در حال بارگذاری ...
 • ٢٣ خنده تا مرگ در ایران تماشا

  نمایش «٢٣ خنده تا مرگ» در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه رفت.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش ٢٣ خنده تا مرگ  که از نمایشنامه های وودی آلن و نیل سایمون اقتباس مستقیم شده، به کارگردانی نیما ذاکر از 24 شهریور 98 در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه رفت.
  این نمایش روایت یک کمدی فانتزی اپیزودیک است که به صورت تلفیقی از نمایشنامه های مرگ وودی آلن و خنده در طبقه 23 نیل سایمون در صحنه های متعدد آمادۀ اجرا شده است.
  بازیگران نمایش ٢٣ خنده تا مرگ را علی فیاضی، فرزانه سمیعی، فرناز سمیعی، عباس احمدی، مسعود جهانبخش، صائب دادو، فرهاد داوری کیا، علیرضا داود وندی، حسین رضانژاد، شبنم صادق زاده، پوریا عباسپور، محمد عطایی، ملیکا گل محمدی، محمد پورافسانه، مجتبی مجدیان، حمیدرضا ونایی تشکیل می‌دهند و عوامل آن بترتیب زیر است؛ مشاور کارگردان؛ دکتر مسلم آئینی، برنامه ریز و دستیار اول؛ شبنم صادق زاده، دستیار دوم؛ حسین رضا نژاد، مدیر صحنه؛ فرزین افشاری راد، طراح صحنه؛ نیما ذاکر، طراح لباس؛ حمیرا کامل، طراح گریم؛ ساناز پور شعبان، عکاس؛ احسان مرزبان. فروش اینترنتی این نمایش در سایت تیوال انجام می‌پذیرد.
  نمایش ٢٣ خنده تا مرگ  به کارگردانی نیما ذاکر هرشب ساعت 19:30 در خیابان انقلاب، میدان فردوسی، بعد از خیابان نجات الهی، کوچه سمنان پلاک ۳، در تماشاخانه ایران تماشا به صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  برای درگذشت نمایشنامه نویس بزرگ جهان

نیل سایمون،هنرمند طنازی که تکرار نمی شود
  برای درگذشت نمایشنامه نویس بزرگ جهان

  نیل سایمون،هنرمند طنازی که تکرار نمی شود

  ایران تئاتر-سید رضا اورنگ: یکی از این هنرمندان بی نظیر و تکرار نشدنی،نیل سایمون بزرگ است که حق بزرگی بر گردن تئاتر دارد.متاسفانه روز یکشنبه چهارم شهریور ماه این ستاره درخشان آسمان هنر دست از این جهان شست و به جهان دیگر پیوست.

  |

  نمایشنامه‌نویس مشهور معاصر

نیل سایمن در سن 91 سالگی زندگی را بدرود گفت
  نمایشنامه‌نویس مشهور معاصر

  نیل سایمن در سن 91 سالگی زندگی را بدرود گفت

  ایران تئاتر- نیل سایمن که به سلطان کمدی شهرت داشت در سن 91 سالگی یکشنبه شب درگذشت. نیل سایمن یکی از معدود فیلمنامه‌نویسان نیمه دوم قرن بیستم بود که با نوشتن نمایشنامه هایی چون «پابرهنه در پارک» و «زوج ناجور» نامش به یک برند تبدیل شده بود.

  |

  نگاهی به اجرای نمایش « زندانی خیابان نواب» به کارگردانی هوشمند هنرکار

معادل‌سازی یک امر جهان‌شمول
  نگاهی به اجرای نمایش « زندانی خیابان نواب» به کارگردانی هوشمند هنرکار

  معادل‌سازی یک امر جهان‌شمول

  ایران تئاتر- بهروز فائقیان: « زندانی خیابان نواب» در معادل سازی با « زندانی خیابان دوم» نوشته نیل سایمون به وضوح بر قرابت‌های انکارناپذیری میان درونمایه این متن و بازنمودهای آن انگشت می‌گذارد که دست کم امروز در هر نقطه از دنیا می‌توان ما به ازایی برای آن پیدا کرد.

  |

  نظرات کاربران