در حال بارگذاری ...
از تالار وحدت تا عمارت کاظمی

رفت و آمد علاقه‌مندان بخش قهوه‌خانه جشنواره آیینی و سنتی تسهیل شد

برای علاقه‌مندان به حضور در بخش قهوه‌خانه جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که دریکی از خانه‌های بافت قدیم تهران برپا می‌شود وسیله نقلیه از مقابل تالار وحدت فراهم شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، اجرای آثار قهوه‌خانه نمایش‌های ایرانی که همیشه یکی از بخش‌های پرمخاطب جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بوده از سه‌شنبه، 22 مردادماه در عمارت کاظمی واقع در خیابان 15 خرداد در منطقه تاریخی عودلاجان آغاز شد.
ستاد برگزاری جشنواره با همراهی شهرداری منطقه 12 تهران، برای سهولت در رفت و آمد خانواده‌ها و علاقه‌مندان به نمایش‌های قهوه‌خانه‌ای را برای آنها در نظر گرفته است به این ترتیب که در طول چهار روزی که این بخش در عمارت کاظمی برگزار می شود، وسیله نقلیه برای رفت و برگشت علاقه‌مندان از مقابل تالار وحدت در خیابان شهریار، به سمت عمارت و برعکس فراهم خواهد بود.
طبق برنامه ریزی انجام شده از سه‌شنبه 22 مرداد تا جمعه 25 مرداد هر روز ساعت 20:30 وسیله ایاب و ذهاب برای انتقال علاقه‌مندان به عمارت کاظمی در نظر گرفته شده است.
«نقل موسیقایی داستان سردار عوض» اثر حسین ولی‌نژاد و پریسا سیمین مهر از شیروان، «نقالی جنگ هماون» اثر مهای چایانی از همدان، «قطعه سیاه‌بازی سلام» اثر داوود داداشی و فتح‌الله طاهری، «نقل موسیقایی گفتگو با ساز» اثر صادق‌علی فرجی‌فرد از بندرعباس و «نقالی غدیر» اثر ابوالفضل ورمزیار از تهران در اولین روز از برگزاری بخش قهوه‌خانه از ساعت 21 تا 23 برای علاقه‌مندان اجرا شد.
پرده خوانی داستان های شاهنامه، نقالی وهمچنین اجرای نمایش خیمه شب بازی جی جی وی جی از جمله جذابیت‌های این بخش محسوب می شود.
همچنین در اولین شب از برنامه‌های این بخش سعادتی شهردار منطقه 12 تهران و نیز محمدجواد حق‌شناس از اعضای شورای شهر حضور داشتند.
عمارت کاظمی در خیابان پانزده خرداد شرقی، چهارراه سیروس، کوچه امامزاده یحیی،‌ روبروی امامزاده، بن‌بست طهماسبی‌، پلاک ۶ واقع شده است.

 
نظرات کاربران