در حال بارگذاری ...
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان خبر داد:

ارسال بیست و پنج اثر به سی و یکمین جشنواره تئاتر گیلان

مهرداد هنرمند، ناصر ایزدفر و حمید ابراهیمی داوران بازبین این دوره جشنواره تئاتر گیلان هستند که بعد از بازبینی آثار نهایی را اعلام خواهند کرد.

به گزارش ایران تئاتر از گیلان، سید امیر مصباح  گفت: بیست و پنج اثر از سوی هنرمندان گیلانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان در ادامه با بیان اینکه در این جشنواره صرفاً آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان گیلان که در بازه زمانی بعد از پایان سی امین جشنواره تئاتر استان لغایت ۱۰ مهر ماه امسال تولید و به اجرای عموم درآمده باشد، شرایط حضور را خواهند داشت، گفت: نتایج حضور آثار در جشنواره، ۲۹ مهر ماه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آثار ارسال به جشنواره تئاتر گیلان مربوط به هنرمندان رشتی با ۱۲ اثر است، گفت: بقیه آثار نیز به ترتیب لنگرود با ۳ اثر، آستارا و شفت هر کدام با دو اثر و شهرهای انزلی، آستانه، صومعه سرا، فومن، رودسر و لاهیجان هر کدام با یک اثر است.

مصباح گفت: آقایان مهرداد هنرمند، ناصر ایزدفر و حمید ابراهیمی داوران بازبین این دوره جشنواره تئاتر گیلان هستند که بعد از بازبینی آثار راه یافته به جشنواره  را اعلام خواهند کرد.

وی در ادامه به جایگاه و نقش تئاتر به عنوان مادر هنرهای نمایشی در اعتلای یک جامعه اشاره و بیان کرد: هنر تئاتر با ابعاد گسترده و ویژگی‌های خاص خود می تواند به عنوان انسانی‌ترین هنرها معرفی شود زیرا با توجه به حرکت، پویایی و همدلی که در میان اعضای آن برای خلق یک اثر وجود دارد بر ذهن مخاطب تأثیرگذار خواهد بود.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با بیان اینکه هنر تئاتر و نمایش در نهادینه کردن یک فرهنگ و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه نیز می تواند نقش آفرین باشد، افزود: هنرمندان با شناسایی آسیب‌ها و نیازهای جامعه خود می توانند با خلق یک اثر به نهادینه کردن یک فرهنگ در جامعه و کاهش یک آسیب کمک کنند.

وی افزود: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان گیلان امسال با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی - قومی- منطقه‌ای و جغرافیایی، از ۹ تا ۱۲ آبان‌ ماه امسال برگزار می‌شود.

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند

ایران تئاتر- میترا رضائی؛ در هفته‌ای که گذشت، مشکلات این روزهای کرونایی سایه‌ای کم‌رنگ روی رویدادهای تئاتر در استان‌ها انداخت اما قطار برگزاری جشنواره‌های استانی از ریل خارج نشد و همچنان آهسته و پیوسته به راه خود ادامه می‌دهد و در هر استانی رویکرد و نوآوری جدیدی برای ...

|

در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن»  مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است
در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است

در نشست صمیمی با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» از استان بوشهر در پاتوق ایران تئاتر عنوان شد که آموزش در تئاتر باید اولویت داشته باشد. اگر ما امروز در تئاتر کشور مشکلاتی داریم علت آن کمبود آموزش است.

|

نظرات کاربران