در حال بارگذاری ...
با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود

افتتاحیه نمایش «خاتون» همراه با گرامیداشت سالگرد شهید مدافع حرم

آیین افتتاحیه نمایش «خاتون» همراه با گرامیداشت سالگرد شهید محمد پورهنگ شهید مدافع حرم با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از مسئولان فرهنگی، روز پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، این مراسم با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آناهیتا شیرودی رئیس امور فرهنگی هنری شرکت ملی نفت (دختر شهید علی اکبر شیرودی)  ساعت 20، روز پنج شنبه 28 شهریور ماه در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

بر اساس این خبر، در مراسم افتتاحیه که  همراه با بزرگداشت سالگرد شهادت شهید محمد پورهنگ برگزار می‌شود، خانواده معزز شهیدان مدافع حرم، همسر و دو دختر دو قلوی خردسال شهید محمد پورهنگ و همسر و دختر هفت ساله شهید مشجری حضور خواهند داشت.

این نمایش در سه سال گذشته نیز در تالار اندیشه حوزه هنری و سالن اصلی تئاتر شهر به صحنه رفته و با بیش از شصت اجرا، بیش از چهل هزار مخاطب را جذب خود کرده است.

داستان «خاتون» از این قرار است که خرابه معروف شام در کنار قصر سبز یزید، مدتی از رفتن اسراء از شهر می‌گذرد و مسئولین حکومتی برای خرید آن خرابه به نزد آسیه پیرزن صاحب ویرانه می آیند. آریحا دختر کوچکی نصرانی که یتیم است ونزد عمویش یوحنا که تاجر جوانی است به آنجا رفت و آمد داشته و با همبازی خود در حجره ای مشغول به بازی است مامورین حکومت در هنگام حضور در خرابه با حمیده یکی از غساله های شهر که همدم آسیه است و یوحنا برخورد کرده و ...

در این نمایش عطیه غبیشاوی، فرهاد بشارتی،‌کیمیا ملائی، بهار ارجمند،‌امید زندگانی، علی برجی، منوچهر علی‌پور و ... ایفای نقش می کنند.

نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش از 28 شهریور ماه تا 19 مهرماه روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان برای رزرو بلیت می‌توانند از ساعت ۹ تا 21 با شماره‌های:91_09351005990 تماس بگیرند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران