‌یافته به این جشنواره هر روز از ساعت18:30 تا 22:30 در 6 نقطه شهر شیراز بوستان آزادی، فضای مجاور ارگ کریم‌خانی، محور عفیف‌آباد، گذر حافظیه، بوستان نماز و فضای مقابل مجتمع تجاری خلیج‌فارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوعات آثار راه‌یافته، نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز «فرهنگ شهروندی» با محوریت کودکان اعلام کرد و یادآور شد: آئین پایانی به‌منظور معرفی برگزیدگان و آثار راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و جشنواره تئاتر فجر، 26مرداد ساعت10 برگزار می‌شود.

جدول زمان‌بندی اجراهای نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی که توسط شهرداری شیراز و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می‌شود، توسط دبیرخانه جشنواره به شرح زیر اعلام شده است:

آثار منتخب جهت شرکت در جشنواره:
بخش کودک 
یاشیل /مهدی صالحیار /آذربایجان شرقی 
کچول و دیو مجازی /آژمان بیژنی نسب /فارس 
درباره یک توپ/موسی هدایتی/کردستان 
کتاب قدیمی پدربزرگ/نرگس خاک کار /همدان
بصرف چاقی/باقر رمضان زاده / هرمزگان 
سیرک ما کو ؟ /سجاد آقا بابایی /تهران 

جشن تولد سپید / سکینه صادقیان/ فارس

بخش عروسکی :
آدمهای با فرهنگ / رضا فقیهی 
میشه گرگ نباشیم / مرتضی اسدی مرام / کرمانشاه 
زندگی در اعماق دریا / زهرا مریدی / تهران 
خمره بازی / امید اجاقی / اصفهان 
کی از همه مهربون تره ؟ / مهربان غلامیان / خوزستان 
پاهای خانم هزار پا / مهدی خجستگی / قم 

بخش آزاد:
شهر افسرده / ابراهیم حاجی حیدری / اصفهان 
دیگه هیچی نمونده / احمد صمیمی / تهران 
داستان یک افتتاحیه / میثم سر آبادی / مرکزی 
مطالب مرتبط

کرونا و رکود در هنرهای نمایشی فارس

ضرر ۱۰۰ میلیارد ریالی کرونا به بیش از ۸هزار هنرمند فارس
کرونا و رکود در هنرهای نمایشی فارس

ضرر ۱۰۰ میلیارد ریالی کرونا به بیش از ۸هزار هنرمند فارس

باغ شکوفای فرهنگ و هنر فارس که در یک دهه گذشته با توسعه فعالیت‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها و مشارکت بخش خصوصی به ثمردهی رسیده بود، با بحران کرونا رو به ویرانی گذاشته است و چنانچه برای مدتی طولانی ادامه یابد، همه تلاش‌های گذشته را از بین خواهد برد.

|

نظرات کاربران