در حال بارگذاری ...
 • با اجراهایی در دو بخش

  دومین روزسیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران برگزار شد

  اجراهای روز دوم جشنواره، به ترتیب در دو بخش: صحنه ایی وخیابانی برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر، به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران، دومین روز از سیزدهمین دوره این جشنواره سراسری در 2 بخش برگزار شد.

  اجراهای روز دوم جشنواره، به ترتیب در دو بخش: صحنه ایی، خیابانی  برگزار شد. در بخش صحنه ای نمایش « گلین » بهنویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی سعد اله آریافر از اهر به روی صحنه رفت. « پیتو » نام دومین نمایش از روز دوم جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران بود. شهرام سلطانی نویسندگی این نمایش را بر عهده داشت. همچنین شهرام سلطانی به همراه برادر خود شایان سلطانی کارگردان نمایش پیتو از اراک بودند. « عشق روایتی » نام نمایش محمد یوسفی زاده از مرند بود. این نمایش نگاهی متفاوت داشت به افسانه تاریخی سارای در آذربایجان که تحسین و تشویق پی در پی حضار را نیز در طول اجرا به همراه داشت. « چئورک » دیگر نمایش ترکی جشنواره سیزدهم ارسباران بود. این نمایش به نویسندگی مرتضی هاشم پور و کارگردانی غزال زاد حیدر از اهر و در  بخش صحنه ای این جشنواره به روی صحنه رفت. از اصفهان نیز نمایش « بادیگارد » به کارگردانی محمد رادمهر دیگر اجرای بخش صحنه ای روز دوم جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران بود. در نهایت نمایش « وارونگی » به کارگردانی حسنا قبادی از ایلام آخرین نمایش از بخش صحنه ای روز دوم از جشنواره سیزدهم تئاتر کوتاه ارسباران بود که پس از پایان این نمایش جشنواره ارسباران در روز دوم خود به سراغ اجراهای خیابانی رفت.

  نمایش « چهار دیواری اختیاری نیست » به کارگردانی حشمت اله زارعی از اراک اولین اجرای بخش خیابانی روز دوم از جشنواره بود. « حکایت ماه و دولت » نمایشی به زبان ترکی آذربایجانی که با کارگردانی رامین حوریان از اهر دومین اجرای جشنواره ارسباران در روز دوم  از بخش خیابانی بود. « من را چه کسی کشت » نمایش فیزیکال از مازندران به کارگردانی محمد رضا آگاه دیگر نمایش این بخش از جشنواره بود. نمایش های « فاصله » به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از سقز، « ماکسیمم » به کارگردانی نازیلا امینی از آذربایجان غربی و « مجوز نامه » از آذربایجان شرقی و شهر بناب سه نمایش پایانی روز دوم از جشنواره در بخش خیابانی بودند.

  گفتنی است سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران از 26 مرداد به دبیری عباس خلیفه لو هم اینک در منطقه تاریخی ارسباران آذربایجان و در شهر اهر در حال برگزاری است.
  مطالب مرتبط

  دبیر تخصصی چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی خبر داد

176 اثر در دو بخش به دبیرخانه جشنواره رضوی ارسال شد
  دبیر تخصصی چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی خبر داد

  176 اثر در دو بخش به دبیرخانه جشنواره رضوی ارسال شد

  هدی لزیری ضمن اشاره به استقبال هنرمندان تئاتر کشور از جشنواره تئاتر رضوی گفت: استقبال از این دوره همان گونه که پیش بینی می شد بسیار بی نظیر بود. با پایان یافتن مهلت ثبت نام هنرمندان در سایت شمس و با تکمیل مدارک و لوح های ارائه شده به دبیرخانه مستقر در تبریز شاهد این استقبال بی ...

  |

  به مناسبت نخستین جشنواره ملی نمایشنامه­ نویسی

بازشناسی میرزا آقا تبریزی نخستین نمایشنامه­ نویس به زبان فارسی
  به مناسبت نخستین جشنواره ملی نمایشنامه­ نویسی

  بازشناسی میرزا آقا تبریزی نخستین نمایشنامه­ نویس به زبان فارسی

    ایران تئاتر- رضا فتحی پور: در این نوشتار، به مناسبت نخستین جشنواره ملی نمایشنامه­ نویسی میرزا آقا تبریزی جایزه ایوب آقاخانی، که در 14 تیر ماه 1398 – روز قلم – در تبریز برگزار می­ شود؛ نگاهی داریم به نکاتی کوتاه اما مهم درباره میرزا آقا تبریزی، نخستین نمایشنامه­ نویس ایران به ...

  |

  با اعلام شورای سیاست گذاری جشنواره

عباس خلیفه لو دبیر سیزدهمین جشنواره «تئاتر کوتاه ارسباران» شد
  با اعلام شورای سیاست گذاری جشنواره

  عباس خلیفه لو دبیر سیزدهمین جشنواره «تئاتر کوتاه ارسباران» شد

  سیزدهمین جشنواره « تئاتر کوتاه ارسباران » در حالی مرداد ماه امسال برگذار خواهد شد که شورای سیاست گذاری این جشنواره دبیر جشنواره سیزدهم تئاتر کوتاه ارسباران را انتخاب کرد.

  |

  نظرات کاربران