در حال بارگذاری ...
رحمان هوشیاری به ایران تئاتر خبر داد

سه هنرمند ایرانی در هیئت انتخاب جشنواره «دربندیخان»

سه هنرمند ایرانی، عضو هیات انتخاب ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی «دربندیخان» اقلیم کردستان عراق شدند.

به گزارش ایران تئاتر  فاتح بادپروا، رحمان هوشیاری و رحیم عبدالرحیم‌زاده عضو هیئت انتخاب نمایش‌های ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی دربندیخان اقلیم کردستان عراق شدند.
رحمان هوشیاری ضمن اعلام این خبر به ایران تئاتر گفت: این جشنواره از 29 مهر تا 2 آبان سال جاری (۲۱ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹) در اقلیم کردستان عراق برگزار خواهد.
پیش‌ازاین مدیر جشنواره بین‌المللی دربندیخان اقلیم کردستان عراق درجشنواره شهروند لاهیجان  و در چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان حاضر شده بود. حسن محمد صالح دبیر جشنواره دربندیخان اقلیم کردستان عراق این جشنواره را مولود و خواهرخوانده جشنواره تئاتر مریوان خوانده و گفته بود: جشنواره دربندیخان تحت تأثیر و وامدار جشنواره شماست با کمک هنرمندان ایرانی شکل‌گرفته و هرسال نمایندگانی از کشورهای اروپایی در کنار کشورهای همسایه در آن حضور دارند.
گفتنی است روستای دربندیخان در سلیمانیه عراق واقع‌شده است. دریاچه و رودخانه دربندیخان از جاذبه‌های گردشگری مرز استان دیاله در عراق به شمار می‌رود.

 
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای استان کردستان  عنوان کرد:

استقبال هنرمندان از  جشنواره نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر »
رئیس انجمن هنرهای استان کردستان عنوان کرد:

استقبال هنرمندان از جشنواره نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر »

مسابقه نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر» که توسط انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، اداره کل هنرهای نمایشی و مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی استان ، و سایت ایرانتئاتر در دو بخش اعلام فراخوان شده بود پس از ...

|

نظرات کاربران