در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه خبر داد:

  برگزاری اولین سوگواره استانی تئاتر خیابانی و میدانی پیاده راه عشق 

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خبر از برگزاری اولین سوگواره استانی تئاتر خیابانی و میدانی پیاده راه عشق ویژه ایام  اربعین حسینی داد. 

  به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بهرام فاضلی زاد عنوان نمود : اولین سوگواره استانی تئاترخیابانی و میدانی پیاده راه عشق به مناسبت راه پیمایی مردمی اربعین حسینی و با توجه به بازگشایی مرز خسروی برگزار می‌شود.
  وی هدف از برگزاری این سوگواره را ترویج فرهنگ عاشورایی ، و ارج نهادن به حرکت مردمی پیاده روی اربعین حسینی عنوان کرد. 
   فاضلی وجود سنت تعزیه در استان و حضور  گروه های فعال تئاتر خیابانی و نمایش های آیینی میدانی را پتانسیل خوبی برای برگزاری چنین سوگواره ای دانست .  
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خبر از برگزاری برنامه های متنوع و تاثیر گزار فرهنگی و هنری در ایام سوگواری سالار شهیدان داد و گفت با تکیه بر توانایی هنرمندان متعهد استان هم زمان با راهپیمایی اربعین حسینی در پایانه مرزی  خسروی و شهرستان قصرشیرین برنامه های موثری برگزار می‌ شود.
  فاضلی تصریح کرد این سوگواره  در دو بخش «تئاتر خیابانی » و «تعزیه و آیین‌های میدانی» اجرا می‌شود و به زودی گروه های حاضر و تعداد اجرا و محل دقیق اجراها اعلام خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه به پایان رسید

«نگاهمان می کنند» و  «همه چیزدرباره فروید ودایه فانوس» به فجر معرفی شدند
  سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه به پایان رسید

  «نگاهمان می کنند» و  «همه چیزدرباره فروید ودایه فانوس» به فجر معرفی شدند

  سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی با معرفی دو نمایش «نگاهمان می کنند» و  «همه چیزدرباره فروید ودایه فانوس» به جشنواره تئاتر فجر به کار خود پایان داد.

  |

  داور یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد

جشنواره مرصاد جایگاه خود را پیدا کرده است
  داور یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد

  جشنواره مرصاد جایگاه خود را پیدا کرده است

  محمودرضا رحیمی، داور بخش صحنه ای یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد در رابطه با امتیاز این نوع جشنواره ها گفت: این جشنواره ها روند گستردگی جغرافیایی قومیت و تبار زیستی اشخاص که در یک مجمع زندگی می‌کنند را تسریع می‌کند.

  |

  نظرات کاربران