در حال بارگذاری ...
همزمان با شب‌های عزاداری امام حسین(ع)

11 اثر نمایشی در تکیه هنرمندان گرگان اجرا شد

همزمان با شب‌های عزاداری سید و سالار شهیدان حسین بن علی (ع)، ۱۱ اثر نمایشی طی ده شب در تکیه هنرمندان گرگان واقع در خانه تاریخی کبیر اجرا شد.

به گزارش ایران تئاتر از گلستان، این آثار نمایشی که هفت اثر از میانشان برای نخستین بار اجرا می‌شد به همت واحد نمایش حوزه هنری استان گلستان تولیدشده و همانند سال‌های قبل با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

بر اساس این گزارش، نمایش‌های «غریبه» نوشته بهمن ولیان، «دست‌های کوچک» نوشته صمد رحیمی، «طبال» نوشته بهمن ولیان، «تعزیه» به کارگردانی علی سهرابیان،«خولی» به کارگردانی احمد شاهرخ،«آن‌سوی رؤیا» به کارگردانی امید ابراهیمی، «نقل سرخ» به کارگردانی سید مهدی صمدی، «نشانه» به نویسندگی بهمن ولیان، «مجلس شمر کشی» و «عطف به سبز» به کارگردانی صمد رحیمی، و نمایش رادیویی «آنجا که زمان متوقف شد» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی طالبی (کاری از واحد صدای سازمان صداوسیمای مرکز گلستان) در این ده شب برای عموم اجرا شد.

لازم به یادآوری است، تکیه هنرمندان گرگان که در نوع خود یکی از تکیه‌های کم‌نظیر و حتی شاید بی‌نظیر در سطح کشور باشد امسال برای هشتمین سال پیاپی میزبان اجرای آثار نمایشی با موضوع عاشورا و شهادت امام حسین(ع) بود.

در این شب‌ها مسئولان بلندپایه استانی همچون؛ استاندار گلستان، جمعی از مدیران کل ادارات، رئیس و اعضای شورای شهر گرگان، هنرمندان رشته‌های مختلف و... به تماشای این نمایش‌ها نشستند.
نظرات کاربران