در حال بارگذاری ...

کارگردانی مشترک حمید پورآذری و لیلی رشیدی در یک پروژه تئاتری

حمید پورآذری و لیلی رشیدی به زودی نمایشی تازه را با کارگردانی مشترک و نقش‌آفرینی تعدادی از هنرجویان نوجوان بازیگری روی صحنه می‌برند.

به گزارش ایران تئاتر، این اثر نمایشی که نقش‌آفرینی هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم و تهیه‌کنندگی این موسسه اجرا خواهد شد.

بر اساس این خبر، این نمایش که نام آن بزودی اعلام خواهد ‌شد، محصول دو ترم آموزشی است که هم اکنون آخرین مراحل تمرین و آماده‌سازی خود را سپری می‌کند و در روزهای آینده، خبرهای تکمیلی درباره اجرای آن منتشر خواهد شد.

حمید پورآذری تاکنون در کنار اجرای نمایش با بازیگران حرفه‌ای و گروه‌های پر تعداد بازیگران جوان، آثار نمایشی گوناگونی را با بازی هنرجویان نوجوان نیز روی صحنه برده که از جمله آنها می‌توان به نمایش‌هایی مانند «حسینقلی مردی که لب نداشت»، «ادیپ شهریار»، «دایره گچی قفقازی» و ... اشاره کرد.

لیلی رشیدی نیز علاوه بر ایفای نقش در آثار نمایشی و تصویری گوناگون، تجربه کارگردانی دو نمایش «اسم» و «عاشقیت در پاورقی» را دارد.

مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم یک موسسه آموزشی تخصصی تئاتر و سینمای کودک و نوجوان است که از سال 94 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است. این موسسه در کنار آموزش هنرجویان، به پروسه اجرای نمایش نیز بعنوان بخشی از فعالیت‌های آموزشی خود توجه دارد و از جمله فعالیت‌های اجرایی آن می‌توان به اجرای نمایش‌هایی همچون؛ «زیر گنبد طلا» به نویسندگی و کارگردانی بهاره میرزاپور در تالار هنر، «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیریاراحمدی با کارگردانی مشترک غزاله صرفی و فاطمه شاه‌پسند (سرپرست کارگاه آموزشی شهاب حسین‌پور) در تالار مولوی، «خواب ربا» به نویسندگی و کارگردانی افسانه زمانی در جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک (اجرا شده در پلاتو اجرای مجموعه تئاترشهر) اشاره کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران