در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان معرفی شدند

  شامگاه سه‌شنبه ۲۹ مرداد نفرات برگزیده دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از سوی هیات داوران اعلام شدند.

  به گزارش ایران تئاتر در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که شامگاه سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۹۸ با حضور هنرمندان، مسئولان و شهروندان در جزیره استخر لاهیجان برگزار شد، نفرات برگزیده از سوی گلاب آدینه، پیمان شریعتی و حسین مسافرآستانه داوران این جشنواره معرفی شدند.
  در بخش کودک پس از بررسی ۵ اثر راه یافته در بخش طراحی و ساخت عروسک، لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح و سازنده عروسک نمایش «شکارچی»، لیلا بیگوند از تهران تعلق گرفت.
  در بخش طراحی فضای نمایش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح فضای نمایش «کودک کارِ» شیرین شاهوردی از بروجرد، در بخش بازیگری لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه بازیگران نمایش «کودک کار»؛ غزل هدایتی، بهار بوریای، مهیار یارمحمدی ملیکا حسینی و آرام بوریای از بروجرد و در بخش کارگردانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردانان نمایش «کودک کار»، مهدی بوریایی و پژمان شاهوردی از بروجرد تعلق گرفت.
  هیات داوران دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در بخش طراحی فضا دو انتخاب داشت که لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح فضای نمایش «داشتن یا نداشتن»، احمد کیهان از گروه فریاد شهرستان دهلران ایلام و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح فضای نمایش «آرشیتکت»، مصطفی کولیوندی و سعید عبداللهی از استان ایلام تعلق گرفت.
  در بخش موسیقی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه موسیقی نمایش «داشتن یا نداشتن»، احمد جعفری و علی خالقی از گروه فریاد شهرستان دهلران و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گروه موسیقی نمایش «سایلت»، نوید لاهیجی، امیر جعفرپور، سامی ایمانی و مسعود جعفرپور از گروه تئاتر دانش شهرستان لاهیجان تعلق گرفت.
  در بخش بازیگری زن لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر زن نمایش «دردسرهای آقای طریقت»، مهسا افتحی از شهرستان تفرشِ استان مرکزی و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر زن نمایش «ری ترن»، آرزو جعفری از شهر سیرجانِ استان کرمان تعلق گرفت.
  در بخش بازیگری مرد، هیئت داوران ۴ انتخاب داشت که به شرح زیر اعلام شد. لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «داشتن یا نداشتن»، مالک آبسالان از گروه فریاد شهرستان دهلران، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر مرد نمایش «دردسرهای طریقت»، میثم سرآبادانی از شهرستان تفرش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر مرد نمایش «آرشیتکت»، مصطفی کولیوندی از شهر ایلام و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «دستکاری» مهدی داوودی از تهران تعلق گرفت.
  در بخش طرح و ایده، لوح تقدیر و جایزه نقدی به نویسنده طرح و ایده نمایش «سایلنت»، محمدرضا جعفری‌لفوت از گروه دانش شهر لاهیجان و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نویسنده طرح و ایده نمایش «دستکاری»، احمد صمیمی از تهران تعلق گرفت.
  در بخش کارگردانی لوح تقدیر و جایزه نقدی به کارگردان نمایش «آرشیتکت»، مصطفی کولیوندی از ایلام، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش «دستکاری» مهدی ضیائیان‌پور از گروه سکوت شهر تهران تعلق گرفت.
  دهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان با ۹۰ اجرا در هشت نقطه این شهر با برپایی مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده در دو بخش مسابقه و کودک به کار خود پایان داد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر