در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • با حضور مردم و هنرمندان

  بخش مردمی اختتامیه جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی آغاز شد

  بخش مردمی نوزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی دقایقی پیش با حضور مردم، مدیران فرهنگی، گروه‌های نمایشی و هنرمندان در خیابان بهشت آغاز شد.

  به گزارش ایران تئاتر مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی در حالی آغاز شد که این دوره در دو بخش برگزار می‌شود. بخش اول که از دقایقی قبل آغازشده با حضور مردم در خیابان بهشت محله قدیمی سنگلج مقابل تالار سنگلج با برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود. بخش دیگر در داخل تالار سنگلج و از ساعت 20:30 شروع خواهد شد.

  اختتامیه مردمی جشنواره با برگزاری آئین‌های ایرانی استان‌های مختلف، نمایش‌های سنتی خیابانی و خیمه‌شب‌بازی همراه است و در این زمان حضار با شربت، دوغ، نوشیدنی‌های محلی، هندوانه، خربزه و فالوده پذیرایی می‌شوند.

  در طول خیابان بهشت جایگاهی برای اجرای «بازی‌ها و حرکات آئینی آذربایجان» به نویسندگی و کارگردانی توحید حاجی بابایی، «لیوا» به نویسندگی و کارگردانی محمد مظفری از بندر گناوه و «هفت‌خوان رستم» به نویسندگی و کارگردانی سیدقاسم سیدی مقدم از مشهد در نظر گرفته‌شده است. همچنین خیمه‌شب‌بازی «نمایش ممنوع» توسط ساسان مهرپویان و «بازی کری» توسط صفرعلی محمدزاده اجرا می‌شود.

  طبق برنامه‌ریزی ستاد جشنواره، این برنامه در دو بخش برگزار می‌‌شود که یکی در خیابان بهشت در محله سنگلج و از ساعت 19:30 است و دیگری از ساعت 20:30 در تماشاخانه سنگلج با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران.

  خیابان بهشت هنگام برگزاری مراسم رسنی در داخل تماشاخانه سنگلج تا حدود ساعت 21:30 همچنان در فضای باز میزبان مردم و علاقه‌مندان به نمایش‌های آیینی و سنتی خواهد بود و در این فاصله علاوه بر برپایی و اجرای نمایش‌ها و آئین‌ها و خیمه‌های پذیرایی، یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین شهرفرنگ باقیمانده در کشور توسط محسن الیاسی معروف به بابا محسن برای علاقه‌مندان برنامه خواهد داشت.

  کارگردانی بخش خیابانی و فضای باز اختتامیه نوزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی برعهده میلاد نیک آبادی است.

  نوزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی از 19 تا 26 مردادماه در تهران و کاشان برگزارشده است.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر