در حال بارگذاری ...
 • در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان شد

  جشنواره تئاتر خیابانی مریوان؛ سوغات مهر، باور و ایمان است

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، در پیامی که به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر کرد این جشنواره را محفل مردمی سوغات مهر و باور و ایمان عنوان کرد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ستادخبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی آمده است:
  شهر زیبای مریوان بار دیگر مهمان جشن بزرگ خانواده تئاتر خیابانی است. حالا دیگر همه ما این دیار مهربانی را با هنر تئاتر خیابانی می‌شناسیم. نگاه مشتاق مردمان این شهر در کوچه و خیابان و جای جای آن و حتی روستاهای اطراف نشان شور و امید و آرزوهای روشن است. هنرمندان این سرزمین آئینه بایدها و نبایدها و حرف‌ها و زمزمه‌های آشنا و دور خواهند شد در این دایره پرشوق و محبت. همه جمع شده‌اند تا آرزوهای بلند را بشنوند و تصویرهای آشنا را تماشا کنند. این محفل مردمی سوغات مهر و باور و ایمان است. خانواده هنرمندان تئاتر خیابانی همواره نادی لحظه‌های عاشقانه زندگی بوده تا سهم خود از تعهد و هنر را به مردم ادا کنند. ضیافت پرشوق هنرمندان جشنواره‌ای برای امروز و فردا خواهد بود تا میراث نیک فرهنگ و هنر ترسیم شود.
  قدردان همه کسانی خواهیم بود که می‌کوشند جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان میزبان شور و شوق مردم باشد. گروه‌ زیادی تلاش دارند تا این محفل هنری به نحو شایسته برگزار شود. افتخار دیگری از هنر این دیار ورق خواهد خورد تا لحظه‌های شوق‌انگیز و آینده روشن و امیدبخش را جشن بگیریم. آرزو دارم در سایه خداوند رحمان با نفس و وجود گرم هنرمندان پرتلاش "چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان" اتفاق درخشان دیگری در جشن هنر ایران اسلامی و سرافراز باشد.
  مطالب مرتبط

  معاون هنری وزارت ارشاد به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پیام داد

تئاتر خیابانی، متولد فرزانگی و فروتنیِ تئاتر است
  معاون هنری وزارت ارشاد به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پیام داد

  تئاتر خیابانی، متولد فرزانگی و فروتنیِ تئاتر است

  سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، به این جشنواره پیام داد.

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مریوانی‌ها مطرح کرد

استمرار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، موجب تکامل آن می‌شود
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مریوانی‌ها مطرح کرد

  استمرار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، موجب تکامل آن می‌شود

  سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از رشد و گسترش جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، تاکید کرد: گسترش ابعاد داخلی و جهانی این رویداد فرهنگی، مسئولیت ما را در قبال آن افزایش می دهد.

  |

  نظرات کاربران