در حال بارگذاری ...

حضور هنرمند ایلام در جشنواره جهانی بورسای ترکیه

نمایش عروسکی «درخشنگ» از استان ایلام به عنوان نماینده ایران در جشنواره جهانی بورسای ترکیه شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایران تئاتر از ایلام، علیرضا آقایی کارگردان این اثر گفت: نمایش عروسکی «درخشنگ» با موضوع صلح و دوستی و بدون کلام بوده که توسط گروه پنج نفره شاپرک تولید شده است.

وی ادامه داد: بیست و چهارمین جشنواره جهانی بورسای ترکیه که قدمتی ۵۰ ساله داشته و جزء معتبر ترین جشنواره های عروسکی دنیا محسوب می شود ۲۰ تا ۲۷ مهرماه برگزارخواهدشد.

وی بیان کرد: ۱۰ اثر نمایشی از کشورهای مختلف جهان برای کودکان و نوجوانان در این جشنواره نمایش داده می شود که نمایش عروسکی «درخشنگ» از کشور ایران برای این جشنواره انتخاب شده است.

آقایی، اظهار کرد: این نمایش توسط حوزه هنری استان و با مشارکت معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام تولید شده است.

آقایی، موفقیت در جشنواره بین المللی عروسکی مبارک سال ۹۷، جشنواره جهانی ایشارا هندوستان، کسب عنوان بهترین نمایشنامه از نگاه دپارتمان منتقدین ایران و بهترین تقدیر کارگردانی در اردیبهشت تئاتر از سوی خانه نمایشگران عروسکی ایران را از جمله موفقیت های این اثر هنری برشمرد.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان ایلام  خبر داد:

فراخوان چهارمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی منتشر شد
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان ایلام خبر داد:

فراخوان چهارمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی منتشر شد

سعید خیرالهی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان ایلام گفت: چهارمین جشنواره ملی شرهانی به میزبانی دهلران نیمه دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود و مهلت دریافت فیلم اثر به دبیرخانه جشنواره در قالب لوح فشرده تا تاریخ 7 اسفند است

|

در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن»  مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است
در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است

در نشست صمیمی با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» از استان بوشهر در پاتوق ایران تئاتر عنوان شد که آموزش در تئاتر باید اولویت داشته باشد. اگر ما امروز در تئاتر کشور مشکلاتی داریم علت آن کمبود آموزش است.

|

نظرات کاربران