در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  19 نمایش در شروع فصل پاییز

  ایران تئاتر: در هفتمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای ابتدایی مهر ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در هفتمین ماه سال 98 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «بهارشکنی»، «چهل لم» و «جمعه کشی» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در روزهای آغازین مهر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  5 نمایش در مجموعه تئاتر شهر

  نمایش «رگ» به نویسندگی ایوب آقاخانی، فرهاد امینی و ویدا دانشمند(براساس طرحی از ایوب آقاخانی) و کارگردانی ایوب آقاخانی ساعت 19:30 در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش برزو ارجمند، وحید آقاپور، بهناز بستان دوست، الهه شه پرست، محسن بهرامی، عرفان ابراهیمی و هلن بهرامی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: رگ که بجنبد داستان عوض می‌شود؛ همیشه همین است و همین بوده. رگ که بجنبد حتی سه سرباز بی نام هم می‌توانند تاریخ بسازند. رگ که بجنبد لشگر چهل و هشت شوروی، چهل و هشت ساعت درجا می زند در برابر چهار برنو! رگ که بجنبد عشق آغاز می‌شود، وطن معشوق می‌شود، ماشه چکانده می‌شود، ارس می‌خروشد، پرچم افراشته می‌ماند و روز روشن تاریخ آغاز می‌شود. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «کریملوژی» به نویسندگی مهران رنج‌بر و کارگردانی رضا بهرامی ساعت 20 در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش مجید رحمتی بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: کریم شیره ای تلخک دربار ناصرالدین شاه بود که لقب دوشاب الملک را داشت و برای ناصرالدین شاه آنقدر عزیز بود که زمانی که فوت کرد ناصرالدین شاه سه روز عزای عمومی اعلام کرد. اما در حال حاضر هیچ نشانی از قبر کریم شیره ای نیست و کسی نمی‌داند قبر او کجاست. حالا کریم شیره ای بعد از سالها به دنبال قبر خود و سوالهای بی‌جوابش می‌گردد. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

   

   

   

  نمایش «آرش» به نویسندگی و کارگردانی گلچهر دامغانی ساعت 17:30 در سالن چهارسو تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش امیر محمدی، منصور نصیری، اروین گالستیان، حامد فعال، میرحسین نونچی، بیاینا محمودی، عرفان رحیمی، پریسا خواجه دهی، مجید عراقی، شیدا مقصودلوراد و امیر ستاری ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: هومان یکی از سرکردگان سپاه ایران و از واپسین کمانگیران است که از اوضاع نابه سامان سرزمین و آشفتگی سپاه دلزده و نومید است؛ و ایران در برابر توران کمر به سوی شکست خم کرده و رو به نابودی ست... ندای اسپندارمز هومان را به کاری می خواند که برای او بسیار شگفت و دشوار است و ... به همین منوال کشواد، افراسیاب و در نهایت آرش، هر یک به سهم خود در این شگفتی و دشواری غرقه می شوند تا... بهای بلیط این نمایش 75 دقیقه‌ای 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «سرزمین پدری» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی ساعت 18 در سالن سایه تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش پری بارانی، محمد قاسمی، مجتبی شجاعی، ملینا قدیمی، شکیلا سماواتی، امیر یوسفی و محمد علی رحمانی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ندا با همان قساوت مده آ (اوریپید) دو فرزند دوقلویش و همسرش را سر می‌برد، نده‌آ بر گرفته از مده‌آ اوریپید از نگاه یک پیانیست دوباره با فرم و موسیقی روایت می‌شود. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

   

   

   

   

   

  نمایش «رویاهای دم صبح» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی بهاره مشیری ساعت 18 در کارگاه نمایش  تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایشبهاره مشیری و حدیثه سادات حسینی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: مرگ زندگی ما سه زن را به هم گره زده، همه چیز از تصادف اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات شروع شد. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  ساعت در حافظ

  نمایش «ساعت» به نویسندگی امانوئل روبلس و کارگردانی حمیدرضا هدایتی ساعت 18 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش رویا میرعلمی، سوسن پرور، ناصر عاشوری، پیروز میرزایی، روزبه جعفری، سامی اسماعیلی، مهسا احمدپور، ایمان مومنی و حمیدرضا هدایتی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: وانینا که مورد توجه اهالی شهر است از طرف سینیور که ثروتمندترین و قدرتمندترین فرد شهر است پیشنهادی دریافت میکند که به دلایل بوجود آمده مجبور به تن دادن به این خواسته است اما... بهای بلیط این نمایش 75 دقیقه‌ای 40 و 50 هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر میزبان 3 نمایش

  نمایش «آواز قو» نوشته آنتون چخوف و کارگردانی پریزاد سیف ساعت 21 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش سعید پورصمیمی و پریزاد سیف ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 35، 40 و 45 هزار تومان تعیین شده است.

   

   

   

   

   

   

   

  نمایش «امروز، روز خوبیست برای مردن» به نویسندگی جمال هاشمی، کمال هاشمی و سارا سجادی و کارگردانی کمال هاشمی ساعت 21:15 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش شیوا فلاحی و سارا سجادی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: مونا یک دختر جنگ زده هست که در ادامه ماجراهایی که برایش اتفاق افتاده، در خانه ای مخروبه و خالی از سکنه زندگی میکند. یلدا که در زمان جنگ به همراه خانواده اش به کشوری دیگر مهاجرت کرده، به ایران می آید که خانه پدریش را بفروشد. او تصمیم میگیرد که برای آخرین بار خانه را ببیند و از آن فیلم بگیرد. او در خانه با مونا مواجه میشود. مونا سوژه ی خوبی برای فیلمش است. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 و 35 هزار تومان است.

   

  نمایش «شک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی ساعت 18:30 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مهدی آذر بخش، نغمه آقازاده، مینا اسکندری، کاظم بابایی، مونا تدین پور، ارشیا تهرانی، مسعود خانی، عباس خداقلی زاده، کیارش رادمهر، ملینا رحمانی، الی رزم ارا، احسان رضوانی، سحر سالک، اشکان شریعت، بهناز شمشیری، ارمینا ضیانور، مهدی طبایی، سحر عبدالملکی، رومینا قاسمی، پریسا نقدی‌زاده، امیرحسین ولی، سپیده یحیوی، مهدی یگانه و مهدی کوشکی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 100 دقیقه‌ای 50 هزار تومان تعیین شده است.

   

   

   

   

   

  جمعه کشی در سنگلج

  نمایش «جمعه کشی» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. در این نمایش محمود حسینی، علی خازنی، محمدرضا خسرویان، اسماعیل خلج، مسعود رحیم‌پور، افشین زارعی و علی فتحعلی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: جمعه‌ها یک ساله، صبحش مثل بهاره، ظهرش مثل تابستون، عصرش مثل پائیزه، غروبش، زمستون! بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 25، 35 و 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  تالار مولوی و سه نمایش

  نمایش «میمون» به نویسندگی و کارگردانی وحید رهجوی و حسین ملکی ساعت 20 در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش بهنام حسنپور بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: شما کسی رو می‌شناسید که "اچ آی وی مثبت" داشته باشه؟ بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مشق شب» به نویسندگی و کارگردانی امیر نجفی ساعت 19 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش رضا محمدخانی، نیکان راست‌قلم، علیرضا حق‌پرست، سمیرا نجاری، علی چاقوچی، یگانه رجبی و برسام نوری بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: خانواده ای برای خوردن شام سال تحویل دور یک میز جمع شده اند. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.


   

   

   

   

   

  نمایش «بهارشکنی» به نویسندگی محمدحسین معارف و کارگردانی فریبرز کریمی ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش مونا احمدی، احسان بهلولی، نوید فیاض و پرستو قربانی بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: بهار در تلاش است که خاطره‌ی خود را درون ذهن مردی که در حال سقوط در لایه‌های تاریک و عمیق فراموشی‌ست، نگه دارد. بهای بلیط این نمایش 55 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  دو نمایش در خانه هنرمندان

  نمایش «زیبا» به نویسندگی یون فوسه و کارگردانی خشایار خلیل‌خانی ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش پانته آ قدیریان، آریا تحویلدار، مسعود انتظاری، محمد رضا هاشمی، هلن نقی لو و آرمیتا فروزنده بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: خانواده ای برای گذراندن تعطیلات تابستان به دهکده کودکی پدر می روند و در آنجا با افراد دهکده مواجه میشوند. مادر خانواده متوجه اسراری از گذشته میشود. بهای بلیط این نمایش 55 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش«اصل 44 قانون اساسی» به نویسندگی مریم اسماعیلی و حسین فرخزاده و کارگردانی مریم اسماعیلی ساعت 20:30 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش سها آردم، امین محمودی، پیروز محمدی و بهار علی‌یار ایفای نقش می کنند. در خلاصه نمایش آمده: خانواده ای متوجه میشوند که از زیر پاهای آنها نفت بالا زده و حالا درگیر خلاص شدن از خانه هستند اما نمیتوانند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  دو نمایش در حوزه هنری

  نمایش «خاطرات فیات تابستان 59» به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی محمد لارتی ساعت 19:15 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش مریم عطیه میرزایی، فرزاد آیتی و سیامک زین الدینی بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 46دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی ساعت 18:30 در تماشاخانه ماه حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش ایمان میرهاشمی و آرزو صفی یاری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زنی با آخرین اثر ادبی همسرش زندگی می کند اما... بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

   

   

   

   

   

  پشت دیوار عمارت تماشاخانه سرو

  نمایش «پشت دیوار عمارت» به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی ساعت 20 در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود. در این نمایش جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی، حامد آقایی، فرزاد صبوری، علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی و آرمین افتخار زاده بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: وقایع این نمایش در دوران پهلوی اول اتفاق می‌افتد و چالش‌های یک رابطه عاشقانه را در بستری تاریخی به نمایش می‌گذارد. در «پشت دیوار عمارت» طرح و توطئه‌ای برای تصاحب عمارتی در جریان است. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  چهل لم در محراب

  نمایش «چهل لم» به نویسندگی و کارگردانی سید امیر پیشوایی ساعت 19 در سالن اصلی تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش حسین محمدی، آرش راسخ، شیوا جوانمرد، بهاره قهرمانی، بهرام خطیبی و مرتضی امینی تبار بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: هملت، شاهزاده‌ی بر حق دانمارک، توسط نامه ای از سوی خدمتکارش، از حال بد پدرش (پادشاه وقت دانمارک) خبردار شده و به سرعت خود را به کپنهاگ می رساند. وقتی به شهر می رسد جنازه‌ی پدرش را آماده ی سوزاندن، کلادیوس را بر تخت پادشاهی و خود را مسبب مرگ پدرش می بیند. بهای بلیط این نمایش 75 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در آخرین روزهای پائیز
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در آخرین روزهای پائیز

  ایران تئاتر: در نهمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواسط آذر ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 3

سالن سایه مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 6 نمایش
  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 3

  سالن سایه مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 6 نمایش

  ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در سومین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های سالن سایه مجموعه تئاتر شهر می پردازیم.

  |

  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 2

سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 3 نمایش
  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 2

  سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 3 نمایش

  ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در دومین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر می پردازیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

20 نمایش در روزهای پایانی آبان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  20 نمایش در روزهای پایانی آبان

  ایران تئاتر: در هشتمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر آبان ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال (1)

تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 8 نمایش
  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال (1)

  تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر؛ میزبان 8 نمایش

  ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در اولین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر می پردازیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای میانی مهر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای میانی مهر

  ایران تئاتر: در هفتمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواسط مهر ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

12 نمایش در روزهای پایانی تابستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  12 نمایش در روزهای پایانی تابستان

  ایران تئاتر: در ششمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای پایانی شهریور ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

16 نمایش در شروع شهریور ماه
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  16 نمایش در شروع شهریور ماه

  ایران تئاتر: در ششمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای ابتدایی شهریور ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در پنجمین ماه سال
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در پنجمین ماه سال

  ایران تئاتر: در پنجمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای ابتدایی مرداد ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های خصوصی

35 نمایش در اولین هفته مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های خصوصی

  35 نمایش در اولین هفته مرداد

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های خصوصی با ۳۵ اجرا از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. می خواهیم نمایش هایی که در روزهای پایانی تیر و شروع مرداد ماه میهمان این سالن ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران