در حال بارگذاری ...
از سوی دبیرخانه 

هیات انتخاب آثار اولین جشنواره تئاتر جوان معرفی شدند

 سعید جمشیدی، هاشم پور محمدی و مرتضی اسدی مرام از سوی دبیرخانه اولین جشنواره تئاتر جوان به عنوان هیات انتخاب این جشنواره  معرفی شدند.

به گزارش تئاتر کرمانشاه، حسین نادری دبیر اولین جشنواره تئاتر جوان گفت: جشنواره تئاتر جوان اولین دوره ی خود را در استان کرمانشاه سپری می کند. این جشنواره فرصتی است تا نیروهای جوان وتازه نفس بتوانند توانایی خود را نشان دهند.
 دبیر اولین جشنواره تئاتر جوان گفت: جشنواره تئاتر جوان اولین دوره ی خود را در استان کرمانشاه سپری می کند. این جشنواره فرصتی است تا نیروهای جوان وتازه نفس بتوانند توانایی خود را نشان دهند.
سعید جمشیدی متولد کرمانشاه و بازیگر تئاتر می باشد. جمشیدی بازی در نمایش هایی چون "غرابستان" ،"شب یلدا" ،"شب‌... شیرین" ،"من کی هستم" ،"کیسه بوکس"،  "شامگاه غریبان" ،"سریر خون" و... در کارنامه هنری خود دارد. وی در حرفه ی کارگردانی نیز نمایش هایی را کارگردانی کرده است. 
 همچنین موفق به دریافت جوایزی چون کارگردانی اول جشنواره دانشجویی غرب کشور، سوم بازیگری جشنواره استانی ماه، بازیگری اول سوگواره تئاتر عاشوراییان و... شده است.
 هاشم پور محمدی نیز از داوران بخش بازبینی این دوره از جشنواره می باشد. او متولد کرمانشاه و فارق التحصیل کارشناسی روانشناسی و از فیلمسازان فعال انجمن سینمایی جوان است. 
 پور محمدی کارگردانی آثاری چون "راز سوگ پروانه"، "بچه های بی بی"،"آن مرد"، "داربست" و... را بر عهده داشته است.
وی از نویسندگان خوش ذوق است و آثار "بچه های بی بی"،" یک طناب محکم"،" کانال فرشته"،"اسب حیوان عجیبیست"،"استشهادی برای مسافر اردیبهشت"،"ازکربلا تاشام "،"آن دو نفر"،" زندگی در خیابان" و... را در کارنامه نویسندگی خود دارد. 
هاشم پورمحمدی در چندین جشنواره استانی،ملی و بین المللی حائز رتبه های برتر در زمینه های مختلف از جمله بازیگری، کارگردانی و نویسندگی شده است.
مرتضی اسدی مرام  نویسنده، بازیگر و کارگردان، متولد1362 ، دارای مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی و دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی فرهنگی، دیگر داور بازبین این جشنواره است. سرپرست گروه تئاتر نقال ها و مسئول دفتر تاترخیابانی استان کرمانشاه می باشد. اسدی مرام حضوری مستمر و فعال در جشنواره های بین المللی فجر ، جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک سه، جشنواره بین المللی کودک همدان و... داشته و جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است و تجربه داوری جشنواره های مختلف از جمله جشنواره های بین المللی کودک‌ونوجوان همدان ، ملی خرداد و ملی مرصاد و منطقه ای شرهانی و ... را در کارنامه کاری خود دارد .

جشنواره تئاتر جوان 6 و7 شهریور ماه در مجتمع تئاتر شهر کرمانشاه برگزار می شود.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه 
 تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه
تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان

اجراهای تئاتر خیابانی با گروه تئاتر "باران" به سرپرستی سعید ذبیحی و با شعار «من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در سطح شهر کرمانشاه  آغاز شد.

|

نظرات کاربران