در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش «گرگ ها» تا ۴ مهرماه تمدید شد

  ‏‎نمایش «گرگ ها» که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود، تا ۴ مهرماه، ساعت ۱۸ در تالار حافظ تمدید شد.

  به گزارش ایران تئاتر «گرگ ها» به نویسندگی سارا دلپ، کارگردانی دانیال خجسته و تهیه کنندگی دپارتمان هنرهای نمایشی سفیر گفتمان از چهار شهریور ماه در تالار حافظ اجراى خود را آغاز کرده  است و طى ١٨ اجرا میزبان ١٥٠٠ تماشاچى بوده است.
  دانیال خجسته طى یادداشتى بیان کرد:
  در مصاحبه ای تصویری از سارا دلپ دیدم که می گفت دورترین اجتماعی را که برای بحث پیرامون مباحث سیاسی آمریکا و مسائل اخلاقی متصور شده تیمی از دختران شانزده هفده ساله دبیرستانی بوده که شنبه ها در حومه شهر براى فوتبال سالنی گرد هم مى آیند.
  متن The Wolves که نویسنده اش را در اولین تجربه نمایشنامه نویسی وی در 21 سالگی فاینالیست دریافت جایزه پولیتزر ٢٠١٧ کرد، در ستون های موازی مانند نت های موسیقی نوشته شده بود. چند روزی طول کشید تا قائده خوانش آن را کشف کنم چرا که درگیر همزمانى دیالوگ هایی شدم که نویسنده تاکید داشت مخاطب لزوماً نباید تمامی آن ها را در آن واحد شنیده یا متوجه شود. دختری جوان مانند بازیگران جوان من، که اکثر قریب به اتفاقشان برای اولین بار صحنه را تجربه می کنند، نشانم داد هیچ ملاکی از سابقه گرفته تا جنسیت یا تحصیلات دلیل متقنى بر کیفیت نخواهد بود. بارها در جریان ساخت این اثر با در بسته مواجه شدم؛ مشکلاتی از قبیل پیدا کردن سالن اجرا تا اخذ مجوز و غیره. با این وجود تلاش بی وقفه ی دختران گروهم اجازه نداد حتی لحظه ای دچار تعلل شوم. اطمینان دارم که در سال های آتی هیچ انسانی با هیچ معیاری جز تلاش، قابلیت و لیاقت سنجیده نخواهد شد و معیارهایی مانند جنسیت، قدرت و قومیت، محلی از اعراب نخواهند یافت.

  بازیگران این نمایش عبارتند از:
  ‏‎سمانه نوراللهی، نیوشا نادری، ندا جبرئیلی، تینا پیرویسیان، مائده ایرجی راد، کاملیا حق‌وردیان، پگاه ابراهیمی، گل‌آرا مقدسی، کیمیا شهریه.
  ‏‎سایر عوامل این نمایش عبارتند از:
  ‏‎دستیار کارگردان: المیرا شمشیری، طراح صحنه: دانیال خجسته، حامد ستاری، طراح لباس: مریم نور‌محمدی، طراح صدا و موسیقی: فرشاد فزونی، طراح گریم: سامان مه آبادی، طراح نور: محمدرضا رحمتی، طراح حرکت: دانیال خجسته، کاملیا حق وردیان، طراح عروسک: ناهید ریحانی، گرافیک و ساخت تیزر: استودیو مشق، عکاس: کیارش مسیبی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی
  ‏‎روابط عمومی، رسانه و تبلیغات: گروه هنری پژواک.
  ‏‎این نمایش که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود تا ٤ مهر ماه هر روز ساعت ۱۸ به روی صحنه می رود.
  ‏‎علاقه مندان جهت خرید اینترنتی بلیت این نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه کرده و یا بصورت تلفنی رزرو نمایند.
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با دانیال خجسته کارگردان نمایش «گرگ‌ها»

درک و جهان‌بینی درست فاقد رده سنی مشخص است
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با دانیال خجسته کارگردان نمایش «گرگ‌ها»

  درک و جهان‌بینی درست فاقد رده سنی مشخص است

  ایران تئاتر: اهمیت و جستجوی جهان معاصر و انسان‌هایی که در جوامع بشری زیست می‌کنند در آن است که رازهای سر به مُهری رمزگشایی می‌شوند و دیدگاه‌های متفاوتی بروز داده می‌شود. حال در این میان رویکردهای اجتماعی، سیاسی، تاریخی و... با خود مفاهیمی را به همراه دارند که هر انسان بنابر ...

  |

  نگاهی به نمایش «گرگ‌ها» به کارگردانی دانیال خجسته

صد دقیقه تمام، بدون وقت اضافه
  نگاهی به نمایش «گرگ‌ها» به کارگردانی دانیال خجسته

  صد دقیقه تمام، بدون وقت اضافه

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: شرایط اکنون جهان و انسان‌ها بعنوان دو مولفه مهم هستی همیشه راهکاری برای تقابل و یا مساعدت به شمار می‌آیند. عنوان‌هایی که دگرگونی‌ها و دغدغه‌ها بر اساس باورهای آنها شکل می‎گیرند و سپس بعنوان محرک منتقل می‌شوند تا این دگردیسی و پوست‌اندازی هر ...

  |

  نظرات کاربران