در حال بارگذاری ...
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

12 نمایش در روزهای پایانی تابستان

ایران تئاتر: در ششمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای پایانی شهریور ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در ششمین ماه سال 98 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «مشق شب»، «فقط چهل روزه بودم» و «کریملوژی» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در روزهای پایانی شهریور ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

 

4 نمایش در مجموعه تئاتر شهر

نمایش «رگ» به نویسندگی ایوب آقاخانی، فرهاد امینی و ویدا دانشمند(براساس طرحی از ایوب آقاخانی) و کارگردانی ایوب آقاخانی ساعت 19:30 در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش برزو ارجمند، وحید آقاپور، بهناز بستان دوست، الهه شه پرست، محسن بهرامی، عرفان ابراهیمی و هلن بهرامی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: رگ که بجنبد داستان عوض می‌شود؛ همیشه همین است و همین بوده. رگ که بجنبد حتی سه سرباز بی نام هم می‌توانند تاریخ بسازند. رگ که بجنبد لشگر چهل و هشت شوروی، چهل و هشت ساعت درجا می زند در برابر چهار برنو! رگ که بجنبد عشق آغاز می‌شود، وطن معشوق می‌شود، ماشه چکانده می‌شود، ارس می‌خروشد، پرچم افراشته می‌ماند و روز روشن تاریخ آغاز می‌شود. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «کریملوژی» به نویسندگی مهران رنج‌بر و کارگردانی رضا بهرامی ساعت 20 در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش مجید رحمتی بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: کریم شیره ای تلخک دربار ناصرالدین شاه بود که لقب دوشاب الملک را داشت و برای ناصرالدین شاه آنقدر عزیز بود که زمانی که فوت کرد ناصرالدین شاه سه روز عزای عمومی اعلام کرد. اما در حال حاضر هیچ نشانی از قبر کریم شیره ای نیست و کسی نمی‌داند قبر او کجاست. حالا کریم شیره ای بعد از سالها به دنبال قبر خود و سوالهای بی‌جوابش می‌گردد. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش «آرش» به نویسندگی و کارگردانی گلچهر دامغانی ساعت 17:30 در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش امیر محمدی، منصور نصیری، اروین گالستیان، حامد فعال، میرحسین نونچی، بیاینا محمودی، عرفان رحیمی، پریسا خواجه دهی، مجید عراقی، شیدا مقصودلوراد و امیر ستاری ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمدههومان یکی از سرکردگان سپاه ایران و از واپسین کمانگیران است که از اوضاع نابه سامان سرزمین و آشفتگی سپاه دلزده و نومید است؛ و ایران در برابر توران کمر به سوی شکست خم کرده و رو به نابودی ست... ندای اسپندارمز هومان را به کاری می خواند که برای او بسیار شگفت و دشوار است و ... به همین منوال کشواد، افراسیاب و در نهایت آرش، هر یک به سهم خود در این شگفتی و دشواری غرقه می شوند تا... بهای بلیط این نمایش 75 دقیقه‌ای 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «ستاره‌شناس» به نویسندگی دیدیه ‌ون کولارت و کارگردانی اصغر نوری ساعت 18:30 در سالن سایه تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش احمد ساعتچیان، سهیلا صالحی و غزاله رشیدی بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 35 هزار تومان می‌باشد.

 

گرگ‌ها در حافظ

نمایش «گرگ‌ها» به نویسندگی سارا دلپ و کارگردانی دانیال خجسته ساعت 18 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش سمانه نوراللهی، نیوشا نادری، ندا جبرئیلی، تینا پیرویسیان، مائده ایرجی راد، کاملیا حق‌وردیان، پگاه ابراهیمی، گل‌آرا مقدسی و کیمیا شهریه بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمدهتیم دختران دبیرستانی فوتبال سالنی گرگ ها، خود را برای بازی های انتخابی دانشگاه به امید بورسیه شدن آماده می کنند تا اینکه غریبه ای از راه می رسد و گرگ ها فصل را در شرایط پیچیده ای به پایان می برنداین نمایش به دو زبان فارسی و انگلیسی به روی صحنه می رود؛ روزهای یکشنبه و دوشنبه اجرا به زبان انگلیسی و در دیگر روزها فارسی است. بهای بلیط این نمایش 100 دقیقه‌ای 50 هزار تومان می‌باشد.

 

ایرانشهر میزبان 4 نمایش

نمایش «آواز قو» نوشته آنتون چخوف و کارگردانی پریزاد سیف ساعت 21 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش سعید پورصمیمی و پریزاد سیف ایفای نقش می‌کنندبهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 35، 40 و 45 هزار تومان تعیین شده است.

 

نمایش «امروز، روز خوبیست برای مردن» به نویسندگی جمال هاشمی، کمال هاشمی و سارا سجادی و کارگردانی کمال هاشمی ساعت 21:15 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش شیوا فلاحی و سارا سجادی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمدهمونا یک دختر جنگ زده هست که در ادامه ماجراهایی که برایش اتفاق افتاده، در خانه ای مخروبه و خالی از سکنه زندگی میکند. یلدا که در زمان جنگ به همراه خانواده اش به کشوری دیگر مهاجرت کرده، به ایران می آید که خانه پدریش را بفروشد. او تصمیم میگیرد که برای آخرین بار خانه را ببیند و از آن فیلم بگیرد. او در خانه با مونا مواجه میشود. مونا سوژه ی خوبی برای فیلمش استبهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 و 35 هزار تومان است.

 

نمایش «شک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی ساعت 18:30 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مهدی آذر بخش، نغمه آقازاده، مینا اسکندری، کاظم بابایی، مونا تدین پور، ارشیا تهرانی، مسعود خانی، عباس خداقلی زاده، کیارش رادمهر، ملینا رحمانی، الی رزم ارا، احسان رضوانی، سحر سالک، اشکان شریعت، بهناز شمشیری، ارمینا ضیانور، مهدی طبایی، سحر عبدالملکی، رومینا قاسمی، پریسا نقدی‌زاده، امیرحسین ولی، سپیده یحیوی، مهدی یگانه و مهدی کوشکی ایفای نقش می‌کنندبهای بلیط این نمایش 100 دقیقه‌ای 50 هزار تومان تعیین شده است.

 

نمایش «امشب اینجا» به نویسندگی و کارگردانی مژگان خالقی ساعت 19:30 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این میترا حجار، هانا کامکار، ترلان پروانه و جواد مولانیا ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمدهزنی پانزده سال پس از مرگ خود به خواب خواهرش می آید و بخش نهان زندگی و روابط خود را فاش می کندبهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 50 هزار تومان است.

 

تالار مولوی و دو نمایش

نمایش «مشق شب» به نویسندگی و کارگردانی امیر نجفی ساعت 19 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش رضا محمدخانی، نیکان راست‌قلم، علیرضا حق‌پرست، سمیرا نجاری، علی چاقوچی، یگانه رجبی و برسام نوری بازی می‌کننددر خلاصه این نمایش آمده: خانواده ای برای خوردن شام سال تحویل دور یک میز جمع شده اندبهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «میمون» به نویسندگی و کارگردانی وحید رهجوی و حسین ملکی ساعت 20 در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش بهنام حسنپور بازی می‌کننددر خلاصه این نمایش آمده: شما کسی رو می‌شناسید که "اچ آی وی مثبت" داشته باشه؟ بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

یک نمایش در حوزه هنری

نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی ساعت 18:30 در تماشاخانه ماه حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش ایمان میرهاشمی و آرزو صفی یاری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زنی با آخرین اثر ادبی همسرش زندگی می کند اما... بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 
مطالب مرتبط

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

17 نمایش پس از جشنواره تئاتر فجر
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

17 نمایش پس از جشنواره تئاتر فجر

ایران تئاتر: در یازدهمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر بهمن ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی
هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی

ایران تئاتر: از اول اسفند ۹۸، تمام سالن های نمایش ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. حال بعد از گذشت چهار ماه، قرار است از هفته اول تیرماه سالن های نمایشی با هفت اثر فعالیت های هنری خود را مجدد از سر بگیرند.

|

بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش
بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش

ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در پنجمین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های تماشاخانه سنگلج می پردازیم.

|

ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟
ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟

ایران تئاتر: ۸ نمایش بعد از ۴ ماه تعطیلی سالن های نمایشی در این روزها اجرای خود را آغاز کرده اند. آیا استقبال مخاطبان با توجه به اینکه هنوز شرایط ایمنی در جامعه حاکم نیست؛ می تواند قابل قبول باشد؟

|

با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد 
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند
با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تازه‌ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: براساس مصوبه هیات وزیران در جلسه سوم اردیبهشت کلیه دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های سراسر کشور مجازند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل ...

|

گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

32 نمایش در هفته اول بهمن
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش‌ها در سالن‌های خصوصی

32 نمایش در هفته اول بهمن

ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های خصوصی با ۴۰ اجرا از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. می خواهیم نمایش هایی که در نیمه دوم دی و شروع بهمن ماه میهمان این سالن ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

|

نظرات کاربران