در حال بارگذاری ...
با تولید «آوای شهر»

«قحطی نان» در دوران ناصرالدین‌شاه سوژه یک نمایش رادیویی شد

داستان نمایش جدید رادیویی «آوای شهر» که این روزها از رادیو نمایش پخش می‌شود به ماجرای تاریخی خشکسالی و قحطی نان در تهران دوره ناصرالدین‌شاه و تجمع اعتراضی زنان در این خصوص می‌پردازد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل ا ز روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، ژاله محمدعلی، تهیه‌کننده سریال رادیویی «آوای شهر» ضمن اعلام این مطلب افزود: تهیه کنندگی این سریال رادیویی، کار نسبتأ سختی بود چرا که به لحاظ تاریخی به برهه خاصی پرداخته بود و این مساله زمان تولید نمایش را افزایش داد تاجایی که در ویرایش متن و محتوای آن طوری انتخاب کردم که به اصل داستان لطمه وارد نشود.
تهیه‌کننده باسابقه رادیو نمایش ادامه داد: سختی تهیه کنندگی این سریال در انتخاب موسیقی هم وجود داشت، چون باید تصنیف های دوران قاجار را که مجددا اجرا شده انتخاب می کردم و این انتخاب را کاملا با آن دوران تاریخی تطبیق دادم تا برای شنونده باور پذیر باشد.
محمدعلی درباره تهیه کنندگی تخصصی حوزه نمایش رادیویی گفت: تهیه کنندگی دیجیتال نمایش رادیویی باعث می‌شود زمان کمتری هنگام ضبط صرف شود اما از طرف دیگر زمانی که تهیه‌کننده برای تهیه و انتخاب موسیقی می گذارد، زمان بیشتری است، درواقع این به نوعی خلوت تهیه‌کننده با اثر است تا آن را به بهترین شکل ممکن برای پخش ارائه دهد.
تهیه‌کننده نام آشنای رادیو نمایش درپایان گفت: در روند تولید نمایش رادیویی، تهیه‌کننده می بایست به موسیقی، افکت و فضاسازی وتعامل با همکاران کارگردان، بازیگر، افکتور و صدابردار آشنا باشد و این موجب می‌شود تا بتواند فضای نمایش را به درستی درک کرده تا آنچه را که مورد نظر نویسنده بوده است برای شنوندگان رادیو، باورپذیر سازد.
این روزها سریال رادیویی «آوای شهر» به نویسندگی هانیه نجفی تهیه کنندگی: ژاله محمدعلی، کارگردانی: مینو جبارزاده، گویندگی: میرطاهر مظلومی، صدابرداری علی اکبر طاهری، افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی: صفا آقاجانی، مجید حمزه، شیوا رفیعیان، ماندانا محسنی، نورالدین جوادیان، بهادر ابراهیمی و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، هر شب ساعت 22:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران