در حال بارگذاری ...
برای برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر :

فراخوان زنگ تئاتر در کاشان منتشر شد

در راستای احیای هنر خلاق، زنده و پویا تئاتر در مدارس و در بین دانش آموزان کودک و نوجوان، ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اقدام به تهیه و توزیع فراخوانزنگ تئاتردرسطح شهر و مدارس کاشان نموده است.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با اعلام این خبر و با بیان اینکه" زنگ تئاتر"یکی از فعالیت های آموزشی ستاد برگزاری این دوره از جشنواره است گفت:به منظور کشف استعدادهای تازه در زمینه ی هنر نمایش و ایجاد بستر مناسب برای رشد کودکان و نوجوانان علاقه مند به هنرنمایش"زنگ تئاتر"ویژه مدارس برگزار می شود.
خیام وقار کاشانی، مهم ترین هدف از تهیه فراخوان"زنگ تئاتر"را اجرای آثار نمایشی با کمک دانش آموزان در مدارس ذکر کرد و افزود: در این طرح آموزشی بعد از ثبت نام رایگان دانش آموزان علاقه مند و پس از مصاحبه ی حضوری، داوطلبان برگزیده برای آموزش و اجرا انتخاب می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در راستای تحقق این طرح از سوی دبیرخانه جشنواره با همکاری روابط عمومی اداره آموزش و پرورش کاشان، برای مدارس متقاضی مربی متخصص تئاتر اعزام و این مربی طی دو ماه با برگزاری بیست جلسه کلاس آموزشی و بیست جلسه تمرین، دانش آموزان را برای اجرای نمایش همزمان با برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر در آذر ماه آماده می کند.
دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان افزود: مدارس متقاضی حضور دربخش"زنگ تئاتر" تا تاریخ 20 مهر ماه سال جاری لازم است درخواست کتبی خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در میدان شورا- بلوار شهیدان خاندایی- فرهنگ سرای مهر ارسال کرده و زیر ساخت مناسب را در مدرسه شامل محل تمرین، محل برگزاری کلاس آموزشی و محل اجرا فراهم نمایند.
وقار کاشانی، با تاکید بر اینکه آخرین زمان ثبت نام دانش آموزان علاقه مند در کلاس های آموزشی زنگ تئاتر 25 مهر ماه است، برگزاری"زنگ تئاتر"را فرصتی برای بروز خلاقیت های هنری دانش آموزان در عرصه هنر نمایش عنوان و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این برنامه بستری فراهم شود تا با استفاده از ظرفیت و توانمندی های کودکان و نوجوانان، تاثیرگذاری هنر نمایش و تئاتر در شهر جاری شود.
گفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی پاییز امسال به میزبانی فرهنگ سرای مهر این سازمان برگزار می شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران