در حال بارگذاری ...
شیوا خسرو مهر در گفت وگو با ایران تئاتر خبر داد

در نمایش ایام محرمی پشت در عمارت بازی دارم

شیوا خسرو مهر بازیگر با سابقه ای است که حضور مستمر در تئاتر، سینما و تلویزیون دارد. او سال قبل درنمایش کژدم در نقش شهلا جاهد بازی کرد. نمایشی زنانه در باره احوالات زن امروز ایرانی بود.

شیوا خسرو مهرفارغ التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است،او علاوه بر بازیگری در زمینه  داستان نویسی هم فعالیت دارد ، در کلاس‌های امین تارخ هم حضور داشته ، اولین حضورش بر روی صحنه سال  ۷۹ در تله تئاتر به سوی دمشق به کارگردانی استاد سمندریان بوده است.اولین حضورش در سینما در سال ۸۱-۸۲ در فیلم سینمایی عروس مهتاب به کارگردانی خسرو ملکان برمیگردد .

خسرو مهر در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های تئاتریش عنوان کرد: در نمایش مناسبتی پشت در عمارت به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی بازی دارم. بازبینی کار به اتمام رسیده است و از 24 شهریور ماه در تماشاخانه سرو روی صحنه می رود. تمرینات این نمایش از اوایل مرداد ماه شروع شد و هر روز روزانه 5 ساعت تمرین داشتیم.

این بازیگر در باره مضمون و داستان نمایش عنوان کرد: داستان در باره عزادارهای مردم معتقد و امام حسین دوست ایران در زمان رضا خان است که با ممنوعیت عزا داری ، برای مردم چالش های زیادی به وجود می آمد .

خسرو مهر در باره سایر بازیگران و نقشی که در نمایش پشت در عمارت بازی می کند تاکید کرد: در این نمایش جلیل فرجاد نقش پدر من را بازی می کند و من و زری آماد هم نقش دو دختر خانواده را بازی می کنم. نام شخصیتی که بازی می کنم زینب است . زنی که به شدت دارای اعتقادات مذهبی و ادامه دهنده راه حضرت زینب است . او زنی پویا و کنش گر است که با ماموران رضا خانی مبارزه می کند.

این بازیگر در مورد سایر عوامل اجرایی نمایش متذکر شد : طراحی صحنه و لباس : مریم نیک روش ، موسیقی : حامدی وسایر بازیگران جمشید صفری و بیست بازیگر فرم هستند.

وی در باره این پرسش که چقدر در بازیگری به خصوص در تئاتربه  تنوع نقشی اعتقاد دارید عنوان کرد: دوسال قبل سوای بازی در نمایش پاریس اکتبر 1942 در نمایش انگشتری ژنرال ماسیاس هم بازی داشتم و نقش راکوئل همسر ژنرال را بازی می کردم و در کنارش در نمایش گوهر نقش گوهر شاد این بانوی محترم را بازی کردم . بنابراین همواره تلاش می کنم در نقش های متفاوتی بازی کنم و در قالب نقش های خاصی بازی نکنم . همیشه از اینکه نقش های متفاوت برای بازی کردن به من پیشنهاد می شود خدا را شاکرم .

گفتنی است از سایر فعالیت‌های بازیگری خسرو مهر می توان به خیابان هفدهم ، مجلس نامه ، انگشتری ژنرال ماسیاس ، حریر سرخ صنوبر ، کارناوال مرگ ، سایه وحشت ، امپراطور ، ورود به صحنه جرم ممنوع ، سنگ کاغذ قیچی ، مخمصه ، عروسی مهتاب ،عشق فیلم ،محله تهرونی ها ، خط شکن ، نرگس ، یلدا ، اسلحه سرد ، ستاره سهیل قلب یخی، پاریس اکتبر 1942 و ….اشاره کرد.  

 

 
نظرات کاربران