در حال بارگذاری ...
 • به مناسبت ایام محرم

  «مهاجرین خاک سرخ» به رادیو نمایش می آیند

  نگارش سریال رادیویی «مهاجرین خاک سرخ» به نویسندگی هانیه نجفی برای اجرا در رادیو نمایش به پایان رسید.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، «مهاجرین خاک سرخ» عنوان یکی از  سریال های ویژه ماه محرم است که حال و هوای متفاوتی درباره ایام محرم دارد.
  هانیه نجفی نویسنده نمایش رادیویی «مهاجرین خاک سرخ» ضمن اعلام این مطلب گفت :
  یکی از دغدغه های ذهنی ام پرداختن به ابعادی از جنگ تحمیلی بوده که نادیده گرفته شده است ، از طرفی ارتباط قصه و شخصیت های آن که در حال و هوای ایام محرم اتفاق می افتد و همچنین پرداختن به داستان زندگی خانواده های جنگ زده که در زمان جنگ تحمیلی مجبور به ترک خانه هایشان شدند برایم اهمیت ویژه ای داشته است.
  این نویسنده رادیویی ادامه داد : داستان این نمایش با ماه محرم آغاز می شود و به زندگی خانواده ای خوزستانی می پردازد که در روزهای جنگ تحمیلی با پسر نوجوانشان برای ادامه زندگی به تهران می آیند و در خانه ای که در اختیار افراد جنگ زده قرار گرفته ساکن می شوند ، پسر بزرگ آنها، مصطفی، در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است .
  نجفی در پایان افزود :  از سویی دیگر با شدید شدن حملات دشمن و شروع عملیات جدید، خبر شهادت مصطفی می‌رسد. اهالی محل برای تسلیت به خانه آنها می‌آیند. برادر کوچکتر اما بیتابی بسیاری می‌کند. ناخدا جاسم تلاش می‌کند او را آرام کند. او برای مازیار می‌گوید که برادرش در جنگ با دشمن به شهادت رسیده؛ اما جنگ بین حق و باطل همیشگی ست و این عصاره‌ی واقعه‌ی عاشوراست . پس از شهادت برادر بزرگتر اتفاقاتی رخ می دهد که در این سریال خواهید شنید.
  گفتنی است این نگارش این  سریال ده قسمتی به تازگی پایان یافته و قرار است در روزهای آینده تولید این مجموعه رادیویی در رادیو نمایش آغاز شود .
  مطالب مرتبط

  افتخاری در دورهمی پایان تولید «به رنگ قهرمانی» گفت:

ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم
  افتخاری در دورهمی پایان تولید «به رنگ قهرمانی» گفت:

  ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم

  سریال رادیویی «به رنگ قهرمانی» به کارگردانی رضا عمرانی به خط پایان رسید. حمیدرضا افتخاری مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر رادیو نمایش در دورهمی این برنامه گفت: تولید مجموعه ای با این کشش نشان می دهد که ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم .

  |

  همراه با گفت و گوی هنرمندان

«نوبت مردم» ویژه انتخابات از رادیو نمایش پخش می شود
  همراه با گفت و گوی هنرمندان

  «نوبت مردم» ویژه انتخابات از رادیو نمایش پخش می شود

  همزمان با فرا رسیدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ، ویژه برنامه زنده «نوبت مردم» همراه با گفت و گوی هنرمندان از رادیو نمایش پخش می شود.

  |

  امین رهبر در گفت‌وگو با ایران تئاتر

عناصر بصری به بخش رادیو تئاتر فجر 38 اضافه شده است
  امین رهبر در گفت‌وگو با ایران تئاتر

  عناصر بصری به بخش رادیو تئاتر فجر 38 اضافه شده است

  امین رهبر مدیر بخش «رادیو تئاتر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به ایران تئاتر گفت: در دوره سی و هشتم جشنواره دست هنرمندان را باز گذاشته ایم تا از عناصر دلخواهشان برای اجرا بهره ببرند.

  |

  نظرات کاربران