در حال بارگذاری ...
در مراسم تشیع پیکر هنرمند پیشکسوت در خانه هنرمندان مطرح شد

زنده یاد صادق توکلی یک انسان کامل و وارسته بود

به گزارش ایران تئاتر مراسم تشیع پیکر هنرمند پیشکسوت تئاتر صادق توکلی اول مهر ماه در محل خانه هنرمندان با حضور مردم و اهالی تئاتر برگزار شد.

در ابتدای مراسم شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی طی سخنانی عنوان کرد :به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری وظیفه دارم تسلیت درگذشت این هنرمند ارزنده را به خانواده و جامعه تئاتری ابلاغ کنم .این هنرمند ارزنده با مرگش در بزرگترین نمایش زندگیش بازی کرد و یادش را در بین همه ما جاودانه است .

وی در ادامه ضمن اشاره به خصائل نیکوی صادق توکلی گفت : این زنده یاد انسانی وارسته ، خوش  اخلاق و پر از معنویت بود و به نوعی یک انسان کامل بود و فقدانش برای جامعه تئاتری سخت خواهد بود و به نظرم در طول حیاتش از وجودش غافل بودیم .

شهرام گیل آبادی مدیر عامل خانه تئاتر سخنران بعدی مراسم بود و عنوان کرد :از زنده یاد صادق توکلی به جز خاطره خوش هیچ چیز دیگری باقی نمانده است. ایشان بدون شک انسان خدا بود و خانه تئاتر فقدانش را تسلیت می گوید .

دختر زنده یاد توکلی در ادامه مراسم ضمن تشکر از اهالی تئاتر عنوان کرد : از معاونت هنری ، خانه تئاتر و سایر بزرگانی که در این مدت در کنار ما بودند بسیار سپاسگذارم .

اصغر همت مدیر عامل اسبق خانه تئاتر طی سخنانی افزود : صادق توکلی امروز پهلوی ما نیست و جایی است که باید باشد . همه اذعان دارند که او آدمی متواضع و فروتنی بود . آدمی که این روزها در جامعه ما کمیاب است . او یک زاهد به تمام معنا بود .

ایرج راد رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر با لحنی محزون تصریح کرد : تمام وجود مرحوم توکلی صداقت و عشق بود . آقای کرمی از من سوال کردند که آیا کسی از ایشان رنجیده خاطر وجود دارد و من با قاطعیت گفتم نه.

بهزاد فراهانی بازیگر باسابقه تئاتر نیز با تاکید به رفاقت چهل ساله اش با زنده یاد توکلی عنوان کرد : از دهه چهل به واسطه همکار بودنم با همسر ایشان در بانک  آشنایمان به وجود آمد.وی از دلبستگان عرفان اشرافی بود و در وصیت نامه ایشان آمده که نه سیاه بپوشید ، نه اشک بریزید و نه از آئین مرسوم سوگواری استفاده کنید.

گفتنی است در این مراسم هنرمندانی نظیر : هادی مرزبان ، بیژن افشار، خسرو احمدی ، علی پویان ، کریم اکبری مبارکه ، مریم رحیمی ، مهدی میامی ، اتابک نادری ، علی یعقوب زاده و محمد ساربان حضور داشتند.

 

گزارش از احمد محمد اسماعیلی
نظرات کاربران